Reklama

Vydali jsme nový magazín!

Objednávejte zde

Zprávy z firem

Každá firma vypráví svúj příběh úspěchu i neúspěchu. Hospodářské výsledky, zisk, expanze, globální ambice, fúze, akvizice, investice, ztráta, dluh, insolvence, konkurz, bankrot. Lidé, talent, HR, personálie, kariéra. Korporace, SME, start-upy, ESG, CRS. Vize a inovace, budoucnost.

ČEZ dokončil prodej svého polovičního podílu v turecké společnosti Akcez

Skupina ČEZ dokončila prodej svého polovičního podílu v turecké společnosti Akcez

Polostátní energetická skupina ČEZ dokončila prodej svého padesátiprocentního podílu v turecké společnosti Akcez Enerji tureckému investorovi Torunlar Group. Transakci už schválil tamní antimonopolní úřad i energetický regulátor.

Přečíst článek
Noční blackout dostal Záporožskou elektrárnu na pokraji jaderné nehody

Noční blackout dostal Záporožskou elektrárnu na pokraji jaderné nehody

Ukrajinská Záporožská jaderná elektrárna, kterou kontrolují Rusové, byla v noci na dnešek na pokraji jaderné nehody kvůli přerušení vnějších dodávek proudu. Oznámila to podle agentury AFP ukrajinská státní společnost Enerhoatom, která elektrárnu provozovala před ruskou invazí.

Přečíst článek
Přívaly sněhu. Lyžařská sezona startuje již tento víkend

Lyžařská sezóna startuje. Skiareály hlásí nejlepší podmínky za poslední roky

Horská střediska v Česku a na Moravě zahajují tento víkend lyžařskou sezonu. „Na začátek sezony to vypadá nádherně. Je tady hromada přírodního sněhu,“ uvedl k začátku sezony vlekař Jiří Hartl z Pece pod Sněžkou. 

Přečíst článek
Generální ředitelkou Vodafonu v ČR bude od ledna Violeta Luca z Microsoftu

Vodafonu nově šéfuje Violeta Luca. Přichází z Microsoftu

Novou generální ředitelkou operátora Vodafone v ČR bude od ledna dosavadní šéfka české a slovenské pobočky Microsoftu Violeta Luca, oznámil operátor.

Přečíst článek
Tesla Cybertruck

Tesla Cybertruck je tu. Cena začíná od 1,4 milionu, Evropa má zatím smůlu

Vůz, který v listopadu roku 2019 vzbudil obrovské pozdvižení, je konečně připraven na cestu k prvním zákazníkům. Tesla Cybertruck v poslední listopadový den konečně sjede z výrobních linek. Na sociální síti X už první hotové kusy představil šéf automobilky Elon Musk. Cybertruck je prvním novým modelem, který automobilka představila od roku 2020. Tehdy začala zákazníkům dodávat Model Y. 

Přečíst článek
Kardiolog Jan Pavlas, 29. listopadu 2023, Městská nemocnice Ostrava (MNO)

Válečná sekyra zakopána. Fiala našel shodu s nespokojenými lékaři

Na jednání s nespokojenými lékaři podle premiéra Petra Fialy (ODS) byla nalezena shoda, nabídl jim pro příští rok 9,8 miliardy korun z veřejného zdravotního pojištění na nárůst odměňování. Půjde o dodatek k úhradové vyhlášce, aby byl závazný pro státní i krajské, městské či soukromé nemocnice, řekl Fiala po jednání. Svůj protest lékaři, kteří vypověděli přesčasy, podle viceprezidenta České lékařské komory (ČLK) Jana Přády odvolají tehdy, až se premiérem předložená nabídka potvrdí písemně.

Přečíst článek
Kompresní stanice plynu v Břeclavi společnosti Net4Gas, 28. dubna 2022.

Antimonopolní úřad povolil ČEPS koupit provozovatele plynovodů NET4GAS

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže povolil státní firmě ČEPS nákup provozovatele plynovodů NET4GAS. Akvizici, která nemá přesáhnout pět miliard korun, v září schválila vláda. Má zvýšit energetickou bezpečnost České republiky, protože NET4GAS vlastní výlučnou licenci pro přepravu zemního plynu v Česku.

Přečíst článek
ESG se nikdo nevyhne. Začít se dá i jednoduchými kroky – třeba porozuměním, o co se jedná

ESG se nikdo nevyhne. Jak porozumět tomu, o co se jedná?

Tři klíčová slova – Environmental, Social a Governance (ESG) – jsou fenoménem globálního byznysového prostředí. Nutí firmy změnit kurz uvažování a osvojit si nové strategie a standardy, které by podpořily pozitivní společenské a enviromentální změny. O tom, jak si jednotlivé společnosti vedou v oblastech životního prostředí, vztahů se zaměstnanci a odpovědnosti a etiky pracovních postupů, budou již od nového roku některé z nich povinny referovat v rámci ESG nefinančního reportingu. Možností, co dělat a jak změny rozpohybovat, je celá řada.

Přečíst článek
Americký podnik Vista Outdoor odmítl nabídku na spojení s českou Colt CZ

Americký podnik Vista Outdoor odmítl spojení s Colt CZ, přednost dává Strnadovu CSG

Americký výrobce munice a outdoorového vybavení Vista Outdoor odmítl nabídku na spojení, kterou mu předložila česká zbrojařská skupina Colt CZ. Vista ale nadále doporučuje prodej své muniční divize Sporting Products jiné české firmě, a to Czechoslovak Group (CSG), jak oznámila v říjnu. Hodnota této transakce činí 1,91 miliardy dolarů (42,5 miliardy korun).

Přečíst článek
Regulovaná část elektřiny pro domácnosti vzroste meziročně o 71 procent

Cena elektřiny vzroste. Průměrná domácnost ročně zaplatí o více než tři tisíce navíc

Regulovaná složka ceny energií v příštím roce výrazně vzroste. Pro domácnosti se u elektřiny meziročně zvýší 65,7 procenta, což by mělo znamenat asi 1077 korun za megawatthodinu víc. Průměrná domácnost, která podle dat energetických společností spotřebuje kolem tří megawatthodinu za rok, tak v příštím roce za regulovanou část elektřiny zaplatí zhruba o 3232 korun navíc.

Přečíst článek
Elon Musk

Muskovi pochodují nervy. Firmy, které opustily jeho sociální sít, poslal „někam“

Elon Musk ve středu ve vášnivém rozhovoru firmám, které přestaly inzerovat na jeho sociální síti X kvůli antisemitskému obsahu, vzkázal, ať „jdou do p*dele“, uvedla agentura Reuters.

Přečíst článek

News box

Společnost DeepMind použila 🤖🤖🤖umělou inteligenci (AI) k navržení struktury více než dvou milionů nových materiálů. Společnost, jež spadá pod Google, to označuje za průlom, který podle ní půjde brzy použít ke zlepšení technologií v reálném světě. Téměř 400 tisíc z navrhovaných materiálů by se v dohledné době mohlo dát vyrobit v laboratorních podmínkách, uvedla společnost v článku, který vyšel v časopise Nature. 
Několik tisíc ⛷️⛷️⛷️lyžařů přijelo o víkendu do Krkonoš v Královéhradeckém kraji na první lyžování nadcházející zimní sezony. Na kvalitně upravených sjezdovkách ve střediscích Špindlerův Mlýn, Černá hora a Malá Úpa měli až přes jeden metr přírodního a technického sněhu. Horská služba dnes v Krkonoších zvýšila lavinové nebezpečí na druhý stupeň z pětibodové škály.
Obchodníkům první adventní víkend vzrostly💸💸💸 tržby ve srovnání s běžnými víkendy, v meziročním srovnání jsou prodeje srovnatelné. Vyplývá to z ankety mezi obchodníky. Lidé podle nich nakupovali suroviny na pečení, adventní kalendáře či sladkosti k blížícímu se svátku Mikuláše. Pod stromeček míří hračky, kosmetické balíčky či dárková balení alkoholu, shodli se.
Světová banka připravuje založení klubu investorů - patnácti států, které "pomohou snížit finanční rizika ekologické transformace" světových ekonomik. "Vytvoření takto zajištěných investičních příležitostí jednak urychlí rozvoj ekologických projektů v rámci ESG, jednak nabídne velkým institucionálním investorům, třeba penzijním fondům jako Black Rock velmi zajímavý prostor pro jejich miliardy," uvedl na fóru agentury Bloomberg při konferenci COP28 prezident Světové banky Ajay Banga.
Amsterodamské letiště Schiphol v neděli zrušilo desítky 🛬🛬🛬příletů a 🛫🛫🛫odletů, včetně spojení s Prahou. Letištní správa reaguje na předpověď počasí, podle které má odpoledne v Nizozemsku napadnout hodně sněhu. Jedno z nejrušnějších letišť v Evropě to uvedlo na svém webu.

Škoda z nedělní🛤️🚂🛤️🚂🛤️srážky dvou nákladních vlaků v České Třebové bude nejméně 150 milionů korun. Při ranní nehodě se zranil strojvůdce, vykolejilo 19 vozů a lokomotiva. Uvedl to generální inspektor Drážní inspekce Jan Kučera. Provoz osobních vlaků v České Třebové ani na hlavním koridoru Praha - Olomouc nehoda neomezila. 

Vláda pravděpodobně zvýší pro příští rok 💰💰💰minimální mzdu o 1600 korun na 18 900 korun. V Otázkách Václava Moravce České televize to řekl ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL). Druhá varianta předpokládá podle návrhu ministerstva práce a sociálních věcí růst o 2100 korun na 19 400 korun. Cílem je dostat částku do pěti let buď na 45 procent průměrné mzdy, nebo na polovinu průměrné mzdy. Číst více
Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) v pondělí projedná s řediteli zdravotních pojišťoven kroky k růstu mezd a platů ve zdravotnictví. Uvedl to v pořadu Za pět minut dvanáct televize Nova. Po jednání s pojišťovnami se ministr odpoledne sejde se zástupci lékařů, se kterými se chce definitivně dohodnout na navýšení peněz na odměny lékařských i nelékařských pracovníků nemocnic. 
Brněnská společnost S.A.B. Aerospace, která se specializuje na🚀👩🏼‍🚀🛰️ kosmický průmysl, loni zvýšila tržby na 185 milionů korun, což představuje růst o 70 procent. Po ztrátě vykázané v roce 2021 se firma dostala do zisku 8,6 milionu korun. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti zveřejněné ve Sbírce listin.
Největší distributor v zemi společnost ČEZ Distribuce letos ⚡⚡⚡připojila přes 47 800 ☀️fotovoltaických elektráren. Za dosavadní část roku tak téměř zdvojnásobila počet fotovoltaických elektráren ve své síti. Nyní jich má přes 100 tisíc s celkovým výkonem přes 1,8 gigawattu. Loni firma připojila kolem 21 tisíc ařízení. Pokračující velký zájem o připojování hlásí i další distributoři.
Reklama
Reklama
Doporučujeme