Reklama

Wall Street ukonejšily optimistické výhledy Applu a Amazonu

Wall Street, ilustrační foto
Pixabay

Americké akcie v závěru týdne zpevnily. Přispěly k tomu optimistické výhledy firem Apple a Amazon. Indexy S&P 500 a Nasdaq zaznamenaly nejvyšší měsíční procentuální zisky od roku 2020.

Reklama

Index Dow Jones v pátek vzrostl o 0,97 procenta na 32 845,13 bodu. Širší index Standard & Poor's 500 stoupl o 1,42 procenta na 4130,29 bodu. Index technologického trhu Nasdaq posílil o 1,88 procenta na 12 390,69 bodu.

Za celý týden index S&P 500 podle Reuters stoupl o 4,26 procenta, Dow Jones o 2,97 procenta a Nasdaq o 4,7 procenta. Za měsíc si index S&P 500 připsal 9,12 procenta, Dow Jones 6,73 procenta a Nasdaq 12,35 procenta.

Akcie společnosti Apple při páteční obchodní seanci vzrostly o 3,3 procenta. Firma při zveřejnění hospodářských výsledků za uplynulé čtvrtletí uvedla, že nedostatek součástek se zmírňuje a že poptávka po iPhonech neutuchá.

Apple, ilustrační foto

Lidé kvůli inflaci šetří na všem. Jen na iPhonech ne

Tržby z prodeje iPhonů dosáhly v uplynulém kvartálu 40,7 miliardy dolarů, což je přibližně o tři procenta více než ve stejném období loni. Celkově světový trh s chytrými telefony podle údajů společnosti Canalys v uplynulém čtvrtletí klesl o devět procent.

Přečíst článek

Akcie internetového prodejce Amazon zpevnily o 10,4 procenta. Firma očekává skokový nárůst tržeb ve třetím čtvrtletí díky vyšším poplatkům za věrnostní předplatné Prime.

Google zaplatí ve Francii obří pokutu. Na poli on-line reklamy uplatňoval monopolní praktiky.

Výsledky Googlu: Vyšší tržby, nižší zisk. Ale hlavně připravenost na blížící se recesi

Hospodářské výsledky Googlu sice nedosáhly očekávání investorů, přesto si držitelé akcií jeho mateřské firmy Alphabet oddychli. Google je totiž podle nich připravený na blížící se recesi.

Přečíst článek

Akcie tento týden rostly také vlivem spekulací investorů, že americká centrální banka (Fed) nebude s ohledem na zpomalení americké ekonomiky možná při zvyšování úrokových sazeb postupovat tak agresivně, jak se někteří z nich obávali.

Akcie výrobce čipů Intel dnes odepsaly 8,6 procenta. Společnost snížila roční odhady tržeb a zisku a nesplnila odhady pro druhé čtvrtletí.

Bitcoin, ilustrační foto

Bitcoin už víc jak měsíc roste. Co bude dál?

Pro největší kryptoměnu světa bude první prázdninový měsíc zřejmě tím nejrůstovějším za téměř dva roky. Po sedmi měsících vytrvalého hledání svého dna začal bitcoin před šesti týdny posilovat. Steroidového dopingu se mu dostalo od samotného Fedu, který tento týden signalizoval, že zvolní tempo utahování měnové politiky. Výhled na konec roku ale zůstává stále nejasný. Vyloučený není ani pokles kurzu bitcoinu o více než polovinu.

Přečíst článek

Walmart

Ekonomika USA nečekaně klesla. Zůstává ale na správné cestě, uklidňuje Biden

Americká ekonomika ve druhém čtvrtletí v přepočtu na celý rok překvapivě klesla o 0,9 procenta. Ve své předběžné zprávě to oznámilo americké ministerstvo obchodu. Největší ekonomika světa vykázala pokles již druhé čtvrtletí za sebou, v prvním kvartálu se hrubý domácí produkt (HDP) snížil o 1,6 procenta.

Přečíst článek

Vše o inflaci

Strašák inflace. Co ji způsobuje? Jak se jí bránit? Jak investovat, kam uložit úspory, kde jsou slušné úroky, které dluhopisy se vyplatí? Jak s inflací bojuje stát, vláda a ČNB? Kdo a proč zdražuje a o kolik? Jak na zvyšování cen vyzrát? Je správný čas si vzít hypotéku, porostou úrokové sazby, nebo klesnou, a z jakého důvodu? Kontext, tipy, rady, varování.

Vysoká inflace trápí nejen Česko, ale i další země Evropy či Spojené státy. Podívejte se na přehled ve světě.

Témata související s inflací:

Vše o inflaci čtěte zde

Reklama

Související

Index S&P 500 vzrostl v pololetí o 16 procent

Americké akciové trhy letí vzhůru. Nasdaq si za pololetí připsal téměř 33 procent

Přečíst článek
Akciové trhy sílí. Optimismus jim dodává klesající inflace v USA i v EU

Akciové trhy v USA i v Evropě sílí. Optimismus jim dodává klesající inflace

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme