Reklama

Vydali jsme nový magazín!

Objednávejte zde

Na vrcholu byt, vespod bazén. Vodárenská věž v Libni je na prodej za 80 milionů

Libeňská vodárenská věž na prodej. Za 80 milionů korun.
Se svolením Luxent
Petra Jansová

Nad Libní se tyčí už téměř 120 let. Do 90. let některé z tamních činžáků zásobovala vodou. A po tom jen chátrala, než se ji ujal soukromý investor, a chráněnou stavbu zrekonstruoval. Na samém vrcholu vznikl mezonet, další prostory jsou připravené pro jakýkoliv účel. Věž může sloužit k bydlení, ale třeba i jako sídlo firmy, a to za 80 milionů korun.

Reklama

Stavba je ve stavu shell & core. „Je proto nutné počítat ještě s dalšími náklady na dostavbu,“ přibližuje realitní makléřka Pavla Kalousová, která má prodej nemovitosti na starosti.

Trofejní nemovitosti se prodávají navzdory trendům

Zásadní rekonstrukce celého objektu proběhla. Jedná se o pražskou technickou památku, přičemž památkově chráněný je ale pouze dřík (noha) samotné věže. Tambur (horní část věže) byl snesen a nahrazen masivní stavbou z betonových prefabrikátů a cihel. Do věže byly zakomponovány všechny architektonické prvky dle původního návrhu z přelomu 19. a 20. století.

I zázemí kolem věže se změnilo. Na pozemku stojí garáže pro umístění osmi vozů, v podzemí je zase unikátní prostor pro společenské či pracovní využití s přístupem denního světla.

Jiří Kučera - Luxent

Jiří Kučera: V Česku kupují luxusní bydlení téměř výhradně Češi. V Dubaji Rusové likvidují trh

Český trh s luxusním bydlením je klidný investiční přístav, kterému dominují Češi, říká Jiří Kučera, šéf realitní kanceláře Luxent. Ta se specializuje na luxusní nemovitosti. Většina běžných lidí, kteří přemýšlejí o nákupu bydlení, se zhrozí při první návštěvě banky, kam si jdou pro hypotéku. Měsíční splátka u bytu sedmdesát metrů na okraji Prahy nyní dělá kolem padesáti tisíc korun. Hypoteční trh je kvůli tomu mrtvý.

Přečíst článek

„Nemovitost je to velmi specifická a nabízí se již delší dobu vzhledem k tomu, že koncový zákazník bude osoba či firma, která si přeje něco výjimečného a dokáže tuto nemovitost i financovat,“ říká Kalousová.

Věž je na prodej minimálně od roku 2021. Makléřka specializující se na prodej historických nemovitostí nicméně věří, že prodej chce čas. Protože podobné trofejní objekty, příliš nepodléhají trendům a výkyvům běžného realitního trhu.

Zámek v Klecanech je zase na prodej.

Zámek v Klecanech je opět na prodej. Před 10 lety se za něj majitel chtěl miliardu, kupce nenašel

Bylo v něm kino nebo sídlo armády a jeho majitelem je německý podnikatel Jens Beckhäuser, nekorunovaný král předváděcích akcí. Ten se kulturní památku snažil prodat už před 10 lety a požadoval za ni podle dostupných informací jednu miliardu korun. Zámek Klecany se nyní opět objevil v nabídce realitní kanceláře Sotheby´s. Cena už ovšem není veřejně známá.

Přečíst článek

Ilustrační foto

Češi zjistili, že za stejné peníze jako v Krkonoších koupí nemovitost v jižní Evropě, říká šéf realitky

Zájem Čechů o luxusní nemovitosti v zahraničí se v poslední době zvyšuje. Lidé nemají zájem pouze o typicky české dovolenkové destinace jakými jsou Chorvatsko či Španělsko, ale čím dál více investují také do nemovitostí v Thajsku či Dubaji. Uvedl to výkonný ředitel realitní kanceláře Luxent Jiří Kučera.

Přečíst článek

Speciál Realitní Club

Realitní Club je multiplatformní projekt serveru newstream.cz věnovaný nemovitostem, zaměřený pro B2B i B2C segment. Má tři základní části –  webovou, printovou a eventovou se silným zaměřením na sociální sítě. Jako první odstartovala speciální stránka Realitního Clubu. Speciál je rozdělen do čtyř kategorií, které se „deep dive“ způsobem věnují klíčovým oblastem nemovitostního trhu. 

  • Brownfieldy: vize a budoucnost nezastavěných území především ve velkých městech;
  • Komerční reality: kanceláře, coworking;
  • Nová výstavba: development, nájemní bydlení, družstevní bydlení, hypotéky;
  • Reality a politika: jak se municipality i nejvyšší patra centrální politiky podílejí na výstavbě.

Součástí budou rozhovory s developery, politiky, architekty i designéry. 

Témata související s realitami:

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme