Reklama

USA - informace o tématu

Welcome to Texas

Američané se houfně stěhují do Texasu

Spojené státy zažívají poslední dobou menší stěhování národů. Američané hledají větší domy za méně peněz, silnou ekonomiku a pracovní trh, slabší automobilový provoz, nízkou kriminalitu či stabilnější klima. Zatím se zdá, že se většina jejich cest potkává v druhém nejlidnatějším státě unie - Texasu.

Přečíst článek
Americká metalová skupina Mötley Crüe

BMG posiluje. Získala katalog Mötley Crüe za více než tři miliardy korun

Přečíst článek
Delta Airlines

Amerika v pohybu. Nával na letištích před svátkem díkůvzdání testuje zesláblé aerolinky

Přečíst článek
432 Park Avenue je rezidenční mrakodrap v newyorském Midtown Manhattanu.

Luxusní byty na Manhattanu šly na dračku, prodalo se nejvíce za patnáct let

Akciové zisky na newyorské burze se za pomoci aktuální „covidové“ vlny slev přelily do luxusních realit. Na Manhattanu se minulý týden prodalo 67 bytů s cenou vyšší než čtyři miliony dolarů (asi 90 milionů korun), což byl největší týdenní počet v letošním roce. A hlavně – celkem zájemci o atraktivní bydlení utratili 613,7 milionu dolarů (zhruba 13,9 miliardy korun), což je nejvíce od roku 2006, vyplývá ze zprávy makléřské společnosti Olshan Realty.

Přečíst článek
Bitcoin, ilustrační foto

Bitcoin se propadá. Může za to i americký berňák

Největší kryptoměna dosáhla začátkem listopadu rekordních výšin, když její hodnota překonala hranici 68 tisíc dolarů. Od té doby ale soustavně klesá a propadla se o více než 12 tisíc dolarů. Důvod? Americké úřady zavádějí nová pravidla pro hlášení příjmů, která jsou údajně namířena proti investicím do krypta, píše agentura Bloomberg.

Přečíst článek
Pohonné hmoty, ilustrační foto

Zdražování benzinu končí. Peking i Washington uvolní zásoby

Možnosti dalšího růstu cen pohonných hmot jsou nyní již prakticky vyčerpané. Růst cen, který trvá nepřetržitě od začátku roku, končí. Pokud nyní budou čerpací stanice zdražovat, spíše využívají všudypřítomných mediálních zpráv o inflaci a navyšují si své marže.

Přečíst článek
Dolar

Akvizice za miliardy dolarů. Regulátoři v USA schválili plán S&P Global na koupi IHS

Antimonopolní regulátoři ve Spojených státech schválili plán poskytovatele finančních informací S&P Global na převzetí konkurenta IHS Markit za 44 miliard dolarů (zhruba 970 miliard korun). Regulátoři podmínili souhlas mimo jiné tím, že S&P Global některé aktivity firmy IHS prodá. Transakci již v říjnu schválila Evropská komise, která pro ni stanovila podobné podmínky jako američtí regulátoři, napsala agentura Reuters.

Přečíst článek
Louis Vuitton

Luxus vybředl z covidové krize. Pohání ho útraty Číňanů a Američanů

Obchod s luxusem se vymanil z covidové krize, tržby za luxusní zboží letos předčí ty z předpandemického roku 2019. Segment podržely zejména útraty Číňanů a Američanů, kteří rozhazují za špičkové boty, kožené zboží a šperky.

Přečíst článek
Dolary, ilustrační foto

6,2 procenta. Ameriku zasáhla nejvyšší inflace za téměř 31 let

Inflace v zámoří stejně jako ta česká zaskočila analytiky. Růst spotřebitelských cen ve Spojených státech zdolal hranici šesti procent. V říjnu inflace vystoupila na 6,2 procenta, a dostala se tak nejvýše za téměř 31 let, respektive od listopadu 1990.

Přečíst článek
kurýr Woltu v Praze

Rozvážkový start-up Wolt změní majitele. Dá za něj sedm miliard eur

Finský start-up zaměřený na rozvážku jídla Wolt sedm let po svém založení dostane nového majitele. Bude jím obdobná největší americká rozvážková služba DoorDash, která za Wolt působící v 23 zemích včetně Česka dá sedm miliard eur (asi 177 miliard korun). Firmy o transakci informovaly ve společném prohlášení s tím, že obchod by měl být uzavřen v první polovině příštího roku.

Přečíst článek

News box

Rozpočtové provizorium na začátku příštího roku podle kandidáta na ministra práce a sociálních věcí Mariána Jurečky (KDU-ČSL) nikoho neohrozí, letošní rozpočet je totiž nastaven velkoryse. Řekl to v České televizi v pořadu Otázky Václava Moravce. Na ministerstvu práce a sociálních věcí (MPSV) chce šetřit hlavně na vnitřních nákladech, nikoliv na mandatorních výdajích.
Nastupující vláda Petra Fialy zruší paragraf chystané vyhlášky, která stanovuje povinné očkování proti covidu-19 pro lidi nad 60 let. V České televizi to řekl kandidát na ministra práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL). Pokud profesní organizace budou požadovat, aby v jejich oblasti bylo očkování povinné, Fialova vláda je vyslyší, dodal.

V Praze začala bruslařská sezona. Některá venkovní kluziště svůj provoz zahájila už ke konci listopadu. Už nyní mohou lidé bruslit například na ledové ploše na Střeleckém ostrově, kde kluziště přichystali vůbec poprvé, nebo na Smíchově. Zdarma si lidé mohou zabruslit na kluzišti u obory Hvězda v Praze 6 nebo na Letné. Vstup je regulován vládními opatřeními  kvůli epidemii.

Růst průměrné mzdy ve třetím čtvrtletí zpomalil, nebyl totiž jako v předchozím čtvrtletí ovlivněn nízkou srovnávací základnou loňského roku a mimořádnými odměnami zdravotníků. Analytici, které ČTK oslovila, tak čekají za třetí čtvrtletí růst průměrné mzdy mezi pěti až šesti procenty. Po zohlednění inflace by ale měly výdělky stoupnout o zhruba jedno až dvě procenta. Od čtvrtého čtvrtletí ale podle ekonomů již kvůli rostoucí inflaci mzdy reálně budou klesat.
Výrobce autobusů SOR Libchavy se bude stále více zaměřovat na vozidla s elektrickým pohonem. V současnosti vyrábí dva typy městských nízkopodlažních elektrobusů a také trolejbusy, firma je dodávala pro městskou dopravu i do zahraničí. Perspektivním trhem je nyní zvláště Německo, tvrdí generální ředitel společnosti Jiří Paroulek. Loni firma vyrobila 526 vozidel.
Česká pobočka firmy Mars se loni po jednom roku v zisku znovu dostala do účetní ztráty. Po předloňských 34,7 milionu korun vykázala za loňský rok ztrátu 210,2 milionu korun. Čistý obrat společnosti potom meziročně klesl o 13 procent na 2,07 miliardy. Vyplývá to z výroční zprávy ve Sbírce listin. Firma prodává výrobky například pod značkami Mars, Snickers či Pedigree.
Poslední volná místa na silvestrovské pobyty nabízejí zájemcům některé hotely a penziony v Jeseníkách, které navzdory omezením v souvislosti pandemií koronaviru už vyprodaly většinu svých ubytovacích kapacit. Ve vyšších polohách Jeseníků leží poměrně silná vrstva sněhu, majitelé ubytovacích zařízení jsou zatím ohledně sněhových podmínek optimističtí, vyplývá z ankety ČTK.
Reklama
Doporučujeme