Reklama
Veronika  Kudrnová

Veronika Kudrnová

V mediích pracuje posledních deset let. Jako byznys redaktorka prošla redakcemi ČIA, Peak.cz a Economia, kde se například podílela na tvorbě obsahu měsíční přílohy Podnikání Hospodářských novin. Jejím zaměřením byly malé a střední podniky a ekonomika. Do redakce newstream přichází z E15, kde poslední dva roky působila na webu jako editorka. Je absolventkou Vysoké školy ekonomické v Praze. veronika.kudrnova@newstream.cz

články autora

nákupy, ilustrační foto

Česká ekonomika ve třetím čtvrtletí vzrostla meziročně o 3,1 procenta

Česká ekonomika ve třetím čtvrtletí podle zpřesněného odhadu Českého statistického úřadu vzrostla mezičtvrtletně o 1,5 procenta a meziročně o 3,1 procenta. Na vývoji hrubého domácího produktu (HDP) se kladně podepsala domácí poptávka.

Přečíst článek
Jack Dorsey, šéf Twitteru

CNBC: Jack Dorsey končí v čele Twitteru. Akcie sociální sítě vystřelily

Muž 140 znaků, Jack Dorsey, odstupuje z pozice šéfa sociální sítě Twitter. S okamžitou platností ho nahrazuje dosavadní technologický ředitel Parag Agrawal, uvedla firma. Akcie společnosti v reakci na zprávu vystřelily. Aktuálně přidávají kolem 3,5 procenta.

Přečíst článek
Trinity Bank, Radomír Lapčík

Trinity Bank dál zvyšuje úroky na spoření. Nově nabízí zhodnocení 2,58 procenta ročně

Trinity Bank již popáté v průběhu tohoto podzimu zvyšuje úrokovou sazbu na spořicím účtu. Nově spoření klientů zhodnotí sazbou 2,58 procenta ročně.

Přečíst článek
Daniel Kurucz, Alstom

Výrobce vlaků Alstom povede v Česku bývalý šéf Českých drah Kurucz

Novým výkonným ředitelem společnosti Alstom v České republice a na Slovensku se stal bývalý šéf Českých drah Daniel Kurucz. V podniku, který je výrobcem kolejových vozidel, bude zodpovědný za novou organizaci francouzské nadnárodní společnosti v Česku. Ta zde chce dál rozvíjet své aktivity.

Přečíst článek

Stávka zabrala. Zaměstnanci firmy RUKO dostanou, co chtěli

Zaměstnanci firmy RUKO CZ si dnes vystávkovali, co chtěli. Nad rámec zákonného odstupného zřejmě od Němců dostanou ještě tři platy, napsal redakci newstream.cz jednatel českého zastoupení Martin Pabiška.

Přečíst článek
Ericsson, logo

Ericsson koupí americkou Vonage. Draze, míní analytici

Švédský výrobce telekomunikačních zařízení Ericsson koupí od Američanů firmu Vonage, která se specializuje na cloudovou komunikaci. Cena? 6,2 miliardy dolarů v hotovosti, píše agentura Reuters. Akcie Ericsson v reakci na zprávu ztrácí 3,8 procenta.

Přečíst článek
vrtáky

Kyjovská firma končí, stěhuje se do Německa. Zaměstnanci jdou do stávky

Německá firma Ruko ruší výrobu v Kyjově na Hodonínsku, o práci tam do konce roku přijde skoro šest desítek zaměstnanců. Ti po neúspěšných jednáních o výši odstupného vstoupí v úterý do stávky. Oznámil to odborový svaz KOVO, TAJMAC-ZPS, který ve firmě působí.

Přečíst článek

News box

Britský antimonopolní úřad (CMA) nařídil americké firmě Meta Platforms (dříve Facebook), aby prodala platformu pro animované obrázky Giphy. Zdůvodnila to obavami z dopadů na konkurenční prostředí, a to jak na uživatele sociálních médií, tak na zadavatele reklamy. Facebook službu Giphy koupil loni v květnu. 

Rekordní inflace v eurozóně. Jaká bude reakce ECB?
Společnost Baťa, tradičním výrobce obuvi se sídlem ve Zlíně, letos očekává obrat k jedné a půl miliardě korun a kladný výsledek hospodaření. Zisk by mohl podle odhadu činit pět až šest milionů korun. Serveru Seznam Zprávy to řekl finanční ředitel firmy Martin Horsák. Loni skončila firma ve ztrátě 127,6 milionu korun.

Akcie na asijských trzích pokračovaly v poklesu, za kterým stojí hlavně obavy z dopadů nové mutace covidu - omikronu - na globální ekonomiku. Největší ztráty z hlavních trhů v Asii má ale Jižní Korea, kde index KOSPI klesl o 2,42 procenta na 2839,01 bodu. Po přechodném zotavení se k poklesu vrátila také Evropa, od zahájení obchodování evropské burzy ztráty jen prohlubují.

Investiční skupina Hartenberg ze svěřenského fondu premiéra v demisi Andreje Babiše (ANO) chce do konce roku prodat až 45procentní podíl v síti reprodukčních klinik FutureLife, a to za jednotky miliard korun. S odkazem na dva na sobě nezávislé zdroje to napsal web deníku E15. Kupujícím má být blíže nespecifikovaný nadnárodní fond. Skupina nechce jednání komentovat s tím, že jsou zatím na začátku.
Dluhy českých domácností přesáhly dva biliony korun. Za říjen stouply o 17 miliard korun na 2,014 bilionu korun, meziročně vzrostly o 172,3 miliardy. Zadlužení firem vzrostlo na 1,22 bilionu korun. Proti konci září bylo vyšší o 19,8 miliardy korun a meziročně o 40,2 miliardy korun. Uvádí statistika Česká národní banky.
Ropa zlevňuje, přispěla k tomu slova šéfa americké farmaceutické společnosti Moderna, který zpochybnil účinnost vakcín proti nové variantě koronaviru označované omikron. Cena severomořské ropy Brent krátce ztrácí 3,1 procenta na 71,17 dolaru za barel. Americká lehká ropa WTI odepisuje 2,8 procenta na 68,02 dolaru za barel.
Míra nezaměstnanosti v Německu v listopadu podle sezonně očištěných údajů klesla na 5,3 procenta z říjnových 5,4 procenta, uvedl spolkový úřad práce. Počet lidí bez práce se pak snížil o 34 tisíc, což je výraznější pokles, než čekali ekonomové. Trh práce se tak dál zotavuje navzdory nárůstu počtu případů onemocnění covidu.
Průzkum: Asi šest z deseti Čechů uvádí, že současná finanční situace v jejich domácnostech je nyní téměř stejná, jako tomu bylo před začátkem pandemie. To je mírně nad evropským průměrem (53 procent). Na 88 procent Čechů zároveň dokáže každý měsíc alespoň něco ušetřit. Vyplývá to ze zprávy společnosti Intrum Czech.

Rezidenční nemovitosti na Slovensku ve třetím čtvrtletí zdražily meziročně o osm procent, nejvíce za poslední rok, uvedl slovenský statistický úřad. Ke zvyšování cen bytů či domů podle dostupných informací přispívají nízké úrokové sazby a rovněž trvající poptávka.

Reklama
Reklama
Reklama
Doporučujeme