Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Komerční reality: Co se staví a chystá?

Sdílené kanceláře

Kancelářské prostory, coworking, práce z domu, pracovní trendy

Odzvonilo tradičním kancelářím? Co je coworking? Jaké jsou výhody práce v něm? Kde vznikají nové kancelářské prostory? Jaká je jejich obsazenost? Změnila pandemie kulturu práce? Upřednosťnují čeští zaměstanci práci z domu? Co jsou sdílené prostory? Jak vzniká zdravé pracovní prostředí? Co je certifikace WELL a  BREEAM?
Partneři ZDR Investments (zleva) Roman Latuske, Radek Hladký a Zdeněk Prázdný

Český fond ZDR koupil tři nákupní parky ve Slovinsku. A chce dál expandovat

Skupina nemovitostních fondů ZDR Investments koupila tři retail parky ve Slovinsku, za celkem 600 milionů korun. Firma, kterou před šesti lety začali budovat Radek Hladký, Roman Latuske a Zdeněk Prázdný, tak vstoupila už do šesté země. Celkem vlastní 66 nemovitostí, většinou právě retail parků. Nejvíce jich má v Česku, ale postupně se společnost rozrůstá na Slovensko, do Rakouska, Německa, Chorvatska, a nově do Slovinska.

Přečíst článek
Hotel Corinthia nový nájemce, hotelová síť Czech Inn Hotels, přejmenoval na Grand Hotel Prague Towers

Hotel Corinthia se přejmenoval. A čeká ho modernizace za desítky milionů

Pětihvězdičkový hotel Corinthia v Praze 4, který od dubna do dlouhodobého pronájmu převzala síť Czech Inn Hotels, se nyní jmenuje Grand Hotel Prague Towers.

Přečíst článek

Asijská výroba už tolik netáhne, firmy se stěhují zpět ke svým zákazníkům

Poslední roky, kdy nás nejdřív zasáhla pandemie koronaviru, potom přišla válka na Ukrajině a s ní úzce spjatá energetická krize, ukázaly, jak křehké jsou dodavatelské řetězce. Zavřené hranice, potíže se zásobováním nebo pozastavení výroby některých dodavatelských firem přinesly řadu problémů. „Mnozí globální hráči se začali poohlížet po jiném, bezpečnějším a také levnějším prostředí pro své podnikání. Do jejich hledáčku se dostaly některé evropské země, především pak ty ve východní a střední části Evropy. Řadí se mezi ně například Polsko, Rumunsko, Slovensko, ale i Česká republika,” říká Milan Kratina, CEO skupiny Accolade, která nyní po celé Evropě investuje do potřebné infrastruktury pro podnikání takových firem. 

Přečíst článek

Zvýšení nájmu: Kdy ho může majitel navrhnout? Odpovídají právníci

Nejnovější díl podcastu Právo k Ranní Kávě se zaměří na problematiku nájmu a plateb s ním spojených. I zvýšení nájmu má totiž přísná pravidla. Jak a kdy k němu může majitel nemovitosti přistoupit, vysvětlují právníci.

Přečíst článek
Hotel Corinthia

Nejvyšší hotel v Praze bude provozovat česká hotelová síť

Nejvyšší pražský hotel Corinthia je novým přírůstkem hotelové sítě Czech Inn Hotels. Její majitel uvádí, že hodlá hotel postupně modernizovat, ale zároveň zachová unikátní charakter budovy.

Přečíst článek
Natáčení podcastu s Jaroslavem Svobodou

Zakladatel hotelové sítě Svoboda: V Praze nás zajímají velké hotely

„Chceme i nadále růst. Naší strategií je každý rok přidat dva až čtyři hotely,“ říká zakladatel a také ředitel hotelové sítě Czech Inn Hotels Jaroslav Svoboda v dalším díle podcastu Realitní Club. Do sítě, která vznikla před dvaceti lety, patří přes dvě desítky hotelů v Česku i zahraničí. Naposledy do sítě přibyl hotel v Gruzii na pobřeží Černého moře. V hledáčku má Svoboda ale i větší hotely v Praze.

Přečíst článek

Z londýnského vysílače bude luxusní hotel

Londýnské architektonické studio Heatherwick se podepíše pod další ikonickou přestavbu, tentokrát 177 metrů vysokého bývalého vysílače. Ten se má změnit na luxusní hotel.

Přečíst článek
Natáčení podcastu s Adamem Zvadou

Ceny nájmů kanceláří v Praze letí nahoru, říká Adam Zvada ze Scott.Weber

Adam Zvada založil v době celosvětové finanční krize, na přelomu let 2008 a 2009 vlastní firmu. Nazval ji Scott.Weber. Z trochu dětinských důvodů, spojil název ze jména firmy, na jejímž kole jezdil, a z názvu firmy, na jejíchž grilech si doma dělali stejky. Což už je v případě této firmy poněkud vousatá legenda.

Přečíst článek

Kladenská pěší zóna je na prodej. Za 32 domů chce podnikatel Orna přes 630 milionů

Vlivný kladenský podnikatel Pavel Orna v devadesátkách skoupil téměř všechny domy na kladenské pěší zóně v ulici T. G. Masaryka a jejím okolí. Teď se více než třicítky domů zbavuje. Chce za ně stovky milionů korun. Zprávu jako první přinesl deník e15.

Přečíst článek
Drobní investoři se už téměř rok stahují z evropských realitních fondů

Evropské realitní fondy přestaly být „sexy“. Investoři z nich stahují své peníze

Drobní investoři se už téměř rok stahují z realitních fondů v Evropě, měsíčně z nich vyberou kolem jedné miliardy eur (asi 25 miliard korun). S odkazem na záznamy společnosti Morningstar o tom informovala agentura Bloomberg. Slabší poptávka spolu s prudkým růstem nákladů na půjčky vyvolává obavy kolem ocenění komerčních nemovitostí.

Přečíst článek

Zakladatel WeWorku, který zkrachoval, jej chce zpátky

Ve své době to byl megaúspěšný startup, dnes je to jen další zkrachovalá firma v řadě. A její poněkud výstřední zakladatel Adam Neumann se pět let poté, co by sesazen z pozice generálního ředitele této sítě coworků, snaží WeWork vykoupit z konkurzu. Informují o tom světová média.

Přečíst článek
Reklama

News box

Britský premiér Rishi Sunak dnes vpodvečer oznámil, že parlamentní volby🗳 v ostrovní zemi se uskuteční už 4. července. Potvrdil tak informace médií, která mluví o překvapení. Původně se totiž čekalo, že volby budou nejdříve na podzim. Sunak dnes králi Karlu III. navrhl rozpuštění parlamentu🏛 a ten s tím souhlasil. Očekává se, že letní hlasování s přehledem vyhrají🥇 opoziční labouristé, kteří by se tak po 14 letech vrátili k moci.
Ceny ropy🛢 klesají třetí den po sobě v reakci na obavy, že úrokové sazby ve Spojených státech zůstanou kvůli přetrvávající inflaci déle vysoké. To by mohlo ohrozit poptávku v USA, které jsou největším odběratelem na světě. Severomořská ropa Brent kolem 18:00 SELČ vykazovala pokles⬇ o zhruba 0,5 procenta a nacházela se blízko 82,4 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) ve stejnou dobu ztrácela 0,55 procenta a pohybovala se nedaleko 78,2 dolaru za barel.
Náklady na činnost policie👮 při zajišťování bezpečnosti červnových voleb do Evropského parlamentu (EP) vyčíslilo ministerstvo vnitra na téměř 23,2 milionu korun💰. Vyplývá to z materiálu, ve kterém vláda v souvislosti s volbami rozhodla o navýšení peněz na služební příjmy policistů. Čeští občané budou svých 21 europoslanců vybírat 7. a 8. června, na výběr budou mít ze 30 kandidátních listin.
Americký dolar💰 dnes mírně posiluje↗ vůči euru, investoři čekají na zveřejnění zápisu z posledního zasedání americké centrální banky (Fed)🏛. Kolem 17:45 SELČ jednotná evropská měna💶 vůči dolaru ztrácela zhruba desetinu procenta a pohybovala se v blízkosti 1,0840 USD.
Pražská burza dnes smazala úterní mírné ztráty, index PX posílil o 0,46 procenta na 1574,12 bodu. Na začátku tohoto týdne se index znovu dostal na nejsilnější hodnotu od června 2008 a dnešním závěrem burza své téměř šestnáctileté maximum dál vylepšila🥇. Nahoru ji dnes táhly akcie Komerční banky, Monety a energetické společnosti ČEZ, naopak emise Erste skončily ve ztrátě. Koruna dnes oslabila k euru💶 i dolaru.
Britské parlamentní volby se  překvapivě uskuteční už v červenci, uvedl s odvoláním na své zdroje list The Guardian. Podle zpravodajky televize ITV bude přesným datem 4. červenec. Původně se přitom očekávalo, že Britové půjdou hlasovat nejdříve na podzim. Premiér Rishi Sunak zřejmě termín voleb brzy oznámí sám. 
Za mýtné na českých silnicích zaplatili dopravci v dubnu 1,54 miliardy korun, meziročně o 34 procent 📈 více. Příčinou nárůstu je zavedení nového poplatku za emise oxidu uhličitého a tři pracovní dny navíc oproti dubnu 2023. Na celkovém výběru se nový poplatek podílel 15 procenty. 
Velkoobchodní cena elektřiny pro německý trh s dodáním v příštím roce, která je pro Evropu klíčová, dnes 📈 překročila 100 eur (zhruba 2500 korun) za megawatthodinu. Podle analytiků stojí za zdražováním elektřiny více faktorů, včetně narůstající spotřeby, růstu cen emisních povolenek a zemního plynu a poklesu produkce větrných elektráren v Německu.
Bouřky, které v minulých dnech zasáhly Česko, způsobily klientům pojišťoven přes 1️⃣0️⃣0️⃣0️⃣ škod za desítky milionů korun. Nová hlášení však ještě přibývají, uvedly největší tuzemské pojišťovny. Nejvíce škod způsobily kroupy, a to zejména ve Středočeském kraji. Jde zejména o poškozené střechy. První škody již pojišťovny vyplatily.
Čína by kvůli obchodní politice Evropské unie a Spojených států měla 📈 zvýšit clo na dovoz velkých benzinových aut z nynějších 15 na 25 procent. Čínskému listu Global Times to řekl zástupce Čínského střediska pro automobilové technologie a výzkum (CATARC) Liou Pin. 
Reklama
Reklama
Doporučujeme