Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Zprávy z firem

Každá firma vypráví svúj příběh úspěchu i neúspěchu. Hospodářské výsledky, zisk, expanze, globální ambice, fúze, akvizice, investice, ztráta, dluh, insolvence, konkurz, bankrot. Lidé, talent, HR, personálie, kariéra. Korporace, SME, start-upy, ESG, CRS. Vize a inovace, budoucnost.

První evropská továrna na elektromobily čínské automobilky SAIC by mohla stát v Česku.

Gigafactory v Česku? Volkswagen ji sice nepostaví, ale Číňané by mohli

Čínská státní automobilka SAIC zvažuje Česko pro svoji první evropskou gigafactory. Píše to španělský tisk. Česko by tak Číně pomáhalo obcházet nová cla EU.

Přečíst článek
Apple uvedl na americký trh brýle pro rozšířenou i virtuální realitu Vision Pro

Apple nabídne své Vision Pro i v dalších zemích mimo USA. Češi si zatím počkají

Přečíst článek
Elon Musk

Brusel zatápí Muskovi. Síti X hrozí postihem

Internetová síť X amerického miliardáře Elona Muska podle předběžných závěrů Evropské komise porušuje pravidla Evropské unie o digitálním obsahu. Komise ve svém sdělení dále dodala, že pokud se její závěry potvrdí, vyměří firmě pokutu a bude požadovat výrazné změny jejích praktik.

Přečíst článek
Radovan Vítek

Potvrzeno. Realitní magnát Vítek manipuloval při převzetí Orca trhem

Lucemburský soud definitivně potvrdil závěry lucemburské Komise pro dohled nad finančním trhem (CSSF), podle nichž se firmy Radovana Vítka při ovládnutí developera Orco dopouštěly manipulací. Informaci přinesl server Seznam Zprávy.

Přečíst článek
Dubrovník

Z půl miiardy dluhu cestovky  Firo-tour dostali věřitelé pouhý milion

Městský soud v Praze ukončil  konkurz na majetek zkrachovalé cestovní kanceláře Firo-tour s dluhy přes půl miliardy korun. Věřitelé dostali pouze 1,1 milionu.

Přečíst článek
Budějovický Budvar, ilustrační foto

Exotika prahne po českém pivu. Zisk Budvaru je meziročně o polovinu vyšší

Loni se Budějovický budvar prosadil nově v Kongu a Jihoafrické republice. Export do Afriky se pozitivně projevil na výsledcích národního pivovaru.

Přečíst článek

3 tipy na mobilní aplikace, které využijete během dovolené

Podle posledního průzkumu agentury Ipsos se chystá do zahraničí na dovolenou zhruba 58 procent Čechů. Patříte mezi ně? Pojďte mrknout na 3 super aplikace, které vám cestování ulehčí a zpříjemní.

Přečíst článek
Rheinmetall

Putin plánoval vraždu šéfa německé zbrojovky, zjistili agenti

Spojené státy a Německo odhalily plán Ruska na vraždu generálního ředitele německého zbrojního koncernu Rheinmetall, který dodává zbraně Ukrajině. Na svém webu o tom dnes informovala americká televizní stanice CNN.

Přečíst článek

Farmy budoucnosti zaměstnávají soudy. Topí se v dluzích

Osm sesterských firem, které nesou v názvu Future Farming, čelí návrhu na insolvenci. Podali je postupně právní zástupci zaměstnanců a věřitelů. Brněnská firma, která se primárně věnovala akvaponickému zemědělství, totiž nevyplatila pracovníkům mzdy už za březen, držitelům dluhopisů zase nevyplatila úroky a jistiny. Soud dal jednateli Ondřeji Bartošovi lhůtu do konce tohoto týdne, aby se vyjádřil k pohledávkám a také k vzájemnému propojení firem v koncernu.

Přečíst článek
bezkontaktní platba

Apple urovnal spor ohledně Apple Pay. Placení iPhonem se otevře i pro třetí strany

Evropská komise přijala závazky amerického technologického podniku Apple ohledně zpřístupnění jeho technologie pro mobilní platby konkurenci. Stojí ve čtvrtečním sdělení Komise. Apple se tak vyhnul vysoké pokutě za porušování pravidel hospodářské soutěže, napsala agentura DPA.

Přečíst článek

Padlý Batist investora nenašel. Je v konkurzu

Výrobce a dodavatel roušek, obvazů a dalšího zdravotnického materiálu Batist z Červeného Kostelce na Náchodsku skončil po nezdařeném pokusu o reorganizaci v konkurzu.

Přečíst článek

News box

Pražská burza čtvrtý týden v řadě posílila 💪, index PX stoupl o 1,2 procenta na 1590,4 bodu. Nejvíce rostly akcie Pilulky, naopak největší oslabení zaznamenaly opět akcie společnosti Gevorkyan. 

Skupina Moravia Steel se seriózně zabývá možností provozování některých provozů druhovýroby Liberty Ostrava. Konkrétně jde o rourovnu. Uvedla to mluvčí skupiny Moravia Steel Petra Macková Jurásková.

Číst více
Ceny ropy 🛢 pokračují v růstu 📈, protože údaje o vývoji inflace ve Spojených státech podpořily očekávání, že americká centrální banka (Fed) zahájí snižování úrokových sazeb. Severomořská ropa Brent kolem přidává asi půl procenta a pohybuje se blízko 86 dolarů za barel. Americká lehká ropa WTI si připisuje téměř 0,8 procenta, je mírně nad 83 dolarů za barel.
Největší americké bance JPMorgan Chase ve druhém čtvrtletí stoupl zisk na 18,15 miliardy dolarů (422 miliardy korun) z loňských 14,47 miliardy. Pomohlo jí zvýšení investičních poplatků a dohoda 🤝 o výměně akcií společnosti Visa, které drží.  Číst více
Pražská společnost Bazcom CZ, která je věřitelem společnosti Liberty Ostrava, podala Krajskému státnímu zastupitelství v Ostravě podnět k prošetření 👀 některých kroků, jež ostravská huť v minulých měsících udělala. Jde mimo jiné o transakce s pohledávkami za 5,8 miliardy korun. Vyplývá to z informací zveřejněných v insolvenčním rejstříku.
Německé letecké skupině Lufthansa ✈ klesl ve druhém čtvrtletí provozní zisk podle předběžných údajů o 37,6 procenta a firma už podruhé snížila prognózu zisku na letošní rok. Důvodem jsou nižší příjmy z prodeje letenek, zejména do Asie. Provozní zisk se předběžně snížil na 686 milionů eur (17,4 miliardy korun) z 1,1 miliardy eur ve stejném období loni.
Potvrzeno. Realitní magnát Vítek při převzetí developera Orco manipuloval trhem. Lucemburský soud definitivně potvrdil závěry lucemburské Komise pro dohled nad finančním trhem (CSSF). Informaci přinesl server Seznam ZprávyČíst více
Maďarské předsednictví Evropské unii už za prvních 12 dnů stihlo způsobit hodně škod, řekl podle agentury Reuters mluvčí německého ministerstva zahraničí. Maďarský premiér Viktor Orbán vzbudil řadu kritických reakcí, když minulý týden navštívil v Moskvě ruského prezidenta Vladimira Putina, který už téměř dva a půl roku vede válku proti Ukrajině.

Internetová síť X amerického miliardáře Elona Muska podle předběžných závěrů Evropské komise porušuje pravidla Evropské unie o digitálním obsahu. Komise dodala, že pokud se její závěry potvrdí, vyměří firmě pokutu a bude požadovat výrazné změny jejích praktik.

Číst více
Budějovický Budvar 🍺 měl loni čistý zisk 293,8 milionu korun, meziročně o 46,3 procenta vyšší. Tržby z prodeje výrobků a služeb meziročně stouply o 11,4 procenta na rekordních 3,37 miliardy korun. Pivovar měl loni také rekordní výstav 1,865 milionu hektolitrů piva, což je meziroční zvýšení o 4,29 procenta. Vyplývá to z výroční zprávy.
Reklama
Reklama
Doporučujeme