Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Money

Od Wall Street po pražskou burzu cenných papírů. Burzy, akcie, brokeři, makléři, bankéři, pojišťováci, poradci i obchodníci. Hedgeové a investiční fondy, start-upy, big four, Big Tech, auditoři, regulátoři a investiční banky. Akcie, kryptoměny, kryptosvěty, blockchain, metaverse, NFT, family offices či daně. Finanční domy, banky, pojišťovny, karetní asociace a fintech. Investice, akvizice, fúze. Ve všem jsou money.

Indický burzovní palác - National Stock Exchange of India Ltd. (NSE)

Analýza: Ruce pryč od Číny. Proč se investoři slétají na indický trh

Indie se zásadně modernizuje. Pověst chudé rozvojové země je minulostí. Skoro všichni Indové mají občanku i účet v bance. Velmoc láká peníze z celého světa, nahradila kvůli geopolitickému riziku dlouho oblíbenou Čínu.

Přečíst článek
Na aukci Sotheby's v New Yorku se v únoru 2023 prodala láhev mimořádně vzácné whisky Macallan za 250 tisíc dolarů (asi 5,56 milionu korun).

Whisky, drahé hodinky nebo automobily. Do jakého luxusního zboží je nejlepší investovat?

Přečíst článek

Opatrnosti není nikdy dost. Jak nastavit platební kartu před zneužitím v cizině?

Přečíst článek

Tomáš Salomon: Pokles sazeb se nemusí propsat jedna k jedné do ceny hypoték

Přečíst článek
Evropská centrální banka půjde s úroky dolů

Vyhlížené uvolnění. Evropská centrální banka půjde s úroky dolů

Evropská centrální banka (ECB) je připravena zahájit snižování úrokových sazeb. Listu Financial Times to řekl hlavní ekonom banky Philip Lane. ECB bude o nastavení měnové politiky rozhodovat příští týden ve čtvrtek.

Přečíst článek
Fenka Kabosu, která se stala tváří kryptoměny dogecoin, uhynula

Zemřela tvář dogecoinu, kryptoměna nadále skomírá

Fenka Kabosu, která se stala tváří kryptoměny dogecoin, uhynula. Samotná kryptoměna živoří na méně než třetině své maximální hodnoty z roku 2021, kdy ji propagoval Elon Musk.

Přečíst článek
Letiště Praha během následující dekády investuje desítky miliard do rozvoje

Stát si od Letiště Praha vezme dividendu 305 milionů korun

Stát si vezme dividendu z loňského zisku Letiště Praha. Společnost svému akcionáři, tedy ministerstvu financí, převede nejpozději do konce července zhruba 305 milionů korun. Odpovídá to 20 procentům loňského čistého zisku letiště. Zbývající peníze ze zisku letiště použije primárně na provozní investice, uvedla mluvčí Letiště Praha Klára Divíšková.

Přečíst článek
Německý kancléř Olaf Scholz (SPD)

Dobré znamení. Německá ekonomika se letos pozvolna vrací k růstu

Hrubý domácí produkt (HDP) Německa se po poklesu o 0,5 procenta v posledním čtvrtletí loňského roku zvýšil v prvním letošním kvartálu proti předchozím třem měsícům o 0,2 procenta, uvedl Spolkový statistický úřad, který tak potvrdil předběžné výsledky z konce dubna. Návrat k růstu označila šéfka statistického úřadu Ruth Brandová za dobré znamení.

Přečíst článek
Umírněný růst cen výrobců zatím nepředstavuje riziko pro spotřebitelskou inflaci

Umírněný růst cen výrobců zatím nepředstavuje riziko pro spotřebitelskou inflaci

Dynamika ceny ve výrobě zůstala v dubnu celkově mírná a prozatím nepředstavuje tvorbu inflačních tlaků pro spotřebitelskou inflaci. Ceny v průmyslu vzrostly v meziročním srovnání o 1,4 procenta, zejména vlivem výraznějšího růstu cen energií.

Přečíst článek
Roman Valihrach

Roman Valihrach: Méně kryptoměn by bylo ku prospěchu

Milion dolarů za bitcoin není nereálné, říká Roman Valihrach, zakladatel největší tuzemské kryptoburzy Coinmate. „Jestli to bude za 5 nebo za 20 let, to nevím,“ dodává Valihrach, který tvrdí, že bitcoin by v budoucnu mohl nahradit zlatý standard. V rozhovoru s newstream.cz dále mluví o tom, zda je Česko „krypto Švýcarskem“, jak by stát mohl podpořit digitální měny, aby Česko přestalo být montovnou či jak hodnotí spolupráci s Tipsportem.

Přečíst článek
Mistrovství světa v hokeji trhá rekordy.

Mistrovství světa v hokeji trhá rekordy. Češi už vsadili přes dvě miliardy

Sázky na mistrovství světa v hokeji v ČR před čtvrtfinálovými zápasy činí přes 2,1 miliardy korun, a už před vyřazovacími tak překonaly hodnoty za celý loňský šampionát. Vyplývá to z vyjádření tuzemských sázkových kanceláří.

