Reklama

Miliardáři a miliardářky. Svět nejbohatších

Miliardáři a miliardářky, jejich investice, vzlety a pády, úspěchy a neúspěchy. Kdo se dostal do ligy nejmovitějších a kdo z ní a proč vypadl?

Miliardáři a miliardářky, jejich investice, vzlety a pády, úspěchy a neúspěchy. Kdo se dostal do ligy nejmovitějších a kdo z ní a proč vypadl? Svět nejbohatších může inspirovat.

Dušan Kunovský, Central Group

Praha 5 podá správní žalobu proti projektu Central Group u gymnázia

Praha 5 podá správní žalobu proti povolení stavby bytového domu pro seniory, který chce na nynějším sportovním hřišti Gymnázia Nad Kavalírkou v Košířích postavit developer Central Group. Uvedl to místostarosta městské části Radek Janoušek (Praha 5 Sobě). Radnice už dřív neúspěšně podala proti záměru námitky a odvolání.

Přečíst článek
Bývalý majitel řetězce Pepco má hroší kůži. Otevřel si důl s diamanty

Bývalý majitel řetězce Pepco má hroší kůži. Vrací se s diamanty

Přečíst článek
Nachystejte peněženky, dividendy jsou zpět

Nachystejte peněženky, dividendy jsou zpět

Zuckerbergova Meta možná otevřela stavidla: polozapomenutý trend dividend se vrací na scénu. Objem peněz v dividendových fondech roste, dozvíte se se v dalším dílu seriálu Psychologie trhu.

Přečíst článek
Předseda ČSSD Jan Hamáček

Exministr vnitra Hamáček jde pracovat pro Strnadovu CSG jako lobbista

Bývalý vrcholový politik, exministr vnitra a bývalý předseda ČSSD Jan Hamáček bude pracovat pro zbrojařskou a průmyslovou skupinu CSG Michala Strnada v roli ředitele vnějších vztahů.

Přečíst článek
Bílý dům obvinil Muska z šíření antisemitismu a lží kvůli příspěvku na X

Ukrajina válku nemůže vyhrát, tvrdí americký miliardář Musk

Miliardář Elon Musk se opět pustil do Ukrajiny. Nevěří, že by mohla válku vyhrát a lobbuje proti další finanční pomoci.

Přečíst článek
Americký miliardář Jeff Bezos

Bezos prodal akcie Amazonu za miliardy dolarů a opět pokukuje po postu nejbohatšího člověka

Americký miliardář Jeff Bezos tento týden prodal 12 milionů akcií internetového obchodu Amazon za více než dvě miliardy dolarů (zhruba 47 miliard korun).

Přečíst článek
mIliardář Jaroslav Strnad

Převzetí Liberty Ostrava zbrojařským magnátem? Za babku by to dávalo smysl, míní analytici

Možná koupě Liberty Ostrava průmyslovým holdingem CE Industries Jaroslava Strnada, o které spekulují média, by vedla ke spolupráci mezi jednotlivými strojírenskými odvětvími, jimž se s Czechoslovak Group (CSG) věnuje. Shodli se na tom analytici oslovení čtk. Nákup hutě by podle nich mohl být strategickou investicí do budoucna, kdy by napjatá geopolitická situace mohla vyústit ve větší investice do zbrojního průmyslu. Investice by také mohla rozrůznit portfolio holdingu v době ekonomických výkyvů.

Přečíst článek
Provozovatel loterií Allwyn ovládl dodavatele online her IWG

Komárek expanduje. Provozovatel loterií Allwyn ovládl dodavatele online her

Provozovatel loterií Allwyn, kterého vlastní investiční skupina KKCG miliardáře Karla Komárka, koupil 70 procent společnosti Instant Win Gaming (IWG), dodavatele online hazardních her. Cílem akvizice má být rozšíření nabídky herního obsahu. Výši transakce Allwyn neuvedl.

Přečíst článek
Renáta Kellnerová

Renáta Kellnerová poprvé mluvila s médii. Obrací PPF na Západ, všímá si Bloomberg

Když nejbohatší Čech a většinový vlastník obchodního impéria PPF Petr Kellner před téměř třemi lety tragicky zahynul na Aljašce, málokdo věděl, jak vypadá jeho manželka. To se ale změnilo a Renáta Kellnerová je teď prakticky synonymem PPF. V rozhovoru s agenturou Bloomberg popsala, jaké má o fungování podniku představy, ale i to, jak zaměření skupiny otáčí víc na Západ.

Přečíst článek
Mark Zuckerberg, zakladatel Facebooku, teď Meta

Elon pláče a Mark se směje. A slíbená rvačka ani nemusela být

Elon Musk už není nejbohatším mužem planety, ale ještě se zuby nehty drží druhé příčky. Jeff Bezos i Mark Zuckerberg jsou však nebezpečně blízko, jak se dočtete v dalším dílu seriálu Psychologie trhu.

Přečíst článek
Miroslava Kučeráková z J&T Wine Fund

Miroslava Kučeráková se stará Patriku Tkáčovi o vína. Teď fond otevřeli i pro veřejnost

J&T otevírá nový fond, který investorům nabízí investovat do těch nejkvalitnějších vín. Jeho hlavním motorem je Miroslava Kučeráková, která se o vinařské aktivity Patrika Tkáče stará již od jejich počátků. „Proinvestovali jsme již více než tři a půl milionu eur a v současnosti máme ve fondu již více než devět tisíc lahví,“ prozrazuje Miroslava Kučeráková v rozhovoru pro newstream.cz.

Přečíst článek
Pavel Tykač, jediný majitel Sev.en Energy

Tykačova Sev.en koupila od dalšího českého miliardáře čtyři britské plynové elektrárny

Česká skupina Sev.en Global Investments koupila čtyři plynové elektrárny ve Velké Británii, které už dříve spoluvlastnila. Elektrárny s celkovou kapacitou 2800 megawattů (MW), které zásobují přes milion domácností, společnost získala od české investiční skupiny Creditas. Sev.en Global Investments patří do skupiny Sev.en finančníka Pavla Tykače. Hodnotu akvizice neuvedla. Největší česká uhelná elektrárna Počerady, kterou rovněž vlastní skupina Sev.en, má výkon 1000 MW.

Přečíst článek
Reklama

News box

Izrael podpořil rámec dohody 📃 o příměří v Pásmu Gazy a o propuštění části izraelských rukojmích, které zadržuje teroristické hnutí Hamás, řekl vysoce postavený činitel americké administrativy. Izraelská strana podle něj víceméně přijala návrh, který obsahuje šestitýdenní příměří v Pásmu Gazy a propuštění rukojmích považovaných za ohrožené.
Výstražné stávky v divizi nákladní dopravy aerolinek  Lufthansa se dnes podle odborového svazu Verdi zúčastnilo zhruba 90 procent zaměstnanců, kteří kontrolují nakládku letadel či jsou zodpovědní za manipulaci s nákladem. Podle firmy byla účast ve stávce související s jednáním o mzdách nižší. Cestujících se protest nedotkl.
Španělská policie zatkla 14 lidí v souvislosti s padělky bankovek 💶 v hodnotě 100 eur, celkem jich bylo za milion eur, tedy zhurba 25,3 milionu korun. Padělky byly tak zdařilé, že prošly bez povšimnutí bankomaty a dalšími přístroji, uvedla agentura Reuters.
Americká armáda shodila nad Pásmem Gazy ze tří letadel první dodávku humanitární pomoci pro obyvatele palestinského území. 🍞🥣 S odvoláním na nejmenované činitele o tom informují zahraniční agentury. Letadla C-130 Hercules shodila asi 38 tisíc porcí jídla.
Hlavní velitel ukrajinských ozbrojených sil Oleksandr Syrskyj naznačil, že vymění některé vojenské velitele na východní frontě. Napsal to ruskojazyčný server BBC s odkazem na příspěvek, který Syrskyj zveřejnil na síti Telegram. V něm hodnotí práci ukrajinské armády v souvislosti s napjatou situací 💣zejména v okolí Avdijivky.
Pokud se potvrdí předpoklad letošních mimořádných příjmů státu zhruba přes 1️⃣7️⃣ miliard korun, bude ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) prosazovat pro rok 2025 zrušení daně z neočekávaných zisků, takzvané windfall tax.

Německo vyšetřuje závažný únik informací z armády 📢má jít o závažný únik informací z jednání vysoce postavených příslušníků svého letectva, oznámil dnes spolkový kancléř Olaf Scholz. Zvukový záznam asi třicetiminutového rozhovoru v pátek uveřejnila šéfredaktorka ruské televize RT Margarita Simonjanová. Záznam se mimo jiné týkal toho, jak Ukrajina ve válce s Ruskem využívá německé zbraně, píše agentura DPA.

 

Ministr Martin Kupka 🏛: Dálniční známka by měla znovu zdražit od ledna 2025, a to o inflaci 🚗  V dnešním pořadu Týden v politice České televize to řekl ministr dopravy Martin Kupka (ODS). Přesnou částku, o kterou se známka zdraží, zveřejní ve druhé polovině příštího roku. 🚙 Cena se změnila naposledy 1. března. 💰 U ročního kuponu vzrostla z 1500 na 2300 korun.

Předseda maďarského parlamentu🏛 László Kövér dnes podepsal dokument o vstupu Švédska do NATO a předal ho prezidentské kanceláři, uvedla s odkazem na maďarské úřady agentura Reuters. Ratifikace nyní čeká na podpis✍ hlavy státu.
Zelení si dnes zvolí nové vedení, zahájí také volební kampaň do Evropského parlamentu🏛. Na dvoudenním sjezdu v Praze bude dvojice spolupředsedů mimoparlamentního uskupení Magdalena Davis a Michal Berg obhajovat své funkce, stranu vedou společně od roku 2020, kdy nahradili Petra Štěpánka.
Reklama
Reklama
Doporučujeme