Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Andrea Ferancová Bartoňová - informace o tématu

Umělá inteligence nás může posouvat, každý tak může mít za učitele Aristotela, říká Andrea Ferancová Bartoňová

Známá investorka Andrea Ferancová Bartoňová se na konferenci Good Company Circle zamýšlela nad tím, co může být nejlepší investice vašeho života. Není to podle ní složité, ale je třeba do sebe smysluplně investovat, pak můžete mít za učitele třeba i Aristotela.

Přečíst článek
Investorka Andrea Ferancová Bartoňová

Andrea Ferancová Bartoňová: Sektor budoucnosti je ed-tech. Virtuální osobní učitelé pro Billa Gatese i prodavačku

Přečíst článek

FreshStart: Firma musí mít tah na bránu, říká investorka Ferancová Bartoňová

Přečíst článek
{LABEL}

{NADPIS}

{POPISEK}

Inflaci lze porazit jen investicemi. Ženy přitom naráží na stereotypy a časové limity

Nebát se a začít investovat. Klidně jen se stokorunami pravidelně ukládanými do fondů. Tak by měly začít investovat ženy podle zkušených investorek, které se zúčastnily konference „Ženy jako investorky: Jak ochránit své peníze“ pořádané byznysovým portálem newstream.cz. Jinak jim hrozí velké problémy zejména v pokročilejším věku, kdy jim státní penze nedokáže pokrýt i běžné výlohy. 

Přečíst článek
Andrea Ferancová Bartoňová
video

Andrea Ferancová: Sázím na investice do vzdělávání. Díky nim společnost roste

Po pauze se vrací série rozhovorů s předními představiteli tuzemského byznysu, společnosti i kultury Victory Club. V aktuální epizodě představíme investorku Andreu Ferancovou Bartoňovou, spoluzakladatelku fondu Espira Investments, který se zaměřuje za investice s pozitivním dopadem na společnost.

Přečíst článek

News box

Schválení státní pomoci za šest miliard eur (146,2 miliardy korun) německé letecké skupině Lufthansa Evropskou komisí neplatí, rozhodl Soudní dvůr EU. Nejvyšší unijní soud tak ✅ potvrdil rozsudek soudu nižší instance, Tribunálu Soudního dvora EU, z roku 2023. Německo v roce 2020 zorganizovalo pro aerolinky pomoc v souvislosti s dopady covidové pandemie na cestovní ruch a leteckou dopravu.
Česká republika jedná se Slovenskem o možnosti dodávek pohonných hmot do ČR z tamní rafinerie Slovnaft. Jde o reakci na hrozbu výpadku dodávek z Německa, odkud Česko v současné době čerpá kolem 30 procent tuzemských zásob. Na dnešní konferenci NextGen Energetika 2035+ v Praze to uvedl ministr průmyslu a obchodu 👨 Karel Havlíček (ANO).
Americký výrobce elektromobilů Tesla v prvním čtvrtletí zvýšil čistý zisk o 1️⃣7️⃣ procent na 477 milionů dolarů (9,9 miliardy korun), pomohl vyšší prodej aut. Společnost zároveň potvrdila plány na masivní dodatečné investice do autonomní dopravy, humanoidních robotů a umělé inteligence.
Jihokorejské automobilce Hyundai Motor 📉 klesl v prvním čtvrtletí provozní zisk o 31 procent na 2,5 bilionu wonů (35,1 miliardy korun). Přispěla k tomu slabší poptávka na Blízkém východě a nutnost svolat ke kontrole modely SUV Palisade. Automobilka to uvedla v dnešní tiskové zprávě. Výsledky jsou ale v souladu s očekáváním analytiků.
Dopady konfliktu na Blízkém východě pocítila ve svém rozpočtu polovina českých domácností. Častěji dopady pociťují mladí lidé do 29 let a senioři. Většina Čechů se také ☝️ obává budoucího zdražování, pokud bude válka pokračovat. Vyplývá to z průzkumu agentury Median, který dnes zveřejnil Český rozhlas.
Slovensko dnes dvě hodiny po půlnoci začalo přijímat ropu ropovodem Družba, napsala na sociální síti slovenská ministryně hospodářství 👩 Denisa Saková. Dodávky suroviny uvedeným ropovodem přes Ukrajinu na Slovensko a do Maďarska byly přerušeny na konci ledna, podle Kyjeva kvůli ruskému útoku na ukrajinskou energetickou infrastrukturu.
Schůzky s představiteli vlády Saúdské Arábie má dnes na programu český ministr zahraničí 👨 Petr Macinka během návštěvy této blízkovýchodní země, kam vyrazil v době pokračující nejistoty okolo přepravy ropy Hormuzským průlivem. Vedle energetiky se chce zaměřit také na obrannou spolupráci či oboustranné navyšování investic.
Válka na Ukrajině v současnosti podle deníku Le Monde v mnohém připomíná hraní 💻 videohry. Operátoři dronů sedí několik kilometrů od fronty v podzemních místnostech, sledují obraz z kamery a bezpilotní stroje řídí upravenými herními ovladači. Stejný pohyb palce, kterým ještě nedávno vedli postavu na obrazovce, teď určuje dráhu dronu nesoucího výbušninu, popisuje francouzský list.
Na Kypru dnes večer začne dvoudenní neformální 🤝 summit Evropské unie. Hlavy států a vlád členských zemí budou dnes jednat mimo jiné o válkách na Ukrajině a na Blízkém východě, v pátek pak o několikaletém rozpočtu Evropské unie. Českou republiku bude na summitu zastupovat premiér Andrej Babiš.
Doporučujeme