Reklama

Pády jsou součástí cesty k úspěchu, hoďte je za hlavu a jděte dál, říká zakladatel pojišťovny Direct Řehák

Stanislav Šulc

Pojišťovnu Direct povede po Pavlu Řehákovi Michal Řezníček, který měl dosud v pojišťovně na starosti veškeré obchodní aktivity. Řehák se nově soustředí na strategickou podporu pojišťovny a dalších firem ve skupině, uvedla firma. Základy nynější skupiny položil Řehák v roce 2015 koupí pojišťovny Triglav a vznikem Direct pojišťovny. Již po třicítce mohl Řehák odejít do důchodu a díky působení v České pojišťovně by až do konce života neměl nouzi o peníze. To by však pro nebyl žádný život, prozradil Řehák v dřívější epizodě pořadu Victory Club.

Reklama

Do širšího povědomí se dostal na počátku pandemie jako muž, jehož excelovská tabulka odvrátila první náraz koronavirové krize. Pavel Řehák je ale zároveň mimořádně úspěšným podnikatelem a finančníkem. Již po třicítce mohl Pavel Řehák odejít do důchodu a díky působení v České pojišťovně by až do konce života neměl nouzi o peníze. To by však pro zakladatele Direct pojišťovny nebyl žádný život, prozradil v nové epizodě pořadu Victory Club Pavel Řehák, pro něhož se vžila přezdívka „Ten, který přišel a pak už nepřišel“.

Pavel Řehák, spolumajitel pojišťovny Direct

Pojišťovně Direct Pavla Řeháka se loni dařilo. Vydělala přes 100 milionů

Pojišťovně Direct finančníka Pavla Řeháka se loni dařilo. Rostla jí klientská základna i zisk. Loni pojišťovna vydělala 101,6 milionu korun, což je meziročně o 10 milionů víc. Uvádí to výroční zpráva pojišťovny.

Přečíst článek

„Najednou se nemáte na co vymluvit. Najednou si musíte upřímně říct, jak chcete trávit čas na světě, aby to dávalo smysl a aby to fungovalo. Abyste se po těch dvaceti, třiceti letech mohl ohlídnout a říct, „strávil jsem to v souladu se svým nejlepším vědomím a svědomím a jsem za to rád,“ vysvětluje motivaci pro start vlastního projektu Pavel Řehák.

Co jej tedy motivuje? Jak motivuje své zaměstnance? A jak se například baví o penězích se svými dětmi? Sledujte další díl pořadu Victory Club na newstream.cz.

Další díly pořadu Victory Club sledujte zde

Co je Victory Club?

Co znamená být nejlepší? Jakou roli hrají v jejich životě peníze? Co je pro ně úspěch a co mu museli obětovat? Jak vychovávají své potomky? A co by poradili mladým talentovaných lidem? Na tyto a další otázky odpovídají v seriálu Newstream TV osobnosti tuzemského byznysu, politiky, sportu i kultury v nové sérii videoportrétů Victory Club s podtitulem Inspirujte se nejlepšími.

Karel Schwarzenberg
video

Karel Schwarzenberg: Co musí mít dobrý prezidentský kandidát? Plebs-appeal

Ve speciálním vydání pořadu Victory Club se o rady pro politiky podělil Karel Schwarzenberg. Ten sice z aktivní politiky již odešel, ale nadále ji sleduje a jako mentor pomáhá vybraným osobnostem.

Přečíst článek

S lidmi, kteří ve své profesi dosáhli na absolutní vrchol. Vedle dalších to je hokejista Jaromír Jágr, rektorka Mendelovy univerzity a pravděpodobná kandidátka na prezidentku Danuše Nerudová, jeden z nejúspěšnějších designérů dneška Rony Plesl, zakladatel banky Radomír Lapčík či nejlepší klavírista současnosti Ivo Kahánek.

Vlastislav Bříza - majitel Koh-i-nooru
video

Miliardář Bříza ve Victory Clubu: O budování globální značky i o Petru Kellnerovi

Vlastislav Bříza patří k nejbohatších Čechům. Podařilo se mu převzít klasickou značku Koh-i-noor a proměnit ji v globální firmu, kterou zná doslova celý svět. Jaká rozhodnutí pro něj byla nejtěžší? A jak se mu spolupracovalo s Petrem Kellnerem? Na to a další otázky odpovídá v aktuální epizodě pořadu Victory Club na byznysovém portálu newstream.cz.

Přečíst článek

 

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme