Reklama

Musk prodal loni akcie Tesly za miliardy, další dal na charitu. A zbytek si už nechám, prohlásil

Šéf automobilky Tesla Elon Musk
ČTK / AP
Dušan Kütner
duk

Ještě nedávno nejbohatší obyvatel zeměkoule Elon Musk loni věnoval na charitu akcie Tesly v hodnotě 1,9 miliardy dolarů. V uplynulém roce také prodal akcie prestižní automobilky za 23 miliard dolarů. V blízké budoucnosti se už jich ale zbavovat nehodlá, uvedl deník The Wall Street Journal.

O nadačním daru akcií informoval Musk v podání pro americkou Komisi pro cenné papíry (SEC). Daroval celkem 11,6 milionu akcií, což je méně, než v roce 2021. V tom je zahrnuto i dělení akcií společnosti v poměru 3:1, které vstoupilo v platnost loni v srpnu. Charitativní dary Muska v roce 2021 byly v té době oceněny na 5,7 miliardy dolarů, uvedl The Wall Street Journal

Naštvaný Musk vypnul Ukrajině satelity pro navádění dronů. K válečným účelům Starlink není, tvrdí

Musk vypnul Ukrajině satelity pro navádění dronů. K válečným účelům Starlink není, tvrdí

Americká společnost SpaceX miliardáře Elona Muska podnikla kroky k tomu, aby zabránila ukrajinské armádě využívat satelitní internetovou službu Starlink k ovládání bezpilotních letounů. Podle agentury Reuters to ve středu uvedla prezidentka firmy Gwynne Shotwellová. Systém Starlink podle ní neměl nikdy sloužit jako zbraň. Ukrajina se už téměř rok brání ruské vojenské agresi.

Přečíst článek

Tesla nereagovala na žádost o komentář k tomu, která charita nebo charitativní organizace akcie obdržely. 

Prodej kvůli akvizici Twitteru

Musk nyní vlastní přibližně 13 procent Tesly, a to v důsledku toho, že loni prodal své podíly v automobilce za zhruba 23 miliard dolarů, částečně kvůli financování koupě sociální sítě Twitter. Miliardář a nyní druhý nejbohatší muž na světě koupil Twitter loni na podzim za 44 miliard dolarů

Koncem loňského roku naznačil, že neprodá žádné další akcie Tesly po dobu minimálně 18 až 24 měsíců

Tesla hlásí rekordní tržby a příchod “krátkodobých nejistot”

Tesla hlásí rekordní tržby a příchod „krátkodobých nejistot”

Čistý zisk amerického výrobce elektrických aut Tesla ve čtvrtém čtvrtletí vzrostl meziročně o 59 procent na rekordních 3,69 miliardy dolarů (80,4 miliardy korun). Firma současně ve svém prohlášení uvedla, že je připravena vypořádat se s krátkodobými nejistotami.

Přečíst článek

Cena akcií Tesly loni klesly o 65 procent, což je její nejhorší roční výkon v historii, přičemž tržní ocenění vymazalo zhruba 675 miliard dolarů. Ztráta znamenala, že Musk v prosinci přišel neoficiální titul nejbohatšího člověka světa, který připadl francouzskému miliardáři Bernardu Arnaultovi. 

Akcie Tesly se však letos z loňských ztrát zotavují. Akcie letos posílily zhruba o 70 procent a v úterním obchodování uzavřely růstem až o 7,5 procenta na 209,25 dolaru.

Twitter, který vlastní Elon Musk, se potýká s poklesem z příjmů z reklam. Chce proto tržby zvýšit prodejem uživatelských jmen.

Nevinen. Musk se podle soudu nemusí zodpovídat ze svých tweetů

Zakladatel a šéf výrobce elektromobilů Tesla Elon Musk podle soudu není vinen z podvodu v kauze svých tweetů z roku 2018. Podnikatel v nich tvrdil, že má připravené financování pro převzetí společnosti Tesla do soukromých rukou. To se však nikdy neuskutečnilo. Skupina akcionářů na něj následně podala hromadnou žalobu a tvrdila, že je uvedl v omyl. O pátečním rozhodnutí informují zahraniční tiskové agentury.

Přečíst článek

Magazín Newstream CLUB

Je nový byznysově - lifestylový čtvrtletník o tom, jak žít bohatý a smysluplný život. Přináší inspiraci, osobnosti, miliardáře, rozhovory, life-hacky. Nedílnou součástí je fashion, design, travel, styl, food, filantropie a taky budoucnost.

Za hlavní téma PRVNÍHO čísla magazínu Newstream CLUB s titulkem Work is Life jsme zvolili radikální změnu, která se odehrává na poli práce. Ostatně i tento magazín je výrazem této změny. Ještě před několika lety by takový časopis zaměstnal velkou redakci na několik týdnů. Díky současným technologiím jej dokáže připravit mnohem menší tým. Pokud je dost efektivní a 100procentně oddaný pro věc.

Aktuální číslo magazínu Newstream CLUB představuje na titulní straně manažerku a podnikatelku Michaelu Bakala, která prozrazuje, že zvažuje novou kariéru. Vydala se proto studovat psychologii do Kalifornie.

Headhunter Jan Bubeník v prvním čísle mluví o tom, jak se v poslední době změnily nároky na šéfy. „Dnešní šéf je kapitán na rozbouřeném moři,“ říká.

Miliardáři a investoři Libor Winkler, Ondřej Fryc, Andrea Ferancová Bartoňová či Radim Jančura sdílejí své tipy, jak nakládat s penězi a investicemi.

V magazínu je sekce věnovaná filantropii – představují se top české nadace včetně Cibulky manželů Vlčkových a nadace rodiny Kellnerových. Objevují se v něm také články z prestižního Harvard Business Review, které redakce na základě licence jako jediná přináší českému publiku. 

K dostání je v síti trafik Lagardère. K dostání je také online i jako předplatné přes SEND.

Objednávejte zde.

Další číslo magazínu Newstream Club vyjde v prosinci 2023.

Související témata

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme