Reklama

Vydali jsme nový magazín!

Objednávejte zde

tržby - informace o tématu

supermarket Billa Stará Celnice Praha

Čistý zisk řetězce Billa loni meziročně klesl o 30 procent kvůli válce na Ukrajině

Čistý zisk potravinového řetězce Billa loni v České republice meziročně klesl přibližně o 30,3 procenta na 458,87 milionu korun. Tržby společnosti naopak vzrostly asi z 31,35 miliardy korun na 33,7 miliardy korun. Vyplývá to z účetní uzávěrky zveřejněné ve Sbírce listin. Řetězec loni v Česku otevřel osm nových prodejen, celkově jich provozoval 252. Společně s diskontní sítí Penny Market je Billa součástí německé skupiny REWE.

Přečíst článek
Hazardu se daří. Provozovateli loterií Allwyn z Komárkovy skupiny KKCG rostl zisk i tržby

Hazardu se daří. Provozovateli loterií Allwyn z Komárkovy skupiny KKCG rostl zisk i tržby

Nadnárodní provozovatel loterií Allwyn International, který patří do skupiny KKCG miliardáře Karla Komárka, zvýšil ve druhém čtvrtletí očištěný hrubý provozní zisk (EBITDA) meziročně o 35 procent na 381 milionů eur, tedy 9,2 miliardy korun.

Přečíst článek
Kofole se v pololetí dařilo, za loňský rok vyplatí vyšší dividendu

Kofole se v pololetí dařilo, za loňský rok hodlá vyplatit vyšší dividendu

Jednomu z největších středoevropských výrobců nealkoholických nápojů, tuzemské skupině Kofola, v pololetí stouply tržby a výrazně i provozní zisk EBITDA. Vedení Kofoly bude navrhovat výplatu vyšší dividendy za rok 2022 oproti roku 2021.

Přečíst článek
Imos Brno loni dosáhl rekordního obratu, zisk stoupl téměř o polovinu

Imos Brno loni dosáhl rekordního obratu, zisk stoupl téměř o polovinu

Stavební společnost Imos Brno v hospodářském roce 2022, který končil letos v březnu, zvýšila svůj čistý obrat i zisk. Čistý obrat firmy se zvýšil o 33 procent na 9,2 miliardy korun, čistý zisk vzrostl o 44 procent na 274 milionů korun. Vyplývá to z výroční zprávy zveřejněné na internetových stránkách firmy.

Přečíst článek
Nákup zkrachovalé Credit Suisse se bance UBS vyplatil. Její zisk stoupl ve čtvrtletí šestkrát.

Nákup zkrachovalé Credit Suisse se bance UBS vyplatil. Její zisk stoupl ve čtvrtletí šestkrát

Největší fúze na švýcarském bankovním trhu, koupě zkrachovalé banky Credit Suisse hlavním konkurentem UBS, přinesla novému majiteli přes řadu potíží i jeden pozitivní efekt. Zisk UBS ve druhém čtvrtletí stoupl šestkrát.

Přečíst článek
Tržby OpenAI by v příštích 12 měsících mohly dosáhnout jedné miliardy dolarů

Umělá inteligence táhne. Tržby OpenAI jsou na cestě dosáhnout jedné miliardy dolarů

Společnost OpenAI je na cestě k dosažení ročních tržeb ve výši jedné miliardy dolarů (22,2 miliardy korun) v nadcházejících 12 měsících, protože podniky zavádějí technologii ChatGPT, robota s generativní umělou inteligencí, který odstartoval vlnu investic do umělé inteligence.

Přečíst článek
Kazmův film Onemanshow: The Movie kritici rozcupovali. Ale dál vládne návštěvnosti kin

Kazmův film Onemanshow: The Movie kritici rozcupovali. Ale dál vládne návštěvnosti kin

V čele žebříčku víkendové návštěvnosti tuzemských kin zůstal i po druhém víkendu film Onemanshow: The Movie, za kterým stojí influencer a moderátor Kamil Bartošek vystupující pod pseudonymem Kazma. O uplynulém víkendu ho vidělo téměř 62 tisíc diváků, víkend předtím to bylo 290 tisíc diváků, což je nový český rekord.

Přečíst článek
Přerovské Meoptě loni vzrostl zisk o třetinu

Přerovská společnost Meopta hlásí rekordní zisky i tržby, pomohla i zvýšená poptávka po polovodičích

Společnost Meopta-optika, která v Přerově vyrábí optické produkty pro průmyslové, vojenské a spotřební použití, v roce 2022 zvýšila čistý zisk o třetinu na rekordních 1,078 miliardy korun z 806,4 milionu v roce 2021.

Přečíst článek
Miliardář a zakladatel skupiny Creditas Pavel Hubáček

Výjimka mezi bankami. Creditas hlásí prudký nárůst zisku

Banka Creditas vytvořila v prvním pololetí 2023 čistý zisk 492 milionů korun, což je meziroční nárůst o 170 procent. Aktiva banky vzrostla o 51 procent na 119,4 miliardy korun. Banka aktuálně obsluhuje 196 tisíc klientů, uvedla Creditas. Velkým bankám zisky letos většinou klesaly.

Přečíst článek
T-Mobilu klesl pololetní zisk. Jeho Magenta TV má čtvrt milionu uživatelů

T-Mobilu klesl pololetní zisk. Jeho Magenta TV má čtvrt milionu uživatelů

Operátorovi T-Mobile klesl v letošním prvním pololetí provozní zisk o 6,2 procenta na 5,8 miliardy korun. Tržby naopak stouply o 5,7 procenta na 15,4 miliardy korun, oznámila firma, která je podle počtu klientů největší firmou na trhu v Česku.

Přečíst článek
Zlatá éra skončila. ČEZ se v pololetí propadl zisk o třetinu, i kvůli windfall tax

Zlatá éra skončila. ČEZ se v pololetí propadl zisk o třetinu, i kvůli windfall tax

Energetická skupina ČEZ letos v prvním pololetí vydělala 22,3 miliardy korun, čistý zisk společnosti je tak meziročně o 34 procent nižší. Pokles zapříčinily hlavně zvláštní daň z neočekávaných zisků, takzvaný windfall tax, a odvody z nadměrných tržeb. Provozní výnosy skupiny naopak vzhledem k vysokým cenám komodit stouply o 23 procent na 169,7 miliardy korun. Vyplývá to z údajů, které společnost zveřejnila.

Přečíst článek
Reklama

News box

Břeclavské vodárny pracují na vytvoření nového🚰🚰🚰 vodního zdroje v Ivani na Brněnsku, v těchto dnech dokončily vrtné práce na 29 průzkumných vrtech. Na řadě jsou nyní čerpací zkoušky. Vodovody a kanalizace Břeclav mají na starosti zásobování pitnou vodou na Břeclavsku a v části okresu Brno-venkov.
Vůli občanů je třeba ✅✅✅respektovat, uvedl po vítězství strany Směr-sociální demokracie (Směr-SD) Roberta Fica ve slovenských volbách český prezident Petr Pavel. Podle hlavy státu až povolební jednání ukážou, jakou cestou se Slovensko vydá. V zájmu České republiky je udržet se Slováky dlouhodobě nadstandardní vztahy.
Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová oznámila, že v pondělí pověří vítěze parlamentních voleb sestavením nové vlády. Sobotní volby vyhráli sociální demokraté (Směr-SD) expremiéra Roberta Fica, který dnes řekl, že oficiální jednání o vytvoření nové vlády začne po získání prezidentského pověření.
Opoziční předvolební demonstrace v centru Varšavy se v neděli účastní zhruba milion lidí. Podle agentury AFP to uvádí varšavská radnice. "Pochod milionu srdcí" svolal dva týdny před volbami opoziční vůdce Donald Tusk z liberální Občanské platformy (PO). Opozice doufá, že pochod se stane největším za poslední desítky let a povzbudí voliče k účasti na volbách. "Je to naprosto největší demonstrace v historii Varšavy," řekla AFP mluvčí radnice Monika Beuthová.
Předseda vítězné strany v sobotních předčasných parlamentních volbách na Slovensku Robert Fico řekl, že se bude ucházet o funkci 1️⃣premiéra příští vlády. Jednání o složení nového kabinetu chce ale zahájit až poté, co dostane od prezidentky pověření. Případné partnery pro vládní spolupráci neuvedl. V souvislosti se svým odmítavým postojem vůči vojenské pomoci Ukrajině Fico řekl, že stanoviska jeho strany jsou neměnná a že Slovensko má jiné problémy než Ukrajinu.
Robert Fico
Robert Fico profimedia.cz
Elektřina ⚡⚡⚡v příštím roce českým odběratelům možná plošně zdraží, nejvýše do deseti procent. V pořadu České televize Otázky Václava Moravce to připustil ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (STAN). Věří, že případné zdražování bude mírné, nevyloučil i možnost setrvání cen, ta je však malá. Důvodem případného růstu cen je zejména převedení části poplatku na obnovitelné zdroje energie zpět na odběratele, které tak odmaže letošní zlevňování dodávek energií. Číst více
Hnutí ANO by podle zářijového modelu agentury STEM pro televizi CNN Prima News 🏆🏆🏆vyhrálo volby se ziskem 30,8 procenta hlasů. Druhou ODS by volilo 13,1 procenta voličů a na třetím místě by se umístila SPD se ziskem 10,9 procenta hlasů. Pět a více procent nutných pro vstup do Sněmovny by podle modelu získalo celkem sedm stran a hnutí.
Firma 🛗🛗​​​​​​​🛗​​​​​​​🛗​​​​​​​Vymyslický - Výtahy z Uherského Hradiště loni utržila z prodeje výrobků a služeb 257,7 milionu korun, meziročně zhruba o 25 milionů korun více. Zatímco předloni však vykázala čistý zisk přibližně 36,4 milionu korun, za rok 2022 skončila ve ztrátě téměř 9,7 milionu korun. Vyplývá to z uzávěrky ve Sbírce listin.
Premiér Petr Fiala (ODS) věří v další úzkou spolupráci Česka a Slovenska. Slovákům popřál, ať jejich povolební vyjednávání vedou k sestavení dobré vlády. 
Druhá nejsilnější strana po sobotních předčasných parlamentních volbách na Slovensku, Progresivní Slovensko (PS), udělá všechno pro to, aby vládu nesestavili vítězní sociální demokraté (Směr-SD) expremiéra Roberta Fica. Prohlásil to předseda PS Michal Šimečka.
Reklama
Reklama
Doporučujeme