Reklama

Elon Musk už není nejbohatší. Přeskočil ho král luxusu Arnault

Elon Musk, šéf Tesly, slavnostně otevřel první evropskou továrnu automobilky nedaleko Berlína.
ČTK
Veronika Kudrnová
vku

Elon Musk už není nejbohatším člověkem na světě, píše server CNBC. Z čela dvou různých žebříčků miliardářů ho sesadil král luxusu Bernard Arnault, šéf módního impéria LVMH.

Reklama

Většina Muskova majetku je vázána v akciích Tesly. Podle údajů FactSet Musk vlastní asi 14,11 procenta akcií automobilky, která má nyní tržní hodnotu 530 miliard dolarů. Akciím Tesly se v posledních dvou letech extrémně dařilo, jejich hodnota vyletěla o 1000 procent. Až do chvíle, než Musk oznámil akvizici sociální sítě Twitter za 44 miliard dolarů. Pak to s nimi šlo z kopce.

Od ledna akcie Tesly ztratily polovinu hodnoty. Musk, jehož jmění dříve podle indexu Bloomberg Bilionaires dosahovalo 340 miliard dolarů, razantně zchudl. Dnes jeho majetek nedosahuje ani poloviny tehdejší hodnoty. 

Musk od ledna zchudl o 100 miliard dolarů

Musk vedl žebříček miliardářů časopisu Forbes od loňského září, kdy předběhl zakladatele Amazonu Jeffa Bezose. Jeho osobní majetek se nyní odhaduje na 185,3 miliardy dolarů. Arnaultův majetek má podle Forbesu hodnotu 186,2 miliardy dolarů.

Také Bloomberg, který používá mírně odlišné metodiky výpočtu, aktualizoval svůj žebříček miliardářů. Musk podle Bloomberg Bilionaires od ledna přišel o víc než 100 miliard dolarů. Jeho čisté jmění se tak v úterý dopoledne dostalo na 168,5 miliardy dolarů, zatímco Arnault měl ve stejnou dobu 172,9 miliardy dolarů.

Třiasedmdesátiletý Arnault je generálním ředitelem a předsedou představenstva impéria LVMH, které vybudoval prostřednictvím akvizic. LVMH je největším výrobcem luxusního zboží na světě a vlastní desítky různých značek. Patří mezi ně například módní značky Fendi, Givenchy a Louis Vuitton, šampaňské Dom Pérignon, šperky a hodinky Bvlgari a Hublot či řetězec parfumerií Sephora.

Reklama

Elon Musk

Musk chudne. Prodal další akcie Tesly za miliardy

Majetek Elona Muska klesl pod 200 miliard dolarů (4,8 bilionu korun), šéf automobilky Tesla a nově i sociální sítě Twitter ale zůstává nejbohatším člověkem planety. Aktuálně prodal i další akcie Tesly za téměř 20 miliard dolarů. Účel posledního prodeje Musk neoznámil. Analytici ho očekávali, protože šéf Tesly potřebuje prostředky na akvizici Twitteru.

Přečíst článek

V srpnu 2022 se třetím nejbohatším mužem planety stal indický miliardář Gautam Adani.

Svět ho neznal, nyní je bohatší než Gates. Nová miliardářská trojka je Ind Gautam Adani

Jen málokdo mimo Indii před několika lety slyšel o Gautamu Adanim. Nyní se z indického obchodníka, který nejprve zkoušel štěstí jako obchodník s diamanty, než se dal na uhelný byznys, stal třetí nejbohatší člověk na světě. Je to poprvé, co se do první trojky žebříčku miliardářů Bloombergu dostal občan Asie. S aktuálním majetkem 137,4 miliardy dolarů Adani předstihl Francouze Bernarda Arnaulta a Billa Gatese a v žebříčku nyní zaostává pouze za Elonem Muskem a Jeffem Bezosem, napsala agentura Bloomberg.

Přečíst článek

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme