
V Los Angeles stojí dům v průměru 18,5 milionu korun. I tak je o ně rvačka
EnjoyRealitní trh v Los Angeles je považován za jeden z nejprestižnějších nejen ve Spojených státech, ale na celém světě. Je také jedním z nejméně cenově dostupných.
Realitní trh v Los Angeles je považován za jeden z nejprestižnějších nejen ve Spojených státech, ale na celém světě. Je také jedním z nejméně cenově dostupných.
Thajská ekonomika je závislá na příjmech z turismu, ale zároveň se snaží vyhnout nekontrolovatelnému nárůstu nových případů nemoci covid-19. Hlavní sezóna tam právě vrcholí, a ačkoliv thajská vláda turisty za přísných podmínek do země pouští, hoteliéři radostí zrovna nesrší.
Nikl byl zpět, ale jen na chvíli. Po týdenní pauze se ve středu na Londýnské burze s kovy (LME) začalo s tímto výrobním kovem obchodovat. A podle nových pravidel omezujících velké cenové výkyvy. Šotek se vloudil a burzou prošly i transakce pod stanoveným limitem. Burza tak obchodování opět zastavila a pracuje na odstranění technické závady.
Dopady ruské invaze na Ukrajinu se trhy přehnaly jako tornádo. Celá plejáda komodit, paládium nevyjímaje, kvůli ní zažívá jízdu jako na horské dráze.
Spojené státy mají pověst ve své zálibě ve věcech na jedno použití. To platí i pro domy. V oblasti Los Angeles je většina výstavních domů novostavbami, které nahradily předchozí domy. Pár budov, často z poloviny minulého stoletím, se ale místo zboření dočká citlivé rekonstrukce.
Konflikt na Ukrajině tento týden přinesl nevídaný chaos na trhu s niklem, kovem potřebným pro výrobu baterií. V konečném důsledku by to mohlo mít devastující účinek nejen na evropské ambice v oblasti elektromobility. Spekulanti na pokles tohoto tradičně „výrobního“ kovu v tomto týdnu prodělali miliardy dolarů.
Londongrad či Moskva nad Temží, to jsou přezdívky, které si britská metropole vysloužila pro svou otevřenou náruč vůči ruskému kapitálu. Tomu je, zdá se, po třiceti letech konec. Londongrad padl, píše Bloomberg. Ač se z něj ale vypaří ruské bohatství, petrodolary odjinud tam stejně potečou proudem.
Společnosti MSCI a FTSE Russell vyřadily cenné papíry ruských společností ze svých akciových indexů. Londýnská burza mezitím zastavila obchodování s ruskými depozitními certifikáty. Mezinárodní investoři se nemohou zbavit ruských aktiv.
Víkendový sedánek amerických konzervativců známý jako CPAC ukázal na jejich hluboké roztříštění. Pro jedny je Putin frajer, pro druhé vrah. Jedni se nemohou dočkat Trumpovy opětovné kandidatury na prezidenta, druzí už by se od něj rádi odpoutali.
Válečný konflikt na Ukrajině ukázal, co investoři v turbulentních dobách považují za bezpečný přístav. Zlato jím je, bitcoin nikoliv.
V rozporu s obecným názorem, že Američany svět mimo vlastní hranice nezajímá, se za velkou louží nesl celý čtvrtek. Zpravodajství se nevěnovalo ničemu jinému. V záplavě zpráv z východu Evropy zapadala i velká domácí témata, jako uznání viny bývalých policistů, kteří přispěli ke smrti George Floyda, píše náš zvláštní zpravodaj z USA.
Těžařské odvětví se po covidové pauze dostává znovu na výsluní. Ceny ropy aktuálně žene nahoru válka na Ukrajině. Kde se zastaví? Vývoj posledních let na trhu s ropu shrnuje analýza Newstreamu.
Zprávy o vstupu ruských vojáků na východ Ukrajiny v úterý dominovaly titulním stranám novin i televizním zprávám. Jak moc se ale Američané zajímají o dění na východě Evropy? Více než by se mohlo zdát, jak píše náš zvláštní zpravodaj z USA.
Během dvou měsíců od svého zvolení dal nastupující levicový prezident Gabriel Boric ekonomickým elitám najevo, že budou muset sáhnout hlouběji do kapsy. S tím ale souhlasí i představitelé odcházející vlády. Jihoamerická země čelí rostoucímu sociálnímu napětí.
Cestování byznys třídou už není, co bývalo. Před rokem touto dobou to ale bylo opravdu jen pro otrlé. A to nejen kvůli úrovni servisu na palubě, ale i na zemi. Česko se v tu dobu kvůli výskytu covidu zbarvilo do ruda a spousta aerolinek přestala do Prahy létat, u jiných se zase vyskytly problémy s tranzitem z Česka. Jak probíhal v čase nejvyšších restrikcí let do Dubaje s Lufthansou? A stálo to za to? Čtěte v novém díle seriálu Business Class Zdeňka Pečeného.
Katar podepsal dohodu o nákupu 160 letadel ✈ od amerického výrobce Boeing pro státní leteckou společnost Qatar Airways za 200 miliard dolarů 💵 (4,4 bilionu korun). O další ze série dohod podepsaných u příležitosti cesty amerického prezidenta Donalda Trumpa po zemích Perského zálivu informovala agentura Reuters.
Odklad dohody k Dukovanům ☢ posouvá i harmonogram celého projektu, řekl Petr Závodský, šéf EDU II, firmy zodpovědné za jaderný tendr. Závodský také připoměl rostoucí náklady na projekt.
Číst více