Reklama

personálie - informace o tématu

Balesh Sharma

Balesh Sharma povede telekomunikační a mediální divizi PPF. Přichází z Vodafonu

Telekomunikační divizi PPF povede od července bývalý šéf českého Vodafonu Balesh Sharma. V divizi TMT bude odpovídat za řízení a rozvoj telekomunikačních operátorů, poskytovatelů telekomunikační infrastruktury a provozovatelů televizních stanic PPF ve střední a jihovýchodní Evropě.

Přečíst článek
Chris Baddeley

Expanzi a obchod společnosti Manta v USA povede Chris Baddeley

Česko-americká softwarová společnost Manta, která vyvíjí nástroj pro mapování datových toků v IT prostředí velkých firem, jmenovala novým viceprezidentem obchodu Chrise Baddeleyho. Ten bude mít na starosti zejména expanzi v USA. Baddeley přichází ze společnosti Cloudera.

Přečíst článek
Předseda představenstva automobilky Škoda Auto Thomas Schäfer představil novou strategii firmy, díky které chce firma dosáhnout větší digitalizace a elektrifikace.

Škodu Auto povede Klaus Zellmer, píše německý magazín

Českou automobilku Škoda auto od 1. července povede současný šéf prodeje značky Volkswagen (VW) Klaus Zellmer, který ve funkci nahradí Thomase Schäfera. S odvoláním na své zdroje to uvedl německý magazín Automobilwoche.

Přečíst článek
Jaroslava Palendalová, ředitelka Kruk International pro Česko a Slovensko

Jaroslava Palendalová: Dopad inflace a války na Ukrajině do nesplácených dluhů čekáme až v druhé půlce roku

Inkasní agentury řeší nesplácené pohledávky až tak s půlročním zpožděním od chvíle, kdy člověk přestane platit, vysvětluje šéfka české a slovenské pobočky pohledávkové společnosti Kruk Jaroslava Palendalová. Negativní efekty se podle ní sčítají. Ale během pandemie se i dlužníci rozplatili, dodává.

Přečíst článek
Aleš Blažek

ČSOB povede Blažek, dosavadní ředitel Hollows jde do penze

Novým generálním ředitelem Československé obchodní banky (ČSOB) a členem výkonného výboru mateřské skupiny KBC bude Aleš Blažek. Vedení banky se ujme 5. května. Dosavadní ředitel John Hollows, který banku vedl od roku 2014, odchází po téměř 26 letech kariéry u KBC do důchodu, uvedla skupina.

Přečíst článek
ilustrační foto

Ředitelé, obchodníci a marketéři. To jsou pro majitele firem nejžádanější pozice

Lidé nechtějí, aby jim šel šéfovat člověk z jiného odvětví. Takové přestupy na ředitelských pozicích představují pouze 25 procent.  Také platí, že noví CEOs získávají svou pozici spíše povýšením, a to především z obchodních pozic, než externím náborem.  

Přečíst článek
Mark Richardson z Colliers

Průmyslové a investiční týmy v Colliers Czech Republic nově vede Mark Richardson

Doba po pandemii přinesla v Colliers mnoho změn, mimo jiné i větší potřebu synergie a spolupráce týmů. V souvislosti s tím byl od února vede průmyslový i investiční tým Colliers Česká republika Mark Richardson. 

Přečíst článek
Didier Pfleger, Škoda Transportation

Škodu Transportation bude řídit Francouz Pfleger, přichází z Alstomu

Novým předsedou představenstva a generálním ředitelem skupiny Škoda Transportation je sedmapadesátiletý Francouz Didier Pfleger, oznámila firma. Pfleger dosud pracoval v konkurenční firmě Alstom. Na obou postech vystřídal Petra Brzezinu, který plzeňské strojírenské seskupení vedl od převzetí skupinou PPF v roce 2018.

Přečíst článek
Jiří Puršl, CEO DT-holding

Investiční společnost DT-holding bude nově řídit Jiří Puršl

Investiční společnost DT-holding má nového ředitele, stal se jím Jiří Puršl. Skupina je zaměřena na několik různých oborů podnikání, od projektů stavební výstavby až po realitní a investiční služby.

Přečíst článek
Radmila Kuzicová, Chief Real Estate Office v RSBC Holding

Nemovitostní portfolio investičky RSBC povede Radmila Kuzicová

Českou investiční skupinu RSBC Holding posílila Radmila Kuzicová, z pozice Chief Real Estate Officer bude odpovídat za řízení nemovitostního portfolia a rozvoj realitních investičních projektů skupiny. 

Přečíst článek
Karel Bor, šéf Českomoravská nemovitostní

Českomoravskou Nemovitostní povede Karel Bor

Do čela realitní skupiny Českomoravská Nemovitostní (ČMN) nastupuje Karel Bor, který má v oboru více než dvacetileté zkušenosti. Působil například na pozici Country Managera pro rakouskou skupinu Immofinanz či jako generální ředitel BNP Paribas Real Estate.

Přečíst článek
Reklama

News box

Americký Senát jasnou většinou schválil masivní balík vojenské a humanitární podpory pro Ukrajinu a poslal tak návrh na vyčlenění 40 miliard dolarů (asi 933 miliard korun) k podpisu prezidentovi Joeu Bidenovi. Očekává se, že šéf Bílého domu, který původně navrhoval o sedm miliard nižší objem, rychle připojí svůj souhlas. Podle listu The New York Times opatření přijaté Kongresem představuje největší balík americké zahraniční pomoci za posledních 20 let.

Česko dostane z fondů Evropské unie 27,4 milionu eur (téměř 680 milionů korun) na pomoc s uprchlíky z Ukrajiny. Uvedl to mluvčí Evropské komise, podle níž kromě ČR získají peníze také Polsko, Slovensko, Maďarsko a Rumunsko. Celková částka, kterou komise nyní z fondů pro vnitřní záležitosti uvolní, je 248 milionů eur. Peníze mají sloužit především na jídlo, dopravu a ubytování lidí prchajících před ruskou invazí.

Číst více
Americký dolar na devizovém trhu oslabuje a dolarový index se dále vzdálil 20letému maximu, kam vystoupil koncem minulého týdne. Některé kupce dnes přilákala většina hlavních měn, které letos vůči dolaru oslabovaly, a to jak měny považované za bezpečnější investice, jako japonský jen a švýcarský frank, tak rizikovější měny, včetně australského a novozélandského dolaru.
Česká měna po týdnu posilování, které zahájila po oznámení České národní banky (ČNB) o intervencích ve prospěch koruny, ve čtvrtek k euru oslabila. Ztratila pět haléřů a den zakončila na 24,70 Kč/EUR. Vůči dolaru dál zpevnila, připsala si 13 haléřů na 23,33 Kč/USD. 
Pražská burza popáté v řadě posílila. Index PX dnes stoupl o 0,39 procenta na 1344,27 bodu. K růstu burze pomohly hlavně akcie energetické firmy ČEZ, které se drží na nejvyšší ceně za zhruba 14 let, a cenné papíry Komerční banky. 
Náčelník ruského generálního štábu Valerij Gerasimov ve čtvrtek telefonicky hovořil o situaci na Ukrajině se svým americkým protějškem, šéfem sboru náčelníků štábů Markem Milleyem, uvedla agentura TASS s odvoláním na ruské ministerstvo obrany. Telefonát se podle ruské agentury uskutečnil z americké iniciativy.
Indonésie od pondělí zruší zákaz vývozu palmového oleje, který zavedla před třemi týdny. Důvodem je zlepšení zásobování domácího trhu olejem na vaření. Rozhodnutí potěšilo zemědělce, kteří volali po zrušení zákazu. Palmový olej je nejrozšířenější na světě. Indonésie je největším světovým producentem a vývozcem tohoto oleje používaného v řadě potravinářských ale i kosmetických výrobků.
Evropský parlament naprostou většinou hlasů podpořil zavedení minimální sazby daně pro velké společnosti. Vyzval také členské země, aby po pěti letech umožnily revizi, která by zhodnotila, zda není toto rozhodnutí nutné zpřísnit. 
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) zveřejnilo svoji první výzvu z Národního plánu obnovy (NPO). Téměř 90 milionů korun je určeno na další rozvoj mobilních sítí 5G ve městech Bílina, Jeseník, Karlovy Vary, Plzeň a Ústí nad Labem. Cílem dotace je podle něj motivovat k intenzivnější spolupráci při rozvoji konceptu Smart Cities. Dotaci mohou získat i další subjekty působící na území daných měst a podporující aktivity digitalizace.

Osvobození bývalého předsedy Věcí veřejných Víta Bárty a někdejšího zpravodajce Jana Petržílka v kauze vynesení odposlechů z Bezpečnostní informační služby (BIS) je pravomocné. Potvrdil to pražský vrchní soud, který zamítl odvolání státního zástupce. V medializovaných odposleších se tehdejší pražský primátor Pavel Bém (ODS) a lobbista Roman Janoušek oslovovali „Mazánku“ a „Kolibříku“. Nahrávky, které v březnu 2012 zveřejnila MfDnes, naznačovaly Janouškův vliv na kroky hlavního města pod Bémovým vedením.

Reklama
Reklama
Doporučujeme