Reklama

Andrea Ferancová: Sázím na investice do vzdělávání. Díky nim společnost roste

Andrea Ferancová Bartoňová
se svolením Espira Investment
Stanislav Šulc

Po pauze se vrací série rozhovorů s předními představiteli tuzemského byznysu, společnosti i kultury Victory Club. V aktuální epizodě představíme investorku Andreu Ferancovou Bartoňovou, spoluzakladatelku fondu Espira Investments, který se zaměřuje za investice s pozitivním dopadem na společnost.

Reklama

Podívejte se na rozhovor s investorkou Andreou Ferancovou Bratoňovou

 

Pro úspěch každé země je důležité, aby fungoval podnikatelský sektor, říká investorka Andrea Ferancová Bartoňová, spoluzakladatelka fondu Espira Investments v nové epizodě pořadu Victory Club. „Je důležité, aby tu vznikalo hodně firem, aby lidé byli podnikaví a aby firmy přerůstaly české hranice. Česká republika je malá a je nutné, aby místní firmy získávaly bohatství za hranicemi státu a přivážely je zpět. Jinak to bude opačně a z Česka dál bude jen montovna,“ dodává investorka. „Vidíme, že to má velký dopad na celou společnost.“

Základem pro tento úspěch je samozřejmě vzdělání. Fond Espira Investments proto do vzdělávání hodně investuje, mezi úspěšné sázky se staly například soukromé školy Ondřeje Kaniji.

„Pro budoucnost bude právě vzdělávání klíčové. A to nikoli pouze vzdělávání dětí, ale studium ve všech věkových kategoriích. V současnosti ve světě právě do sektoru vzdělávání investuje spousta velkých firem, ten sektor roste, takže se to i vyplácí. Ale nejde jen o ekonomický dopad. Tyto ‚impact investice‘, tedy investice s pozitivním dopadem, mají ohromný vliv na růst společnosti,“ připomíná Ferancová, která kariéru zahájila v investiční společnosti Wood & Company.

Fond Espira Investments se zaměřuje také na podporu podnikání žen, do jejichž firem často investuje. O investování a o investicích s pozitivním dopadem bude mít Andrea Ferancová Bartoňová keynote slovo na diskusi pořádané serverem Newstream.cz Ženy jako investorky.

Sledujte předchozí epizody pořadu Victory Club

Diana Rádl Rogerová
video

Šéfka českého Deloitte Diana Rogerová: Skleněný strop jsem nepocítila. Ale vím, že existuje

Diana Rádl Rogerová je jednou z nejvýše postavených žen v českém byznysu. Z pozice šéfky poradenské společnosti Deloitte řídí přes tisíc lidí. Zároveň ovlivňuje světovou strategii byznysového gigantu. Co ji dovedlo na vrchol, jak inspiruje lidi k úspěchu a jaké jsou Češky podnikatelky? Nejen to prozradila v další epizodě pořadu Victory Club na newstream.cz.

Přečíst článek

Reklama

Pavel Řehák
video

Pády jsou součástí cesty k úspěchu, hoďte je za hlavu a jděte dál, říká zakladatel pojišťovny Direct Řehák

Do širšího povědomí se dostal na počátku pandemie jako muž, jehož excelovská tabulka odvrátila první náraz koronavirové krize. Pavel Řehák je ale zároveň mimořádně úspěšným podnikatelem a finančníkem.

Přečíst článek

Karel Schwarzenberg
video

Karel Schwarzenberg: Co musí mít dobrý prezidentský kandidát? Plebs-appeal

Ve speciálním vydání pořadu Victory Club se o rady pro politiky podělil Karel Schwarzenberg. Ten sice z aktivní politiky již odešel, ale nadále ji sleduje a jako mentor pomáhá vybraným osobnostem a byl také významným aktérem povolebního vyjednávání.

Přečíst článek

Rony Plesl
video

Umění je jako každý byznys. Musíte investovat, jinak se neprosadíte, říká Rony Plesl

V nejnovějším díle pořadu Victory Club na newstream.cz se představí Rony Plesl. Jedna z nejvýraznějších osobností českého designu se v posledních letech stále více soustředí na volnou tvorbu a chce s ní uspět v globální konkurenci.

Přečíst článek

Danuše Nerudová
video

Danuše Nerudová: Česko mrhá talenty. Už na základních školách

Druhým hostem pořadu Victory Club na newstream.cz je rektorka Mendelovy univerzity, předsedkyně důchodové komise a žena, o níž se čím dál více spekuluje, že by mohla kandidovat na prezidentku.

Přečíst článek

Jaromír Jágr v pořadu Victory Club
video

Jaromír Jágr: Když děláte svou vášeň naplno, vyděláte si peníze

V první epizodě pořadu Victory Club Jaromír Jágr popisuje svou cestu na vrchol sportovního světa. Jakou roli v tom hrál talent? Kdo byl jeho životním vzorem a co si od něj vzal? Jakou roli hrají v jeho životě peníze? A co je vlastně úspěch pro Jaromíra Jágra, který i před padesátkou patří k největším hvězdám extraligy? Sledujte první díl pořadu Victory Club na newstream.cz.

Přečíst článek

Reklama

Související

Rostoucí počet jednorožců ve světě

Kdo bude další jednorožec? Investoři se potkají se start-upy v Národním muzeu

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme