Reklama

Zlaťák. Jak si pošéfovat peníze.

Akcie, dluhopisy, bitcoin a další kryptoměny, zlato, stříbro, umění aneb do čeho investovat a vyhnout se dopadům rekordní inflace?

Akcie, dluhopisy, bitcoin a další kryptoměny, zlato, stříbro, umění aneb do čeho investovat a vyhnout se dopadům rekordní inflace? Jak co nejlépe spořit s co nejvyšším úrokem, jak ušetřit na hypotéce či pojištění, jak se zajistit na důchod s penzijním připojištěním, jak správně vyplnit daňové přiznání? Speciál o osobních financích Zlaťák k tomu všemu dá kontext. Rozvíjejte svou finanční gramotnost!

Daňová revoluce. Konsolidační balíček přinese největší změny za více než dekádu

Poradkyně: Letošní daňové přiznání má řadu změn. Mnohé jsou výhodné pro ty chudší

Jak si poradit s přiznáním daní při prodeji nemovitosti či vozidla, při příjmech z pronajímání bytu či jiného prostoru, případně u akciových příjmů, radí v komentáři Monika Lodrová, daňová poradkyně ze společnosti BDO

Přečíst článek

PŘEHLEDNĚ: Zkontrolujte si, jakou má vaše platební karta pojistku. Jsou tam velké rozdíly

Přečíst článek
sníh v Praze

Uklouzli jste na chodníku a chcete odškodnění? Zavolejte městskou policii, říká poradkyně

Odpovědnost za úraz na neuklizeném chodníku nese jeho vlastník. Pokus získat odškodnění může být úspěšný, chce to ale dokumentaci, říká poradkyně FinGO Irena Jakobová.

Přečíst článek
Důchody porostou. O stokoruny

PŘEHLEDNĚ: Jak porostou starobní, invalidní a pozůstalostní důchody v roce 2024

Pravidelná valorizace na rok 2024 počítá s růstem penzí o stovky korun. K tomu vláda zvýší důchody například bojovníkům za svobodu. Celkem na důchody půjde třetina státních výdajů.

Přečíst článek
kancelář (ilustrační foto)

Přehledně: Jak se změní práce na dohodu v roce 2024

V roce 2024 se opět změní podmínky pro pracovníky zaměstnané na dohodu. Upravuje je jak část vládního konsolidačního balíčku, tak novela zákoníku práce. Obě změny mají ve svém důsledku přiblížit dohodáře ke klasickým zaměstnancům. Za jakých podmínek bude vznikat u DPP i DPČ nárok na placenou dovolenou a které zaměstnance na DPP čeká placení pojistného, přibližují Monika Lodrová a Adam Hussein z poradenské společnosti BDO. 

Přečíst článek
Ilustrační foto

Rodičovská se příští rok zvýší

Rodiče dětí, které se narodí od 1. ledna, budou pobírat vyšší rodičovskou. Místo nynějších celkem 300 tisíc korun budou moci čerpat o 50 tisíc korun víc.

Přečíst článek
konference Tax Forum

Účetní: Změny v daních jsou největší od Topolánka

Kabinet Petra Fialy nachystal pro příští rok balík změn v daních. Je to honička i pro účetní, stěžují si.

Přečíst článek

Zkrátíme čekání žadatelů o hypotéku na polovinu, slibují sdružení poradci

Už jedno sezení s poradcem odhalí, zda má žadatel o hypotéku šanci úvěr získat. Nové sdružení Hyponation, ve kterém se dala dohromady šestice finančně poradenských společností, slibuje zlepšení servisu kolem hypoték. Zrychlení i zjednodušení celého procesu získávání hypotečního úvěru by měli pocítit prý všichni, kdo si přes některou z těchto šesti společností požádají o úvěr na bydlení. Výhody i nevýhody nové platformy jsme probrali s Janem Brejlem, obchodním ředitelem poradenské společnosti Partners a s Janem Lenerem, ředitelem odboru marketingu a komunikace z Broker Consulting. 

Přečíst článek
investorka a šéfka investiční strategie skupiny UniCredit Manuela D´Onofrio

Sázka na jistotu? Dneska dluhopisy, říká šéfka investiční strategie UniCreditu

Svět, který jsme znali se nenávratně mění a dochází k zásadním geopolitickým změnám, klimatické změně i k remodelaci globálního obchodování. A na to vše budou muset reagovat také investoři. Ještě více než dřív pro ně bude zásadní se umět zorientovat na finančním trhu a zvolit si tu nejvhodnější investiční strategii, říká v rozhovoru pro newstream.cz investorka a šéfka investiční strategie skupiny UniCredit Manuela D´Onofrio.

Přečíst článek
Navrátil: Finanční stres může postihnout každého. Na inteligenci nezáleží

Navrátil: Finanční stres může postihnout každého. Na inteligenci nezáleží

Každý druhý Čech má půjčku, každý čtvrtý jich má více než tři. Česká míra zadluženosti je sice v rámci Evropské unie desátá nejnižší, přesto pětina populace má už i osobní zkušenost s problémovým splácením či exekucí v rámci rodiny. Od letošního března roste ale i počet Čechů, kteří mají finanční problémy či odkládají splátky. To vše způsobuje mimo jiné také finanční stres, který zúčastněným vše komplikuje. Neměli bychom tak určitě usínat na vavřínech, že jsme v půlce žebříčku. Máme na to být lepší, uvedl mimo jiné v rozhovoru pro newstream.cz hlavní ekonom České spořitelny David Navrátil. 

