Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

zisk - informace o tématu

Chemický areál u Litvínova na Mostecku společnosti Orlen Unipetrol

Čtvrtletní zisk majitele Unipetrolu se propadl. Může za to i daň z mimořádných zisků

Čistý zisk polské petrochemické skupiny Orlen se v prvním čtvrtletí meziročně propadl o 70 procent na 2,77 miliardy zlotých (zhruba 16 miliard korun). Firma v Česku vlastní rafinerskou skupinu Orlen Unipetrol zahrnující síť čerpacích stanic. Výsledky podniku negativně ovlivnila daň z mimořádných zisků a slabší výkony v oblasti rafinace. 

Přečíst článek
PPF

Skupina PPF zvýšila zisk na 36 miliard. Jde o nejlepší výsledek za posledních 16 let

Skupina PPF vykázala za rok 2023 čistý zisk téměř 1,45 miliardy eur (v přepočtu zhruba 36 miliard korun), když předloni měla zisk 164 milionů eur (v přepočtu zhruba čtyři miliardy korun). Většího zisku dosáhla PPF pouze za rok 2008, kdy uskutečnila transakci s italskou pojišťovnou Generali.

Přečíst článek

ČEZ ve čtvrtletí zvýšil zisk na 13,6 miliardy. Firmě klesly výnosy

Čistý zisk energetické firmy ČEZ letos v prvním čtvrtletí meziročně stoupl o čtvrtinu na 13,6 miliardy korun. Provozní výnosy naopak klesly o šest procent na 87,4 miliardy korun. Firma zároveň potvrdila výhled hospodaření na celý letošní rok, oproti výchozí predikci zveřejněné v březnu tak zůstal beze změny.

Přečíst článek
Airbus A380 letecké společnosti Etihad

Luxusní arabské aerolinky Etihad se pochlubily rekordními zisky a nejspíš zamíří na burzu

Letecká společnost Etihad Airways má za sebou dobré čtvrtletí. Dopravce ze Spojených arabských emirátů totiž vykázal rekordní zisk ve výši 143 milionů dolarů, uvedla agentura Bloomberg. Firma zároveň oznámila, že se připravuje na možnou primární veřejnou nabídku akcií.

Přečíst článek
Banka UBS

Krize zažehnána. UBS je od převzetí svého konkurenta Credit Suisse poprvé v zisku

Největší švýcarská bankovní skupina UBS v prvním čtvrtletí zvýšila čistý zisk meziročně o 70 procent na 1,8 miliardy dolarů (41,8 miliardy korun). Hospodaření podpořily divize správy majetku a investiční banka. Banka je v zisku poprvé od převzetí svého konkurenta Credit Suisse loni v červnu.

Přečíst článek
Explosia Pardubice měla loni rekordní zisk

Velmoc střelného prachu. Explosia Pardubice měla loni rekordní zisk

Výrobce výbušnin a střeliva Explosia Pardubice loni zvýšil zisk před zdaněním meziročně o 86 milionů na rekordních 284 milionů korun. K růstu přispěl zájem o výbušniny. Obrat se meziročně zvýšil z 1,2 miliardy na 1,42 miliardy korun, informoval mluvčí firmy Martin Vencl.

Přečíst článek
Americký miliardář Warren Buffett

Buffett se zbavil akcií Apple a jeho Berkshire Hathaway je na rekordních číslech

Investiční firmě Berkshire Hathaway miliardáře Warrena Buffetta vzrostl v prvním čtvrtletí provozní zisk o 39 procent na rekordních 11,22 miliardy dolarů (261,1 miliardy korun). Zisk podpořily silné pojišťovací operace, vyplývá z prohlášení. Společnost také zřejmě prodala značný podíl akcií firmy Apple.

Přečíst článek
Bankou roku je Komerční banka

Zatímco konkurenci čistý zisk v prvním kvartále rostl, Komerční bance klesl

Komerční bance klesl v prvním čtvrtletí čistý zisk meziročně o 21,3 procenta na 2,8 miliardy korun. Provozní zisk stoupl o 1,7 procenta na čtyři miliardy korun. Celkový objem úvěrů i vkladů meziročně vzrostl. Banka, jejímž většinovým vlastníkem je francouzská Société Générale, neauditované konsolidované výsledky zveřejnila na svém webu.

Přečíst článek
Lék na hubnutí Wegovy

Po léku na hubnutí Wegovy je sháňka. Jeho výrobce Novo Nordisk díky tomu zvýšil zisk

Poptávka po lécích na hubnutí Wegovy prudce roste. Těží z toho jeho výrobce dánská společnost Novo Nordisk, která se v loňském roce stala nejhodnotnější společností v Evropě. V letošním prvním čtvrtletí vykázala meziroční nárůst zisku o 27 procent na 31,8 miliardy dánských korun, tedy zhruba 107 miliard korun. Server CNBC doplnil, že se prodeje léku na hubnutí Wegovy meziročně více než zdvojnásobily.

