Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

McDonald´s kvůli inflaci zvýšil ceny, poklesu tržeb to nezabránilo

Provozovna McDonald´s v americkém Pittsburghu.
ČTK / AP

Americkému provozovateli restaurací rychlého občerstvení McDonald's ve třetím čtvrtletí klesl čistý zisk o osm procent na 1,98 miliardy dolarů (zhruba 48,4 miliardy korun). Celkové tržby klesly o pět procent, přičemž záchranou pro období od července do září se staly alespoň tržby provozoven otevřených minimálně rok, které stouply o 9,5 procenta. Jejich růst tak překonal očekávání analytiků, kteří jej podle průzkumu společnosti Refinitiv odhadovali pouze na 5,8 procenta.

Reklama

K růstu ve starších provozech přispěly vyšší ceny a větší návštěvnost poboček ve Spojených státech, kde spotřebitelé kvůli vysoké inflaci – nejvyšší za zhruba 40 let – hledají levnější možnosti stravování. Společnost McDonald's sice podobně jako další provozovatelé rychlého občerstvení musela kvůli stoupajícím nákladům na suroviny zvýšit ceny, její jídla jsou však stále levnější než v běžných restauracích, napsala agentura Reuters.

Vše o inflaci čtěte zde

Návštěvnost poboček společnosti McDonald's ve Spojených státech, které jsou největším trhem firmy, se ve třetím čtvrtletí zvýšila o 6,2 procenta. V celém sektoru restaurací s rychlým občerstvením v USA přitom návštěvnost podle analytické firmy Placer.ai stoupla pouze o 0,8 procenta.

Celkové tržby společnosti McDonald's se snížily o pět procent na 5,87 miliardy dolarů. Překonaly však očekávání analytiků, kteří je odhadovali na 5,7 miliardy dolarů. Na hodnotu tržeb mimo Spojené státy měl negativní vliv silnější kurz dolaru, upozornila agentura AP.

Starbucks v Praze na Václavském náměstí

Starbucks si půjčuje bez úroku. Od svých zákazníků

Každý si myslí, že Starbucks prodává kávu. To je sice pravda, ale společnost se chytrým trikem stala neortodoxní bankou, které lidé svěřují peníze, aniž by si je mohli někdy vybrat. Firma tak může hospodařit s 1,7 miliardou dolarů, za které neplatí žádný úrok.

Přečíst článek

Za druhé čtvrtletí ohlásil McDonald´s pokles zisku o desítky procent. Důvodem bylo, že se po začátku ruské invaze na Ukrajině stáhl z ruského trhu. Stalo se tak po více než třech desetiletích v Rusku. Nebylo to ale zadarmo – v důsledku toho firma zaznamenala odpis aktiv ve výši 1,2 až 1,4 miliardy dolarů (28,6 až 33,4 miliardy korun), uvedl k výsledkům za druhé čtvrtletí McDonald´s.

McDonald´s, McCafé

McDonald’s poprvé od krize zdražil v Británii cheeseburger. Pořád je levnější než v Česku

Poprvé za 14 let od globální krize započaté v roce 2008 zdražila světová jednička v rychlém občerstvení McDonald’s své cheeseburgery v Británii. Kvůli neúprosnému růstu nákladů, zejména energií, jeho cena stoupla o celou pětinu, uvedl server CNBC.

Přečíst článek

Speciál Realitní Club

Realitní Club je multiplatformní projekt serveru newstream.cz věnovaný nemovitostem, zaměřený pro B2B i B2C segment. Má tři základní části –  webovou, printovou a eventovou se silným zaměřením na sociální sítě. Jako první odstartovala speciální stránka Realitního Clubu. Speciál je rozdělen do čtyř kategorií, které se „deep dive“ způsobem věnují klíčovým oblastem nemovitostního trhu. 

  • Brownfieldy: vize a budoucnost nezastavěných území především ve velkých městech;
  • Komerční reality: kanceláře, coworking;
  • Nová výstavba: development, nájemní bydlení, družstevní bydlení, hypotéky;
  • Reality a politika: jak se municipality i nejvyšší patra centrální politiky podílejí na výstavbě.

Součástí budou rozhovory s developery, politiky, architekty i designéry.

Témata související s realitami:

Reklama

Související

Na aukci Sotheby's v New Yorku se v únoru 2023 prodala láhev mimořádně vzácné whisky Macallan za 250 tisíc dolarů. (asi 5,56 milionu korun).

Panák whisky za 370 tisíc? Sběratel koupil vzácnou láhev značky Macallan, jednu ze dvou na světě

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme