Reklama

Kariéra. Manažeři a manažerky v pohybu

Na personální trhu je vždy rušno. Kdo kam přestupuje, kdo povede jakou firmu či její významnou část, kdo ve firmách povýšil?

Na personální trhu je vždy rušno. Kdo kam přestupuje, kdo povede jakou firmu či její významnou část, kdo ve firmách povýšil? Přehled těch nejzajímavějších personálních změn v nejvíce zajímavých firmách.

Liam Casey se stane od 1. července 2022 novým generálním ředitelem Billy v Česku.

Billa ČR zhruba po roce mění generálního ředitele, bude jím Liam Casey

Ve společnosti Billa Česká republika se zhruba po roce mění obsazení pozice generálního ředitele, od 1. července na ni nastoupí Liam Casey. Zodpovědný bude mimo jiné za řízení obchodní strategie firmy, strategický marketing, nákup, expanzi, lidské zdroje i další oblasti. Dosavadní ředitel Dariusz Tomasz Bator, který se funkce ujal loni v září, ze společnosti odchází. Billa, která je součástí mezinárodního obchodního řetězce Rewe, to oznámila v tiskové zprávě.

Přečíst článek
Sheryl Sandbergová po 14 letech končí jako COO Facebooku

Zuckerbergova pravá ruka Sheryl Sandbergová končí ve funkci provozní ředitelky Facebooku

Provozní ředitelka firmy Meta Platforms (dříve Facebook) Sheryl Sandbergová po 14 letech skončí ve funkci. Dvaapadesátiletá Sandbergová to oznámila na svém facebookovém účtu. Formálně z funkce odstoupí na podzim, měla by však zůstat ve správní radě firmy Meta, která je mateřskou firmou také Instagramu a WhatsAppu.

Přečíst článek
Novým generálním ředitelem Českých Radiokomunikací bude od 1. července 2022 dosavadní obchodní ředitel Miloš Mastník (na snímku).

Novým generálním ředitelem Českých Radiokomunikací bude Miloš Mastník

Novým generálním ředitelem Českých Radiokomunikací (ČRa) bude 1. července dosavadní obchodní ředitel Miloš Mastník, oznámila firma.

Přečíst článek
Lenka Kovačovská, dlouholetá šéfka Českého plynárenského svazu, končí.

Dlouholetá šéfka plynárenského svazu Kovačovská končí

Český plynárenský svaz (ČPS) dočasně povede Veronika Vohlídková. Dosavadní ředitelka legislativně-strategického odboru ČPS nahradí Lenku Kovačovskou, která ve funkci výkonné ředitelky svazu ke konci května skončí. Svaz povede Vohlídková do té doby, než bude skončeno výběrové řízení na tuto pozici, které už Český plynárenský svaz vypsal.

Přečíst článek
Miroslav Svoboda, Deloitte

Dianu Rádl Rogerovou střídá ve vedení české Deloitte daňař a právník z Brna

Po šesti letech bude mít vedení českého Deloitte nového šéfa. Rádl Rogerová transformovala poradenskou společnost na technologický butik.

Přečíst článek
Balesh Sharma

Balesh Sharma povede telekomunikační a mediální divizi PPF. Přichází z Vodafonu

Telekomunikační divizi PPF povede od července bývalý šéf českého Vodafonu Balesh Sharma. V divizi TMT bude odpovídat za řízení a rozvoj telekomunikačních operátorů, poskytovatelů telekomunikační infrastruktury a provozovatelů televizních stanic PPF ve střední a jihovýchodní Evropě.

Přečíst článek
Radek Halíček z KPMG

Radek Halíček povede síť kanceláří KPMG v regionu CEE

Novým předsedou a řídícím partnerem sítě KPMG ve střední a východní Evropě byl zvolen řídící partner české KPMG Radek Halíček. Bude mít zodpovědnost za kanceláře KPMG v 15 zemích.

Přečíst článek
Martin Bala, Leo Express

Leo Express nově povede z pozice jednatele Martin Bala

Železničního a autobusového dopravce Leo Express nově povede z pozice jednatele Martin Bala. Ve funkci vystřídal Jakuba Svobodu, který se rozhodl po více než sedmi letech ve firmě skončit.

Přečíst článek
Nový generální ředitel ČSOB Aleš Blažek

ČSOB má nového generální ředitele. Stal se jím Aleš Blažek

Novým generálním ředitelem a předsedou představenstva skupiny ČSOB je Aleš Blažek. Do čela největší bankopojišťovací skupiny na českém trhu zamířil z KBC Bank Ireland. Aleš Blažek střídá Johna Hollowse, který odchází po téměř 26 letech kariéry u KBC do důchodu.

Přečíst článek
Tillmann Stauske

Škoda Auto DigiLab vede Tillmann Stauske

Škoda Auto DigiLab vede od 1. května Tillmann Stauske, ve funkci nahradil Jarmilu Plachou, která převezme nové úkoly v koncernu Volkswagen. Plachá, která digitální inovační centrum vybudovala, stála v jeho čele od března 2017. Stauske se zaměří na vývoj digitálních služeb pro firemní i koncové zákazníky, oznámila Škoda Auto.

Přečíst článek
Kryštof Míšek byl v dubnu 2022 jmenován hlavním ekonomem obchodníka s cennými papíry Colosseum.

Kryštof Míšek se stal hlavním ekonomem obchodníka s cennými papíry Colosseum

Kryštof Míšek byl v dubnu 2022 jmenován hlavním ekonomem obchodníka s cennými papíry Colosseum. Míšek donedávna působil v konglomerátu firem Trinity bank, FCM Bank a  SAB o.c.p., kde se věnoval technickým a fundamentálním analýzám investic, podílel se na řízení aktiv a pasiv banky a proprietary tradingu, uvedla společnost Colosseum.

Přečíst článek
Reklama

News box

Celosvětové tržby snímku Top Gun: Maverick překročily hranici 1 miliardy dolarů. Po pěti týdnech se navíc snímek s Tomem Cruisem v hlavní roli opět dostal do čela amerického žebříčku návštěvnosti kin.
Tom Cruise při premiéře pokračování film Top Gun s podtitulem Maverick
Tom Cruise při premiéře pokračování film Top Gun s podtitulem Maverick čtk
Policie odložila takzvanou reklamní větev kauzy Čapí hnízdo, ve které prověřovala možné daňové úniky u plateb od firem z holdingu Agrofert za reklamu konferenčnímu centru Čapí hnízdo, informoval mluvčí pražského městského státního zastupitelství Aleš Cimbala. 
Nejvyšší kontrolní úřad našel chyby v propagaci zemědělských produktů a potravin, na kterou šlo z evropských dotací 268 milionů korun. Příjemci dotací například vybrali dodavatele bez výběrového řízení nebo uzavřeli smlouvu na vyšší než vysoutěženou cenu. Ministerstvo zemědělství pak podle úřadu chybovalo v tom, jak rozdělovalo dotace určené nestátním neziskovým organizacím. 
Zlatokop na Klondiku na severozápadě Kanady objevil při práci vzácně zachovalou mumii mamutího mláděte, které zahynulo před více než 35 tisíci lety. Podle kanadských paleontologů jde o jeden z nejvýznamnějších nálezů z doby ledové na severoamerickém kontinentu. 
⚠ Rusko se poprvé za více než 100 let ocitlo v platební neschopnosti. Stalo se tak poté, co v neděli večer Moskvě vypršela lhůta na zaplacení zhruba 100 milionů dolarů (asi 2,3 miliardy korun) úroků ze zahraničních dluhopisů, informovala agentura Bloomberg. Moskva peníze na zaplacení má, západní země jí ale kvůli invazi ruských vojsk na Ukrajinu platbu nechtějí umožnit. Číst více
Operátor T-Mobile se v neděli potýkal s rozsáhlými výpadky svých služeb. Zákazníci měli problémy s mobilními daty i voláním, nemohli se dovolat na zákaznickou linku, dostat na web firmy nebo spustit aplikaci. V noci společnost oznámila, že čelila kybernetickému útoku. Obnovila provoz základních služeb, jako je volání či mobilní služby, dál řeší problémy s aplikací Můj T-Mobile a interních systémů.
Místopředseda vlády pro digitalizaci a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš (Piráti) se v Tel-Avivu v těchto dnech zúčastní veletrhu o kybernetické bezpečnosti Cyber Week. Doprovodí ho dvě desítky představitelů českých podniků a institucí. Během konání veletrhu Hospodářská komora ČR organizuje podnikatelské fórum a obchodní jednání zástupců českých a izraelských firem. 
Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) dnes před polednem oznámí termín volby nástupce prezidenta Miloše Zemana. Současné hlavě státu skončí druhý pětiletý mandát začátkem března 2023 a znovu kandidovat nemůže. Zemanův nástupce má být volen v lednu příštího roku. Zájem zatím projevily dvě desítky adeptů.
Reklama
Reklama
Doporučujeme