Přečíst článek
Philip Morris ČR

Philip Morris vyplatí akcionářům méně na dividendách. Tuzemský trh je pod tlakem výrobků z Polska

Společnost Philip Morris ČR, která je předním výrobcem a prodejcem tabákových výrobků v zemi, vyplatí za loňský rok hrubou dividendu 1220 korun na akcii. Rozhodla o tom řádná valná hromada.

Přečíst článek
Škoda Auto

Škoda Auto hlásí pokles zisku. Automobilka prodala od začátku roku i méně vozidel

Automobilce Škoda Auto v prvním čtvrtletí klesl provozní zisk ve srovnání se stejným obdobím loni přibližně o 1,3 procenta na 535 milionů eur (téměř 13,5 miliardy korun). Celkový prodej aut se pak snížil o 2,5 procenta na 268 tisíc, uvedl ve zprávě mateřský koncern Volkswagen. Tržby automobilce klesly meziročně o více než tři procenta na 6,57 miliardy eur. Nejprodávanějším modelem značky zůstává Octavia.

Přečíst článek
Reklama

News box

Novými ústavními soudci budou Jiří Přibáň a Tomáš Langášek, Senát to schválil. Langášek v tajné volbě získal podporu 61 z 66 hlasujících senátorů, Přibáň obdržel 50 hlasů.

Developerská společnost Finep prodá izraelskému investorovi AFI Europe 800 nájemních bytů. Pro AFI Finep postaví 300 nájemních bytů v projektu Nová Elektra v Praze 9 na Hloubětíně a dalších 500 bytů izraelské společnosti prodá v Praze 10 ve Strašnicích. Za obě transakce společnost AFI zaplatí zhruba dvě až tři miliardy korun. Obě společnosti současně předpokládají další spolupráci na nájemním bydlení i v jiných lokalitách.
Evropská komise (EK) navrhla roční rozpočet Evropské unie pro rok 2025 ve výši 199,7 miliard eur 💶 (pět bilionů korun). Nejvíce financí, celkem 53,8 miliard eur (1,3 bilionu korun) bude směřovat na společnou zemědělskou politiku, uvedla unijní exekutiva. Dalších 49,2 miliard eur (1,2 bilionu korun) je podle EK určeno na regionální rozvoj a podporu hospodářské, sociální a územní soudržnosti a rovněž na infrastrukturu podporující zelenou transformaci.
USA uvalily sankce na dvě osoby a sedm firem spojených s bosenskosrbským vůdcem Miloradem Dodikem a jeho rodinou, uvedlo v prohlášení americké ministerstvo financí. Proruský politik je podle Washingtonu využíval pro osobní obohacení.
Ruský soud zakázal české firmě innogy Energie a francouzské Engie vést arbitrážní řízení vůči ruské státní společnosti Gazprom mimo Rusko. S odvoláním na soudní dokumenty o tom informovala agentura Reuters. Společnost innogy nechtěla rozsudek komentovat.
Hostem karlovarského festivalu bude americký herec a režisér Viggo Mortensen. Umělec proslavený rolí Aragorna v epické sáze Petera Jacksona Pán prstenů na slavnostním zahájení 28. června převezme Cenu prezidenta MFF Karlovy Vary. Mortensen na úvod festivalu uvede snímek Až na konec světa, který napsal, režíroval a ztvárnil v něm hlavní roli.
Italský výrobce luxusních tenisek Golden Goose odkládá vstup na burzu. Firma v úterý uvedla, že kvůli politickým nepokojům v Evropě zatím od primární veřejné nabídky akcií (IPO) odstupuje. Právě nejistota spojená s výsledkem voleb do Evropského parlamentu (EP) a situací ve Francii značně rozkolísala evropské trhy, uvedl server CNBC. Číst více
Český start-up Adalid Sciences zaměřený na genovou terapii získal investici 💸 ve stovkách milionů korun od výrobce zdravotnických technologií BTL. Společnost, kterou založili vědci z Ústavu organické chemie a biochemie (ÚOCHB) Akademie věd ČR, bude pracovat na rozvoji metody, která může pomoci v léčbě dosud obtížně léčitelných nemocí a také ve vývoji očkovacích látek. Číst více

Ruský prezident Vladimir Putin a severokorejský vůdce Kim Čong-un v Pchjongjangu podepsali dohodu o strategickém partnerství. Informovala o tom ruská státní agentura TASS.

Berbr je vinen. Olomoucký krajský soud uznal bývalého místopředsedu Fotbalové asociace ČR (FAČR) ⚽ a další spoluobžalované vinnými v korupční kauze ve fotbale.
 
Reklama
Reklama
Doporučujeme