Reklama

Umění je jako každý byznys. Musíte investovat, jinak se neprosadíte, říká Rony Plesl

Stanislav Šulc

V dalším z dílů pořadu Victory Club na newstream.cz se představí Rony Plesl. Jedna z nejvýraznějších osobností českého designu se v posledních letech stále více soustředí na volnou tvorbu a chce s ní uspět v globální konkurenci.

Reklama

„Kdy jsem se stal tím Rony Pleslem? Až kolem padesátky, kdy jsem přestal být tak sebestředný a naopak jsem našel pokoru,“ prozrazuje jeden z nejuznávanějších českých designérů Rony Plesl v další epizodě pořadu Victory Club na newstream.cz.

Jaké to je pokoušet se prosadit v globální konkurenci? Co všechno musí tvůrce podstoupit, aby uspěl na světové úrovni? A jakou roli v tom hrají peníze?

„K umění patří investice stejně jako u jakéhokoli jiného podnikání,“ prozrazuje Rony Plesl v další epizodě pořadu Victory Club. „Běžec, který zaběhl nejrychlejší čtyřstovku, také nebude běhat pořád někde v lese. Pojede na olympiádu. Protože je prostě dobrej. A když cítíte, že jste dobrej, tak běžte s kůží na trh,“ dodává nejúspěšnější český designér.

Co je Victory Club?

Co znamená být nejlepší? Jakou roli hrají v jejich životě peníze? Co je pro ně úspěch a co mu museli obětovat? Jak vychovávají své potomky? A co by poradili mladým talentovaných lidem? Na tyto a další otázky odpovídají osobnosti tuzemského byznysu, politiky, sportu i kultury v nové sérii videoportrétů Victory Club s podtitulem Inspirujte se nejlepšími.

S kým se setkáte v první sérii Victory Clubu?

S lidmi, kteří ve své profesi dosáhli na absolutní vrchol. Vedle dalších to bude hokejista Jaromír Jágr, rektorka Mendelovy univerzity a pravděpodobná kandidátka na prezidentku Danuše Nerudová, jeden z nejúspěšnějších designérů dneška Rony Plesl, zakladatel pojišťovny Pavel Řehák, zakladatel banky Radomír Lapčík či nejlepší klavírista současnosti Ivo Kahánek.

Podívejte se na předchozí díly Victory Clubu

Danuše Nerudová
video

Danuše Nerudová: Česko mrhá talenty. Už na základních školách

Druhým hostem pořadu Victory Club na newstream.cz je rektorka Mendelovy univerzity, předsedkyně důchodové komise a žena, o níž se čím dál více spekuluje, že by mohla kandidovat na prezidentku.

Přečíst článek

Jaromír Jágr v pořadu Victory Club
video

Jaromír Jágr: Když děláte svou vášeň naplno, vyděláte si peníze

V první epizodě pořadu Victory Club Jaromír Jágr popisuje svou cestu na vrchol sportovního světa. Jakou roli v tom hrál talent? Kdo byl jeho životním vzorem a co si od něj vzal? Jakou roli hrají v jeho životě peníze? A co je vlastně úspěch pro Jaromíra Jágra, který i před padesátkou patří k největším hvězdám extraligy? Sledujte první díl pořadu Victory Club na newstream.cz.

Přečíst článek

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme