Reklama

Šéfka českého Deloitte Diana Rogerová: Skleněný strop jsem nepocítila. Ale vím, že existuje

Stanislav Šulc

Diana Rádl Rogerová je jednou z nejvýše postavených žen v českém byznysu. Z pozice šéfky poradenské společnosti Deloitte řídí přes tisíc lidí. Zároveň ovlivňuje světovou strategii byznysového gigantu. Co ji dovedlo na vrchol, jak inspiruje lidi k úspěchu a jaké jsou Češky podnikatelky? Nejen to prozradila v další epizodě pořadu Victory Club na newstream.cz.

Reklama

V jejím týmu je přes tisíc lidí a z pozice šéfky tuzemské pobočky poradenské společnosti Deloitte se podílí na osudu velké spousty firem. Diana Rádl Rogerová má přitom velmi svérázný pohled na řízení velkého týmu, který se běžným poučkám vzdaluje.

Já nevěřím v motivaci. Když máte 1 300 lidí, jak je chcete motivovat dohromady? Vždyť na každého platí něco jiného,“ říká Rogerová v pořadu Victory Club na newstream.cz. „Spíš hledám způsob, jak udělat pracovní prostředí co nejvíc otevřené seberealizaci každého člena týmu. V tom vidím velký rozdíl, ve firemní kultuře, která je otevřená, ve které mají lidé respekt k rozdílnosti a hledají smysl v tom, co je baví,“ pokračuje šéfka Deloitte, která ve společnosti působí 25 let.

„Myslím, že nejlepší lídr je ten, který vytvoří kolem sebe skupinu lidí, na kterou se může spolehnout, kterým dává prostor zase se nějakým způsobem seberealizovat. Pak tvoří týmy, které tu společnost posouvají jako celek dál.

Deloitte řeší ženskou otázku dlouho

Takové týmy jsou podle ní velmi úspěšné, protože sázejí na diverzitu a respekt k odlišnostem. A globální studie jí dávají za pravdu.

Když přijde řeč na ženskou otázku, má Diana Rádl Rogerová jasno. „Já osobně na ten takzvaný skleněný strop nikdy nenarazila. Je to nejspíš i tím, že Deloitte je primárně americká společnost, a tam se podobné problémy a principy řeší daleko déle než v českém prostředí. Myslím, že proto naše firma byla na tuto otázku mnohem dříve připravena než zbytek toho trhu. Ale musím přiznat, že říct, že jsem onen skleněný strop nevnímala jako žena u jiných žen, to bych lhala,“ dodává Rogerová.

Co je Victory Club?

Co znamená být nejlepší? Jakou roli hrají v životě osobností peníze? Co je pro ně úspěch a co mu museli obětovat? Jak vychovávají své potomky? A co by poradili mladým talentovaných lidem? Na tyto a další otázky odpovídají osobnosti tuzemského byznysu, politiky, sportu i kultury v nové sérii videoportrétů Victory Club s podtitulem Inspirujte se nejlepšími.

S kým se setkáte v první sérii Victory Clubu?

S lidmi, kteří ve své profesi dosáhli na absolutní vrchol. Vedle dalších to bude hokejista Jaromír Jágr, bývalá rektorka Mendelovy univerzity a pravděpodobná kandidátka na prezidentku Danuše Nerudová, jeden z nejúspěšnějších designérů dneška Rony Plesl, zakladatel pojišťovny Pavel Řehák, zakladatel banky Radomír Lapčík, investorka Andrea Ferancová, či nejlepší klavírista současnosti Ivo Kahánek.

Sledujte předchozí epizody pořadu

Radomír Lapčík, zakladatel a člen představenstva Trinity Bank a holdingu SAB Finance
video

V krizi je nutná churchillovská síla, říká bankéř Radomír Lapčík

My jsme od počátku skupinu stavěli konzervativně, díky tomu se nám krize podařilo zvládat velmi dobře, vypráví v pořadu Victory Club bankéř a finančník Radomír Lapčík. „Když ale krize nastane, šéf se musí postavit před tým a říct, že týmu věří a že krizi zvládneme,“ dodává Lapčík.

Přečíst článek

Pavel Řehák
video

Pády jsou součástí cesty k úspěchu, hoďte je za hlavu a jděte dál, říká zakladatel pojišťovny Direct Řehák

Pojišťovnu Direct povede po Pavlu Řehákovi Michal Řezníček, který měl dosud v pojišťovně na starosti veškeré obchodní aktivity. Řehák se nově soustředí na strategickou podporu pojišťovny a dalších firem ve skupině, uvedla firma. Základy nynější skupiny položil Řehák v roce 2015 koupí pojišťovny Triglav a vznikem Direct pojišťovny. Již po třicítce mohl Řehák odejít do důchodu a díky působení v České pojišťovně by až do konce života neměl nouzi o peníze. To by však pro nebyl žádný život, prozradil Řehák v dřívější epizodě pořadu Victory Club.

Přečíst článek

Karel Schwarzenberg
video

Karel Schwarzenberg: Co musí mít dobrý prezidentský kandidát? Plebs-appeal

Ve speciálním vydání pořadu Victory Club se o rady pro politiky podělil Karel Schwarzenberg. Ten sice z aktivní politiky již odešel, ale nadále ji sleduje a jako mentor pomáhá vybraným osobnostem.

Přečíst článek

Rony Plesl
video

Umění je jako každý byznys. Musíte investovat, jinak se neprosadíte, říká Rony Plesl

V dalším z dílů pořadu Victory Club na newstream.cz se představí Rony Plesl. Jedna z nejvýraznějších osobností českého designu se v posledních letech stále více soustředí na volnou tvorbu a chce s ní uspět v globální konkurenci.

Přečíst článek

Danuše Nerudová
video

Danuše Nerudová: Česko mrhá talenty. Už na základních školách

Druhým hostem pořadu Victory Club na newstream.cz je rektorka Mendelovy univerzity, předsedkyně důchodové komise a žena, o níž se čím dál více spekuluje, že by mohla kandidovat na prezidentku.

Přečíst článek

Jaromír Jágr v pořadu Victory Club
video

Jaromír Jágr: Když děláte svou vášeň naplno, vyděláte si peníze

V první epizodě pořadu Victory Club Jaromír Jágr popisuje svou cestu na vrchol sportovního světa. Jakou roli v tom hrál talent? Kdo byl jeho životním vzorem a co si od něj vzal? Jakou roli hrají v jeho životě peníze? A co je vlastně úspěch pro Jaromíra Jágra, který i před padesátkou patří k největším hvězdám extraligy? Sledujte první díl pořadu Victory Club na newstream.cz.

Přečíst článek

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme