Reklama

Jak Fénix z popela. Akcie Tesly mají za sebou druhý nejlepší týden v historii firmy

Akcie Tesly mají za sebou druhý nejlepší týden v historii firmy
ČTK / AP

Akcie amerického výrobce elektromobilů Tesla tento týden posílily o 33 procent. Mají za sebou nejlepší týden od května 2013 a druhý nejlepší vůbec. Píše o tom server CNBC.

Reklama

Jen v pátek přidaly akcie Tesly 11 procent a uzavřely na 177,88 dolaru (3898 Kč). Oživily tak po šest měsíců trvajícím poklesu, během kterého odepsaly více než 40 procent.

Továrna Tesly v Nevadě

Další zlom v historii Tesly? Musk chystá masovou výrobu náklaďáků, investuje miliardy

Americký výrobce elektromobilů Tesla investuje přes 3,6 miliardy dolarů (zhruba 79 miliard korun) do rozšíření svého výrobního komplexu v Nevadě (na snímku). Součástí investice budou dva nové závody, jeden na výrobu nákladních elektromobilů Semi a druhý na výrobu nového typu bateriových článků. Oznámila to firma. Nové závody vytvoří kolem 3000 pracovních míst, napsala agentura Reuters.

Přečíst článek

Za celý rok 2022 ztratily akcie podniku 65 procent. Pro Teslu to byl nejhorší rok v její dvanáctileté historii veřejně obchodované společnosti. Podle analytiků je hlavní příčinou fakt, že firma čelí rostoucí konkurenci a potýká se s problémy při výrobě ve Spojených státech i v zahraničí, zatímco její šéf věnuje až příliš mnoho času internetové firmě Twitter, kterou si koupil loni na podzim.

Blahodárný vliv hospodářských výsledků

Růst akcií Tesly přiživila tento týden zpráva o rekordním zisku za čtvrté čtvrtletí. Generální ředitel Elon Musk při hovoru s investory a analytiky řekl, že firma by v roce 2023 mohla vyrobit až dva miliony vozidel. V oficiálním výhledu přitom Tesla počítala v letošním roce s výrobou 1,8 milionu vozů.

Elon Musk přišel o tolik majetku a tak rychle, že se stal rekordmanem.

Rekordman Musk. Vykázal největší ztrátu osobního jmění v historii

Šéf společností Tesla a Twitter Elon Musk se dostal do Guinnessovy knihy rekordů způsobem, o který nejspíš nestál. Od listopadu 2021 přišel tento donedávna nejbohatší člověk světa o tolik majetku, že překonal světový rekord v „největší ztrátě osobního jmění v historii”, napsal web The Independent.

Přečíst článek

Reklama

Tržby stouply o 37 procent na 24,3 miliardy dolarů. Tržby podpořily rekordní dodávky vozů. Tesla již dříve uvedla, že za celý rok dodala rekordních 405 278 vozů, nesplnila ale svůj cíl, že zvýší prodej o 50 procent. Ve stejném období předloni Tesla dodala na trh 308 600 vozů.

Automobilka si v posledních letech vede lépe než zbytek odvětví a zvyšuje tržby a zisk na nové rekordy. Lépe než konkurenti zvládla pandemii a problémy s globálním dodavatelským řetězcem. Její nedávné výrazné snížení cen však znamená posun ke stimulaci růstu na úkor ziskové marže, což naznačuje oslabení poptávky, upozornila agentura Reuters. Generální ředitel Elon Musk v prosinci řekl, že radikální změna ve vývoji úrokových sazeb ovlivnila cenovou dostupnost všech aut.

Muskův Twitter po třech letech uvolní pravidla pro politickou reklamu

Další hřebík do rakve? Muskův Twitter uvolní zákaz politické reklamy

Po řadě kontroverzních změn na populární sociální síti Twitter po převzetí stále ještě nejbohatším mužem planety Elonem Muskem přichází další. Vedení Twitteru po třech letech zmírní zákaz politické reklamy na síti, uvedla agentura Bloomberg.

Přečíst článek

Speciál Realitní Club

Realitní Club je multiplatformní projekt serveru newstream.cz věnovaný nemovitostem, zaměřený pro B2B i B2C segment. Má tři základní části –  webovou, printovou a eventovou se silným zaměřením na sociální sítě. Jako první odstartovala speciální stránka Realitního Clubu. Speciál je rozdělen do čtyř kategorií, které se „deep dive“ způsobem věnují klíčovým oblastem nemovitostního trhu. 

  • Brownfieldy: vize a budoucnost nezastavěných území především ve velkých městech;
  • Komerční reality: kanceláře, coworking;
  • Nová výstavba: development, nájemní bydlení, družstevní bydlení, hypotéky;
  • Reality a politika: jak se municipality i nejvyšší patra centrální politiky podílejí na výstavbě.

Součástí budou rozhovory s developery, politiky, architekty i designéry.

Témata související s realitami:

Reklama

Související

Šéf automobilky Tesla Elon Musk

Musk prodal loni akcie Tesly za miliardy, další dal na charitu. A zbytek si už nechám, prohlásil

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme