Reklama

Kariéra. Manažeři a manažerky v pohybu

Na personální trhu je vždy rušno. Kdo kam přestupuje, kdo povede jakou firmu či její významnou část, kdo ve firmách povýšil?

Na personální trhu je vždy rušno. Kdo kam přestupuje, kdo povede jakou firmu či její významnou část, kdo ve firmách povýšil? Přehled těch nejzajímavějších personálních změn v nejvíce zajímavých firmách.

Dalibor Šafařík převezme řízení Lesů ČR.

Státní Lesy ČR mají po roce řádného šéfa. Je jím ekonomický ředitel firmy Šafařík

Státní podnik Lesy ČR rok neměl šéfa. Teď do funkce generálního ředitele přichází současný ekonomický ředitel firmy Dalibor Šafařík.

Přečíst článek
video

Adriana Jahňáková: Jak se připravit na krizi? Chce to odolnost

Vše co děláte, o vás něco vypovídá. Osobní brand tvoříte i na základě toho, jestli přijdete brzy, pozdě nebo vůbec, míní Adriana Jahňáková, CEO společnosti Lego pro ČR a SR. „Čím silnější osobní značku člověk má, tím jistěji se může cítit i v případě krize na pracovním trhu," dodala. Adriana byla první hostkou nové videosérie Newstreamu. Pořad jsme nazvali Značka: Osobně. Katarína Krajčovičová si do něj zve vlivné osobnosti se zajímavou profesní cestou.

Přečíst článek
Martin Vašek se s účinností od 1. listopadu 2022 stal generálním ředitelem Hypoteční banky a ČSOB Stavební spořitelny.

Martin Vašek se stal ředitelem Hypoteční banky a ČSOB Stavební spořitelny

Martin Vašek se s účinností ode dneška stal generálním ředitelem Hypoteční banky a ČSOB Stavební spořitelny. Ve funkcích nahradil Jiřího Feixe. Ve skupině ČSOB se Vašek přesouvá z pozice generálního ředitele ČSOB Penzijní společnosti a KBC Asset Management, pobočky ČSOB. V těchto pozicích ho nahradí Marcela Suchánková, uvedla ČSOB.

Přečíst článek
Patricie Šedivá, mluvčí T-Mobile

Patricie Šedivá se vrací do společnosti T-Mobile jako její mluvčí

Novou mluvčí a šéfkou externí komunikace operátora T-Mobile se stala Patricie Šedivá, která předtím byla ředitelkou komunikace v investiční skupině Pale Fire Capital. U operátora bude zodpovědná nejen za komunikaci, ale i za témata udržitelnosti a přípravu komunikačních strategií.

Přečíst článek
KPMG

KPMG jmenovala čtyři nové partnery

Eva Bláhová, Pavel Gorel, Petr Kuna a Barbora Šíblová rozšíří od října řady partnerů KPMG Česká republika. Bláhová bude dál rozvíjet obchodní příležitosti, Gorel daňové, právní a imigrační služby a Kuna se Šíblovou oblast auditu. Šíblová navíc zodpovídá za růst kanceláří v Brně a Ostravě.

Přečíst článek
Jan Sadil

„Táta hypoték“ Jan Sadil odchází z ČSOB. Nahradí ho Martin Jarolím

Dosavadní člen představenstva ČSOB zodpovědný za drobné střadatele Jan Sadil se po vzájemné dohodě rozhodl skupinu k 30. září opustit. Na jeho místo od Nového roku nastoupí Martin Jarolím (na snímku níže).

Přečíst článek
Boris Šťastný končí ve vedení Alzheimer Home

Boris Šťastný končí ve vedení Alzheimer Home

Bývalý poslanec ODS Boris Šťastný založil dnešní síť zařízení se zvláštní péčí v roce 2015 spolu s Milanem Šedivým. O tři roky později vstoupila do Alzheimer Home investiční skupina Penta, která začala síť alzheimer center postupně rozšiřovat a zároveň propojovat s Penta Hospitals.

Přečíst článek
Nový šéf Fortuny Victor Corcoran

Fortunu povede Victor Corcoran, přichází z irské sázkovky Paddy Power

Skupinu Fortuna Entertainment Group ve střední a východní Evropě od poloviny září nově povede Victor Corcoran. Rodilý Ir naposledy působil jako CEO společnosti Paddy Power Online, která patří pod jednoho z největších globálních hráčů na sázkovém trhu Flutter Entertainment Group, uvedl mluvčí Fortuny Petr Šrain.

Přečíst článek
Podíl PPF v operátorovi O2 překročil 90 procent. Investiční skupina přistoupí k vytěsnění drobných akcionářů.

Ladislav Bartoníček končí v čele dozorčí rady. Nahradí ho Lubomír Král

V čele dozorčí rady českého mobilního operátora O2 skončil její dosavadní předseda Ladislav Bartoníček. Skupina PPF, která je vlastníkem firmy, na jeho místo dosadila Lubomíra Krále, který je společně s Vladimírem Mlynářem členem představenstva skupiny PPF. Upozornil na to server Lupa.cz. Bartoníček, který je od roku 2007 minoritním akcionářem PPF, z rady odstoupil.

