Reklama

Elon Musk už není nejbohatší. Přeskočil ho král luxusu Arnault

Elon Musk, šéf Tesly, slavnostně otevřel první evropskou továrnu automobilky nedaleko Berlína.
ČTK
Veronika Kudrnová
vku

Elon Musk už není nejbohatším člověkem na světě, píše server CNBC. Z čela dvou různých žebříčků miliardářů ho sesadil král luxusu Bernard Arnault, šéf módního impéria LVMH.

Reklama

Většina Muskova majetku je vázána v akciích Tesly. Podle údajů FactSet Musk vlastní asi 14,11 procenta akcií automobilky, která má nyní tržní hodnotu 530 miliard dolarů. Akciím Tesly se v posledních dvou letech extrémně dařilo, jejich hodnota vyletěla o 1000 procent. Až do chvíle, než Musk oznámil akvizici sociální sítě Twitter za 44 miliard dolarů. Pak to s nimi šlo z kopce.

Od ledna akcie Tesly ztratily polovinu hodnoty. Musk, jehož jmění dříve podle indexu Bloomberg Bilionaires dosahovalo 340 miliard dolarů, razantně zchudl. Dnes jeho majetek nedosahuje ani poloviny tehdejší hodnoty. 

Musk od ledna zchudl o 100 miliard dolarů

Musk vedl žebříček miliardářů časopisu Forbes od loňského září, kdy předběhl zakladatele Amazonu Jeffa Bezose. Jeho osobní majetek se nyní odhaduje na 185,3 miliardy dolarů. Arnaultův majetek má podle Forbesu hodnotu 186,2 miliardy dolarů.

Také Bloomberg, který používá mírně odlišné metodiky výpočtu, aktualizoval svůj žebříček miliardářů. Musk podle Bloomberg Bilionaires od ledna přišel o víc než 100 miliard dolarů. Jeho čisté jmění se tak v úterý dopoledne dostalo na 168,5 miliardy dolarů, zatímco Arnault měl ve stejnou dobu 172,9 miliardy dolarů.

Třiasedmdesátiletý Arnault je generálním ředitelem a předsedou představenstva impéria LVMH, které vybudoval prostřednictvím akvizic. LVMH je největším výrobcem luxusního zboží na světě a vlastní desítky různých značek. Patří mezi ně například módní značky Fendi, Givenchy a Louis Vuitton, šampaňské Dom Pérignon, šperky a hodinky Bvlgari a Hublot či řetězec parfumerií Sephora.

Elon Musk

Musk chudne. Prodal další akcie Tesly za miliardy

Majetek Elona Muska klesl pod 200 miliard dolarů (4,8 bilionu korun), šéf automobilky Tesla a nově i sociální sítě Twitter ale zůstává nejbohatším člověkem planety. Aktuálně prodal i další akcie Tesly za téměř 20 miliard dolarů. Účel posledního prodeje Musk neoznámil. Analytici ho očekávali, protože šéf Tesly potřebuje prostředky na akvizici Twitteru.

Přečíst článek

V srpnu 2022 se třetím nejbohatším mužem planety stal indický miliardář Gautam Adani.

Svět ho neznal, nyní je bohatší než Gates. Nová miliardářská trojka je Ind Gautam Adani

Jen málokdo mimo Indii před několika lety slyšel o Gautamu Adanim. Nyní se z indického obchodníka, který nejprve zkoušel štěstí jako obchodník s diamanty, než se dal na uhelný byznys, stal třetí nejbohatší člověk na světě. Je to poprvé, co se do první trojky žebříčku miliardářů Bloombergu dostal občan Asie. S aktuálním majetkem 137,4 miliardy dolarů Adani předstihl Francouze Bernarda Arnaulta a Billa Gatese a v žebříčku nyní zaostává pouze za Elonem Muskem a Jeffem Bezosem, napsala agentura Bloomberg.

Přečíst článek

Magazín Newstream CLUB

Tématem druhého čísla byznysově - lifestylového čtvrtletníku je návod, jak globálně uspět, jak dobýt svět a užít si ho.

Na titulní straně představujeme neurologa Martina Tolara. Jeho společnost Alzheon je nejblíž ze všech farmaceutických firem světa k dosažení schválení léku na Alzheimerovu nemoc. Co všechno musel obětovat a jak těžké bylo prosadit se v USA?

„Amerika je kouzelná v tom, že když máte chuť něco dělat, máte výdrž a nadšení, tak vám pomůže. Ona je to země plná lidí, kteří tam přišli s jedním kufrem a vybudovali si tam z ničeho, jen ze svých snů, celý život,“ říká Tolar v hlavním rozhovoru magazínu.

A magazín dále přináší řadu příběhů osobností, kterým se ve světě podařilo uspět. Eduard Kučera například vypráví, jak těžké bylo hledat vhodného správce majetku a vysvětluje, proč se nakonec rozhodl většinu investic mít v USA.

Architekt Petr Štefek pracoval v Londýně u Normana Fostera a popisuje rozdíly mezi globální londýnskou scénou a Prahou.

Legendární investor Gabriel Eichler pak popisuje svou cestu z USA zpět do Československa a jak tu jeho know-how pomáhalo budovat svobodnou ekonomiku.

Jak dostat dítě na Oxford?

Připravit svým potomkům ty nejlepší startovní podmínky pro život, kariéru a úspěch ve světě je snem každého rodiče. Stojí to však peníze a čas. A také je k tomu potřeba učinit celou řadu správných rozhodnutí od volby střední školy přes kroužky a další mimoškolní aktivity. Odměnou ale může být studium na některé z nejprestižnějších univerzit světa na obou březích Atlantiku i Pacifiku. Jak ta správná rozhodnutí skutečně učinit poradí nejpovolanější odborníci ve druhém čísle magazínu Newstream CLUB, který právě vychází.  K dostání je v síti trafik Lagardère i online

Příští číslo magazínu Newstream CLUB vyjde již v březnu. 

Související témata

Miliardáři

Vzdělávání

Biohacking

  •  
Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme