Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Apple překonal očekávání. Navýšil čtvrtletní tržby i zisk

Apple překonal očekávání. Navýšil čtvrtletní tržby i zisk
Profimedia
 ČTK

Americká technologická společnost Apple ve druhém čtvrtletí svého finančního roku zvýšila tržby meziročně o pět procent na 95,4 miliardy dolarů (2,1 bilionu korun). Čistý zisk vzrostl meziročně o 4,8 procenta na 24,78 miliardy dolarů (546,73 miliardy korun).

Zisk na akcii ve čtvrtletí, které skončilo 29. března, činil 1,65 dolaru. Tržby i zisk na akcii překonaly odhady analytiků. Ti podle dat sestavených společností LSEG počítali s tržbami 46,17 miliardy dolarů a ziskem na akcii 1,63 dolarů.

Tržby z prodeje chytrých telefonů iPhone dosáhly 46,84 miliardy dolarů, zatímco odhady podle údajů společnosti LSEG hovořily o 46,17 miliardy dolarů.

Obavy z cel

Ačkoliv byly výsledky lepší, než analytici očekávali, investoři se podle agentury Reuters soustředí na to, jak se v nadcházejícím čtvrtletí projeví obavy z cel. Nejistota v tomto směru způsobila, že akcie společnosti Apple, která vyrábí 90 procent svých produktů v Číně, letos odepsaly přibližně 15 procent a z její tržní hodnoty umazaly více než 600 miliard dolarů.

Bílý dům 12. dubna oznámil výjimku z dodatečných cel pro některé elektronické zboží včetně chytrých telefonů. Později však zástupci administrativy avizovali, že na toto zboží mají být uvalena samostatná cla.

Apple se kvůli obchodní válce odklání od Číny. Mobily pro Američany chce montovat v Indii

Trumpovo oznámení cel na Čínu smazalo 700 milionů dolarů z tržní hodnoty Applu. Firma se tak snaží do USA dovážet iPhony z Indie, aby se vyhnula vysokým clům.

Přečíst článek

náměstek ministra zahraničí Eduard Hulicius

EU má pro celní válku silné zbraně. Lepší bude, když je nepoužije, říká Lipavského náměstek

Evropská unie by v době obchodních válek mohla za určitých okolností využít i takzvaný protinátlakový nástroj, anglicky anti-coercion instrument. Byl připravován pro případ potřeby tvrdší reakce vůči Číně, nyní by mohl být ve hře i ve vztahu k USA. „Brusel má k dispozici silnou zbraň, kterou zatím reálně nepoužil a proto si ostatní aktéři nejsou jistí, co všechno by její nasazení znamenalo,“ řekl v rozhovoru pro Export.cz náměstek ministra zahraničí Eduard Hulicius.

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Doporučujeme