Reklama

Leaders

Lídři, inovátoři & vizonáři

Patrik Tkáč otevírá v Bratislavě futuristickou prodejnu potravin

Tkáč vkládá podíl ve West Hamu do svého J&T Capital Partners

Investiční struktura J&T Capital Partners nově drží Tkáčův podíl v EPH, v Košíku a španělském řetězci Eroski, i ve fotbalových klubech Sparta a West Ham.

Přečíst článek
Charlie Munger (vpravo) je Buffetův (vlevo) dlouholetý spolupracovník a přítel

Čína udělala dobře, že zakázala kryptoměny, říká Buffettův manažer

Přál bych si, aby kryptoměny nebyly vůbec vynalezeny. Trh je bláznivější než v dot.com bublině, řekl sedmadevadesátiletý Charlie Charlie Munger, miliardář a pravá ruka Warrena Buffetta.

Přečíst článek
Disney

Zábavnímu konglomerátu Walt Disney bude poprvé v historii předsedat žena

Americké filmové a zábavní společnosti Walt Disney bude poprvé v její skoro stoleté historii předsedat žena. Susan Arnoldová nahradí dosavadního předsedu správní rady Boba Igera, nejmocnějšího muže Hollywoodu, který zábavní kolos definitivně opustí ke konci roku, uvedla společnost.

Přečíst článek
Jozef Síkela (STAN), kandidát na ministra průmyslu a obchodu

Mám rád zlato, říká kandidát na ministra průmyslu a obchodu. Kdo je Jozef Síkela?

Ve vznikající vládě Petra Fialy je Jozef Síkela novým kandidátem hnutí STAN na post ministra průmyslu a obchodu. Jde o finančníka, který má v oboru 30leté zkušenosti. Ve světě peněz patří spíše ke konzervativcům, který se rezervovaně staví ke kryptoměnám a raději dává přednost zlatu.

Přečíst článek
Lukáš Pytloun

Lukáš Pytloun: Do konce příštího roku budeme investovat 500 milionů

Segment cestovního ruchu v posledních dvou letech významně ochabl a tuzemští provozovatelé hotelů se potýkali s razantním propadem tržeb. „Upřímně – kdyby korona přišla přede dvěma roky, měli bychom větší problémy," říká majitel stejnojmenné hotelové sítě Lukáš Pytloun, který před pár týdny otevřel nový hotel na pražské Kampě.

Přečíst článek
Jan Palaščák

Obchodovat s emisními povolenkami bude moci každý, kdo má mobil, říká Jan Palaščák

Jeho Amper Market přišel s unikátním systémem prodeje elektřiny. V roce 2018 jej prodal skupině Bohemia Energy Jiřího Písaříka, která před měsícem ukončila činnost. „Nemám žádné insiderské informace, jde o obyčejnou trojčlenku zvenčí, ale jsem přesvědčený, že kdyby pokračovali v původně nastaveném obchodním modelu, tak by to dneska zachránilo celou skupinu,“ říká zakladatel Amper Holdingu Jan Palaščák, který rozvíjí start-up CO2IN s globálními ambicemi rozšířit obchod s emisními povolenkami pro doslova každého, kdo má mobilní telefon. „Nejde o investiční nástroj, ale možnost, jak si smazat svou uhlíkovou stopu,“ dodává Palaščák.

Přečíst článek
Jan Sadil

Hypotéky jsou pořád levné, i když sazby vzrostly, říká „táta hypoték“ Sadil

Sazby hypoték letí rychle vzhůru. Už se pohybují kolem čtyř procent. A přestože i nové byty stále zdražují, a k tomu dál řádí covid, je letošní rok z pohledu objemu hypoték rekordní. Jak to však bude v době rostoucích sazeb dál? „Refinancování hypoték hodně oslabí,“ říká v rozhovoru pro newstream.cz Jan Sadil, člen představenstva ČSOB a bývalý dlouholetý šéf Hypoteční banky, která je největším poskytovatelem půjček na bydlení v zemi.

Přečíst článek
Elon Musk

Musk je v půlce slibu prodat desetinu podílu v Tesle. Vydělal deset miliard dolarů

Ani ne tři týdny trvalo nejbohatšímu muži planety Elonu Muskovi, než splnil první půlku svého veřejného slibu prodat deset procent svých akcií automobilky Tesla. V úterý zpeněžil podle zprávy pro newyorskou burzu dalších více než 930 tisíc akcií za 1,05 miliardy dolarů. Celkem se od chvíle, kdy na svou otázku na Twitteru, zda má oželet deset procent svých akcií výrobce elektromobilů a dostal odpověď „ano“, zbavil 9,2 milionu akcií v hodnotě asi 9,9 miliardy dolarů.

Přečíst článek

News box

Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) hodlá dodávky suroviny na trh i nadále regulovat. Na webináři milánského Institutu pro mezinárodní politiku (ISPI) to řekl generální tajemník OPEC Mohammed Barkindo. Co se týče poptávky po ropě, OPEC podle něj odhaduje, že letos poptávka vzroste o 5,7 milionu barelů a v příštím roce o dalších 4,2 milionu barelů denně.
Lídři evropské konzervativní pravice a některých populistických stran dnes ve Varšavě jednali o spolupráci, která by měla přinést změnu Evropské unie. Ta se podle nich teď chová jako superstát, který ignoruje tradice i pravomoci jednotlivých států sedmadvacítky.
Německá sociální demokracie (SPD) na dnešním mimořádném sjezdu takřka jednomyslně schválila koaliční smlouvu se Zelenými a liberálními svobodnými demokraty (FDP). Aby se sociální demokrat Olaf Scholz stal novým německým kancléřem, musí s koaliční smlouvou souhlasit i zbylé dvě strany. FDP bude o dohodě hlasovat na nedělním sjezdu, Zelení výsledek vnitrostranického hlasování oznámí v pondělí.
Vláda by na svém pondělním jednání měla projednat několik investičních pobídek. Některé měla na programu už v říjnu, nakonec se jimi ale nezabývala. Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (ANO) to zdůvodnil tak, že rozhodnutí o jejich poskytnutí chtějí nechat na novém kabinetu. Ten dosud nebyl jmenován.
Dobrá zpráva pro lyžaře: Pro očkované milovníky tohoto sportu z České republiky jsou dostupné svahy v Itálii a Německu. Ve Francii zatím postačí i negativní test na covid-19. Švýcarsko ode dneška zrušilo povinnou karanténu, od návštěvníků z ČR ale vyžaduje dva negativní testy. Rakousko by se pro očkované mohlo otevřít 13. prosince.
Šílenství kolem obrázků CryptoPunks neutichá. Jak ukazuje tweet LarvaLabs👇 někdo nabízí za raritního Punka v přepočtu téměř 10 milionů dolarů. Nabídka ale nebyla vyslyšena.
Itálie chystá vyčlenit z rozpočtu téměř tři miliardy eur, aby ochránila spotřebitele před razantním nárůstem cen energií. Italové zároveň požádali Evropskou komisi, aby připravila střednědobý plán na řešení energetické situace v Evropě.
Goldman Sachs: Americká ekonomika poroste pomaleji, než se čekalo. Důvodem je nová varianta koronaviru omikron. Pro rok 2021 banka snížila odhad růstu z 4,2 procenta na 3,8 procenta, pro rok 2022 pak růst odhaduje na 2,9 procenta.
Návštěvnost světové výstavy Expo 2020 v Dubaji, která začala v říjnu, nedosahuje předpokládané úrovně. Decentní styl značení a provázení návštěvníku se musí změnit na výraznější, totéž se týká i provozu a interiéru restaurace a baru. V průběžné zprávě, kterou vládě v pondělí předloží ministerstvo zahraničí, to uvedl generální komisař účasti ČR na výstavě Jiří František Potužník. Číst více
Indický technologický boom pokračuje. Jak se proměnilo tamní prostředí a kolik jednorožců nyní v Indii je? Podívejte se na video agentury Bloomberg👇
Reklama
Reklama
Doporučujeme