Přečíst článek
Air Bank pobočka, ilustrační foto

První banka výrazně snížila úroky u hypoték. Nabízí je skoro procento pod trhem

Air Bank snižuje úrokové sazby hypoték až o 0,4 procentního bodu, nově budou začínat už na 5,29 procenta ročně. Přičemž průměrná nabídková sazba hypoték podle Swiss Life Hypoindexu v srpnu činila 6,1 procenta.

Přečíst článek

Aktuální sazby zářijových spořicích účtů. Víme, kde vám dají nejlepší sazbu

Zatímco jedna velká banka sazbu svého spořicího účtu v září snižuje téměř na půlku, při nesplnění podmínek na zvýhodněnou sazbu, jiná velká zase vyrazila atakovat šestiprocentní sazbu. Tu ostatně nabízí v Česku stále několik dalších bank. Složité hry s podmínkami pro výhodné úročení a na garance úrokové sazby tak pokračují. Podívejte se, které banky aktuálně nabízejí na spořicích účtech nejvyšší úrok.

Přečíst článek
Reklama

News box

Izrael podpořil rámec dohody 📃 o příměří v Pásmu Gazy a o propuštění části izraelských rukojmích, které zadržuje teroristické hnutí Hamás, řekl vysoce postavený činitel americké administrativy. Izraelská strana podle něj víceméně přijala návrh, který obsahuje šestitýdenní příměří v Pásmu Gazy a propuštění rukojmích považovaných za ohrožené.
Výstražné stávky v divizi nákladní dopravy aerolinek  Lufthansa se dnes podle odborového svazu Verdi zúčastnilo zhruba 90 procent zaměstnanců, kteří kontrolují nakládku letadel či jsou zodpovědní za manipulaci s nákladem. Podle firmy byla účast ve stávce související s jednáním o mzdách nižší. Cestujících se protest nedotkl.
Španělská policie zatkla 14 lidí v souvislosti s padělky bankovek 💶 v hodnotě 100 eur, celkem jich bylo za milion eur, tedy zhurba 25,3 milionu korun. Padělky byly tak zdařilé, že prošly bez povšimnutí bankomaty a dalšími přístroji, uvedla agentura Reuters.
Americká armáda shodila nad Pásmem Gazy ze tří letadel první dodávku humanitární pomoci pro obyvatele palestinského území. 🍞🥣 S odvoláním na nejmenované činitele o tom informují zahraniční agentury. Letadla C-130 Hercules shodila asi 38 tisíc porcí jídla.
Hlavní velitel ukrajinských ozbrojených sil Oleksandr Syrskyj naznačil, že vymění některé vojenské velitele na východní frontě. Napsal to ruskojazyčný server BBC s odkazem na příspěvek, který Syrskyj zveřejnil na síti Telegram. V něm hodnotí práci ukrajinské armády v souvislosti s napjatou situací 💣zejména v okolí Avdijivky.
Pokud se potvrdí předpoklad letošních mimořádných příjmů státu zhruba přes 1️⃣7️⃣ miliard korun, bude ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) prosazovat pro rok 2025 zrušení daně z neočekávaných zisků, takzvané windfall tax.

Německo vyšetřuje závažný únik informací z armády 📢má jít o závažný únik informací z jednání vysoce postavených příslušníků svého letectva, oznámil dnes spolkový kancléř Olaf Scholz. Zvukový záznam asi třicetiminutového rozhovoru v pátek uveřejnila šéfredaktorka ruské televize RT Margarita Simonjanová. Záznam se mimo jiné týkal toho, jak Ukrajina ve válce s Ruskem využívá německé zbraně, píše agentura DPA.

 

Ministr Martin Kupka 🏛: Dálniční známka by měla znovu zdražit od ledna 2025, a to o inflaci 🚗  V dnešním pořadu Týden v politice České televize to řekl ministr dopravy Martin Kupka (ODS). Přesnou částku, o kterou se známka zdraží, zveřejní ve druhé polovině příštího roku. 🚙 Cena se změnila naposledy 1. března. 💰 U ročního kuponu vzrostla z 1500 na 2300 korun.

Předseda maďarského parlamentu🏛 László Kövér dnes podepsal dokument o vstupu Švédska do NATO a předal ho prezidentské kanceláři, uvedla s odkazem na maďarské úřady agentura Reuters. Ratifikace nyní čeká na podpis✍ hlavy státu.
Zelení si dnes zvolí nové vedení, zahájí také volební kampaň do Evropského parlamentu🏛. Na dvoudenním sjezdu v Praze bude dvojice spolupředsedů mimoparlamentního uskupení Magdalena Davis a Michal Berg obhajovat své funkce, stranu vedou společně od roku 2020, kdy nahradili Petra Štěpánka.
Reklama
Reklama
Doporučujeme