Reklama

Personálie. Změny ve vedení firem

Kdo kam přestupuje, kdo povede jakou firmu či její významnou část, kdo ve firmách povýšil, kdo byl odvolán?

Na personální trhu je vždy rušno. Kdo kam přestupuje, kdo povede jakou firmu či její významnou část, kdo ve firmách povýšil, kdo byl odvolán? Kdo se stal CEO, CFO, COO neboli generálním ředitelem, finančním ředitelem či výkonným šéfem? Přehled těch nejzajímavějších personálních změn ve vedení nejvíce zajímavých firem.

Miroslav Štěpán dočasně povede Českou poštu. Nahradí v únoru končícího Romana Knapa

Žádný z desítky uchazečů na post šéfa České pošty neuspěl. Podnik dočasně povede Miroslav Štěpán

Českou poštu od března dočasně povede dosavadní ředitel poštovní služby podniku Miroslav Štěpán. Dosavadní šéf pošty Roman Knap z funkce na konci února odejde.

Přečíst článek

Konec éry zakladatele Netflixu Reeda Hastingse. Muže, který změnil vnímání televize

Přečíst článek
Monika Panochová, obchodní ředitelka Newstream Agency.

Newstream.cz posiluje. Obchodní ředitelkou je Monika Panochová

Do vedení Newstream Agency, vydavatele zpravodajského byznysového webu Newstream.cz, nastupuje zkušená manažerka Monika Panochová. Bude z pozice ředitelky obchodu vést obchodní tým a rozvíjet přímou inzerci a další klientské projekty. 

Přečíst článek
Monika Sokolová

Mediální manažerka Sokolová povede lifestyle Seznam Zpráv

Zkušená mediální manažerka Monika Sokolová v lednu nastoupila do společnosti Seznam Zprávy, kde bude působit jako zástupkyně ředitele pro nezpravodajský obsah.

Přečíst článek
Jaroslav Povšík, předseda Podnikové rady odborů ve Škoda Auto a také znovuzvolený člen dozorčí rady firmy

Povšík, Kovář a Lustyk pokračují jako členové dozorčí rady Škoda Auto. Zvolili si je sami zaměstnanci

Členy dozorčí rady Škody Auto za zaměstnance byli na další čtyři roky opět zvoleni Jaroslav Povšík, Miloš Kovář a Martin Lustyk, kteří funkci vykonávali dosud.

Přečíst článek
Ivana Pícková je novou předsedkyní představenstva Max banky

Bankéřka Pícková je nově také šéfkou boardu Max banky

Novou předsedkyní představenstva Max banky je od 2. ledna Ivana Pícková. V představenstvu banky působí od prosince minulého roku. Ve funkci nahrazuje Jana Winklera, který zůstává členem představenstva za útvary provozu a IT. Banka to uvedla v tiskové zprávě.

Přečíst článek
Jitka Haubová, členka představenstva Komerční banky

Haubová z Komerční banky bude předsedat Mezinárodní obchodní komoře v ČR

Novou předsedkyní české odbočky Mezinárodní obchodní komory (ICC ČR) je od 1. ledna Jitka Haubová. Ve funkci vystřídala Miloše Olíka, který se stane místopředsedou. Výkonným ředitelem ICC ČR je i nadále Karel Machotka.

Přečíst článek
Druhým mužem Tesly po Muskovi se stane nenápadný šéf pro čínský trh

Druhým mužem Tesly po Muskovi se stane nenápadný šéf pro čínský trh

Šéf čínské pobočky výrobce elektromobilů Tesla Tom Zhu převezme přímý dohled nad montážními závody automobilky v USA a nad prodejními operacemi v Severní Americe a Evropě. Stane se tak druhým nejvýše postaveným manažerem společnosti po Elonu Muskovi. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na interní oznámení firmy, do kterého měla možnost nahlédnout.

Přečíst článek

Tak to šlo rychle. Musk už hledá svého nástupce v čele Twitteru

Majitel a šéf americké internetové společnosti Twitter Elon Musk aktivně hledá nástupce, který by ho nahradil v čele firmy, píše server CNBC s odvoláním na své zdroje. Uživatelé Twitteru se v pondělí vyslovili pro Muskův odchod z funkce šéfa podniku. Musk, který anketu inicioval, slíbil, že se jejímu výsledku podřídí.

Přečíst článek
Novým generálním ředitelem TV Nova bude od ledna  2023 dosavadní šéf digitálních médií CME Daniel Grunt.

Grunt povýší. Od ledna bude šéfovat celé Nově

Novým generálním ředitelem TV Nova bude od ledna dosavadní šéf digitálních médií CME Daniel Grunt. Nahradí současné ředitele Jana Vlčka a Kláru Brachtlovou, kteří se posunou do vedení mateřské skupiny CME.

Přečíst článek
Marcela Suchánková, ČSOB

Investiční produkty v ČSOB bude řídit Marcela Suchánková

S účinností od 1. prosince 2022 se Marcela Suchánková stala ředitelkou české pobočky KBC Asset Management a generální ředitelkou ČSOB Penzijní společnosti. Zároveň se stala výkonnou ředitelkou Investičních produktů ve skupině ČSOB. V těchto pozicích nahradila Martina Vaška, který se v rámci skupiny ČSOB přesunul do pozice generálního ředitele Hypoteční banky a ČSOB Stavební spořitelny.

Přečíst článek
Dalibor Šafařík převezme řízení Lesů ČR.

Státní Lesy ČR mají po roce řádného šéfa. Je jím ekonomický ředitel firmy Šafařík

Státní podnik Lesy ČR rok neměl šéfa. Teď do funkce generálního ředitele přichází současný ekonomický ředitel firmy Dalibor Šafařík.

Přečíst článek
Reklama

News box

Společnost Mitsubishi Heavy plánuje ukončit vývoj prvního japonského dopravního letadla. S odvoláním na obeznámené zdroje o tom informovala agentura Kjódó. Projekt firma zahájila před 15 lety a jeho cílem bylo učinit v Japonsku z výroby letadel klíčové odvětví. Do projektu SpaceJet, který byl oficiálně zahájen v roce 2008, byl napumpován přibližně 1️⃣ bilion jenů (167,6 miliardy korun). Po řadě opakovaných zpoždění, které způsobil nedostatek odborných znalostí a posléze pandemie, však firma vývoj v roce 2020 zastavila.

Prezident Miloš Zeman potvrdil✅, že do konce svého mandátu už nejmenuje nového předsedu Ústavního soudu (ÚS). Nadále však trvá na tom, že by takové rozhodnutí bylo legální. Nejmenování nového předsedy považuje končící hlava státu za vstřícné gesto na rozloučenou. Zeman to řekl při dnešní návštěvě Slovenska televizi CNN Prima News.
Koruna na začátku nového týdne oslabila k oběma hlavním světovým měnám. Na euro💶 ztratila proti pátečnímu podvečeru devět haléřů a dnes kolem 17:00 se prodávala za 2️⃣3️⃣,8️⃣5️⃣ koruny za euro. Vůči dolaru💲oslabila česká měna o 33 haléřů na 2️⃣2️⃣,2️⃣2️⃣ koruny za dolar. Vyplývá to z údajů serveru Patria Online.
Pražská burza začala nový týden mírným poklesem. Index PX po třech předchozích růstech dnes ztratil 0️⃣,0️⃣9️⃣ procenta na 1353,88 bodu. Proti růstu akcií energetické firmy ČEZ a Monety Money Bank působil pokles Komerční banky a Erste Bank. Vyplývá to z internetových stránek burzy. 
Přední světoví technologičtí giganti investují v Saúdské Arábii více než 9️⃣ miliard USD (200 miliard korun). Jsou mezi nimi i americké firmy Microsoft a Oracle, které v zemi vybudují cloudová centra pro region. Uvedl to saúdskoarabský ministra pro komunikace a informační technologie Abdalláh bin Amr Alsváha na mezinárodním technologickém fóru LEAP, které se koná v saúdskoarabském Rijádu. Číst více
Počet obětíničivého zemětřesení v Turecku vzrostlo na 1️⃣ 4️⃣9️⃣8️⃣, uvedl tamní úřad pro řešení katastrof a mimořádných situací (AFAD). Záchranáři se již dostali do všech zasažených oblastí, nadále se snažím najít v troskách zřícených budov přeživší. V Sýrii si katastrofa vyžádala přes 8️⃣0️⃣0️⃣ lidských životů.
Zemřel komunistický premiér a ministr vnitra a zemědělství Lubomír Štrougal, bylo mu 98 let, potvrdil zdroj blízký rodině. Jeden ze symbolů normalizace byl přes 30 let členem vedení vládnoucí komunistické strany a téměř po celou dobu normalizace, skoro 19 let, předsedou federální vlády. Číst více
Dovoz ojetých osobních aut do Česka v lednu meziročně klesl o 13,5 procenta na 11 599 vozů. S výjimkou covidového roku 2021 bylo dovozy v tomto měsíci nejnižší za posledních šest let.
Ruský automobilový trh v novém roce pokračuje v prudkém poklesu 📉 . Prodej nových osobních a lehkých užitkových automobilů 🚗se v lednu propadl o 63 procent na 32 499 vozů. Tempo poklesu tak zrychlilo z prosincových 50 procent. 
České dráhy (ČD) letos uvedou do provozu 1️⃣2️⃣ elektrických lokomotiv 🚄 Siemens Vectron pronajatých od leasingové společnosti RSL. Kontrakt se společností RSL uzavřely loni České dráhy na dodání celkem 50 lokomotiv, hodnotu zakázky ČD nechtěly komentovat.
Reklama
Reklama
Doporučujeme