Přečíst článek
Polská armáda kupuje americké balony za skoro miliardu dolarů

Poláci investují do obrany. Jejich hranice budou hlídat americké balony TARS

Polsko koupí čtyři americké balony včasné výstrahy s podvěšenými radary. Příslušnou dohodu v hodnotě 960 milionů dolarů (asi 21,9 miliardy korun) ve Varšavě podepsal polský vicepremiér a ministr obrany Wladyslaw Kosiniak-Kamysz. Dříve byla hodnota kontraktu odhadována na 1,2 miliardy dolarů, připomněla televize TVN 24. Polsko bude po USA teprve druhou zemí na světě využívající tento systém včasné výstrahy.

Přečíst článek
Místopředseda představenstva Hypoteční banky Miroslav Zetek

Blíží se čas refixací hypoték z doby boomu před covidem. Čekáme velkou vlnu, říká Miroslav Zetek z ČSOB Hypoteční banky

Dva roky vysokých sazeb, kdy si lidé nebrali hypotéky a nekupovali nové bydlení, tuzemské banky dobře přečkaly. Protože před třemi či čtyřmi lety, když byly úroky na dvou procentech, rozdaly za stovky miliard úvěrů na bydlení. Z tohoto poolu dosud žijí. Jenže, doba fixací za tyto minimální sazby se krátí. Nejčastější byly pěti a sedmileté fixace. Pomalu začínají vyprchávat. A úrokové sazby u hypoték se v současnosti pohybují nad pěti procenty. Pro desítky tisíc lidí to bude výrazné zdražení dřívějších výhodných půjček na bydlení. „Pětileté fixace už se trochu dostávají do popředí,“ říká Miroslav Zetek, místopředseda představenstva Hypoteční banky, největšího poskytovatele hypoték na trhu.

Přečíst článek
Síť lékáren Dr. Max loni navýšila čistý zisk o 40 procent

Český farmaceutický král. Síť lékáren Dr. Max loni navýšila čistý zisk o 40 procent

Tuzemská síť lékáren Dr. Max loni vydělala 1,29 miliardy korun, její čistý zisk tak meziročně stoupl o 40 procent. O více než desetinu vzrostly také tržby řetězce, které loni činily téměř 27,4 miliardy korun.

Přečíst článek

News box

Evropská unie uvalila sankce na 19 lidí a jednu právnickou osobu v souvislosti s nedodržováním lidských práv v Rusku, vyplývá z informací diplomatických zdrojů ČTK. Omezení schválili 🔨 unijní ministři zahraničí a očekává se, že Rada EU brzy zveřejní podrobnosti.
Podnikatelská nálada v Německu po dubnovém citelném zlepšení v květnu stagnovala. 🏧 Vyplývá to ze zprávy mnichovského hospodářského institutu Ifo, podle kterého je ale patrné, že se německé hospodářství pomalu dostává z krize. 
Španělsko při dnešní návštěvě ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského oznámí novou vojenskou pomoc pro Kyjev v hodnotě 1,13 miliardy eur  💶 (27,9 miliardy korun), napsal deník El País. Očekává se také uzavření bezpečnostní dohody o dlouhodobé vojenské spolupráci.  Číst více
Evropská centrální banka (ECB) je připravena zahájit snižování úrokových sazeb.  Listu Financial Times řekl hlavní ekonom banky Philip Lane. ECB bude o nastavení měnové politiky rozhodovat příští týden ve čtvrtek. Číst více
Brněnská firma Future Farming, která se zabývá akvaponickým zemědělstvím 🌿, chystá uzavření farmy v Brně. Nemá peníze na výplaty zaměstnanců ani na uspokojení věřitelů, kteří si koupili firemní dluhopisy. Od drobných investorů přitom vybrala přes miliardu korun, uvedl web Seznam Zprávy.

Evropská unie na návrh Česka rozhodla o zařazení tří subjektů na unijní sankční seznam. 📄 Jde o mediální platformu Voice of Europe a proruské ukrajinské podnikatele Arťoma Marčevského a Viktora Medvedčuka . Informovalo o tom české ministerstvo zahraničí na sociální síti X.

Číst více
Nejvyšší správní soud potvrdil, že Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) musí ekologické organizaci Děti Země 🌍 předat informace o stavu schvalování a výstavbě dálnice D8 přes České středohoří.
Nejméně 2️⃣0️⃣0️⃣​​​​​​​0️⃣​​​​​​​ lidí je zasypaných po rozsáhlém pátečním sesuvu půdy na Papui-Nové Guineji. Podle agentury AFP to dnes národní úřad pro řešení katastrof sdělil kanceláři OSN v metropoli Port Moresby. Sobotní zprávy hovořily o 670 obětech. 
Závěrečné minuty finálového zápasu mistrovství světa v hokeji mezi Českem a Švýcarskem 🏒 sledovaly v České televizi podle předběžných údajů více než tři miliony diváků. Další půl milion lidí viděl hru on-line, uvedla Česká televize. 
Francouzský prezident Emmanuel Macron, který je od neděle na třídenní státní návštěvě Německa, dnes v Drážďanech přednese před mládeží projev o Evropě. 🎤 V Sasku, kam ho doprovází spolkový prezident Frank-Waltese setká s tamním premiérem Michaelem Kretschmerem.
Reklama
Reklama
Doporučujeme