Přečíst článek
Jaroslav Kysela (40) je od srpna novým CEO společnosti Cyrrus.

Hatlapatku v čele Cyrrusu střídá Jaroslav Kysela

Novým generálním ředitelem investiční společnosti Cyrrus se s účinností od 1. srpna 2022 stal Jaroslav Kysela (40). Předchozím ředitelem společnosti byl Marek Hatlapatka, který nadále působí ve skupině Cyrrus Group, kde řídí strategický rozvoj a především služby korporátního poradenství, uvedl Cyrrus.

Přečíst článek
Jan Herodes

Grip Digital povede Jan Herodes. Vývoj her chce dostat na jiný level spolupráce se špičkovými studii

České vývojářské herní studio Grip Digital bude řídit Jan Herodes, ikona a veterán gamingového průmyslu v Česku. Od jeho jmenování si firma slibuje další růst a rychlejší rozvoj své byznysové strategie co-developmentu her.

Přečíst článek
Reklama

News box

Americká kryptoměnová burza Kraken propustí 1100 zaměstnanců, což je zhruba 30 procent celkové pracovní síly společnosti. Firma to odůvodnila náročnými podmínkami na trhu, které letos výrazně snížily poptávku po digitálních aktivech.

Ropa zdražuje. Přispívají k tomu náznaky omezené nabídky, slabší dolar a optimismus ohledně možného oživení čínské poptávky. Cena severomořské ropy Brent rostla o 2,8 procenta na 85,38 dolaru 💲 za barel 🛢. Americká lehká ropa WTI si ve stejnou dobu připisovala 2,8 procenta na 80,40 dolaru za barel.

Americký dolar smazal počáteční ztráty ke koši předních světových měn a mírně roste. Trhy čekají na dnešní projev šéfa centrální banky USA (Fed) Jeroma Powella. Za celý měsíc však dolarový index zřejmě zaznamená nejvyšší ztrátu za 12 let. 

Výdaje Státního fondu podpory investic (SFPI) příští rok vzrostou na zhruba 7,1 miliardy korun. Jeho celkové příjmy se zvýší přibližně na 6,7 miliardy korun. Návrh rozpočtu fondu na rok 2023 schválila sněmovna. Letos měl SFPI podle schváleného rozpočtu na výdaje 6,2 miliardy korun a příjmy měl přibližně 4,8 miliardy korun.
 Dceři bývalého dlouholetého angolského prezidenta Josého Eduarda Dos Santose, Isabele, hrozí ve světě zatčení. Jedna z nejbohatších žen Afriky je na takzvaném červeném seznamu mezinárodní policejní organizace Interpol na žádost angolských úřadů, napsala agentura Reuters.

Státní fond dopravní infrastruktury (SFDI) bude příští rok hospodařit se 150,9 miliardy korun. Návrh jeho rozpočtu schválila sněmovna. Částka je o 23,3 miliardy korun vyšší, než byla ve schváleném rozpočtu fondu na letošní rok. Fond hradí dopravní stavby. 

Největší polská rafinerská společnost PKN Orlen dokončila tři transakce se saúdskoarabskou státní ropnou společností Saudi Aramco 🛢. Týkají se rafinace, velkoobchodu a leteckých pohonných hmot. Společnosti rovněž uzavřely dohodu o prodeji ropy, podle níž bude Aramco dodávat podniku PKN Orlen přibližně 45 procent jeho potřeby ropy.
 Asociace nájemního bydlení (ANB) chce příští rok předložit vlastní návrhy změn legislativy, aby se v Česku usnadnily dlouhodobé nájmy. Na dnešním Kulatém stolu bydlení 2022 v Praze její zástupci uvedli, že je potřeba uskutečnit novelu občanského zákoníku, notářského řádu, občanského soudního řádu, zapojení rozhodčího soudu a elektronizaci nájemního vztahu.
Švédský prodejce oděvů H&M zruší po celém světě 1500 pracovních míst, což odpovídá zhruba jednomu procentu celkové pracovní síly. Firma uvedla, že rozhodnutí je součástí plánu úspor, který představila v září. H&M se tak stala prvním velkým evropským maloobchodním řetězcem, který v reakci na krizi životních nákladů začal propouštět zaměstnance, upozornila agentura Reuters.
Pražská burza zaznamenala čtvrtý ztrátový den v řadě. Index PX klesl o 0,2 procenta na 1215,3 bodu. Dolů ho táhly hlavně rakouské finanční tituly. Nejvýrazněji ztrácela pojišťovna VIG. Její akcie zlevnily o téměř 1,1 procenta na 546 korun. Koruna stagnovala k euru a oslabila vůči dolaru.
Reklama
Reklama
Doporučujeme