Reklama

Vydali jsme nový magazín!

Objednávejte zde

Filantropie

Mecenášství a společenská odpovědnost firem neboli CSR. Kdo je největším donátorem ve světě, kdo přispívá na dobročinné účely v Česku, na co peníze jdou? Dobročinné aukce, neziskové organizace, nadace, MacKenzie Scottová, Warren Buffett, Jack Dorsey, Bill Gates, Meda Mládková.

AWE, slavnostní zakončení

BPWCR startuje další ročník prestižní akademie pro začínající podnikatelky. Přihlášky přijímá do konce ledna

Program AWE - Academy for Women Entrepreneurs  / Akademie pro začínající podnikatelky cílí na podnikavé ženy a v České republice projekt, který realizuje Business & Professional Women CR (BPWCR) za podpory Velvyslanectví USA v ČR, startuje přijímáním přihlášek pro nový běh. Registrace je otevřená do konce ledna.

Přečíst článek
V Lidlu probíhá dvoutýdenní sbírka na pomoc těžce nemocným dětem

V Lidlu probíhá sbírka na pomoc těžce nemocným dětem. Za 12 ročníků Srdce dětem se vybralo bezmála 300 milionů

Už 13. ročník celorepublikové sbírky Srdce dětem odstartoval 30. října. Koná se ve všech prodejnách Lidl a potrvá až do neděle 12. listopadu. Srdce dětem patří k největším veřejným sbírkám, vynesla již 285 milionů korun, a pomohla tak tisícům nemocných dětí.

Přečíst článek

Váleční fotografové vědí, kdy přestat fotit, říká galeristka Veronika Souralová

„Převzít pořádání největší české fotografické soutěže Czech Press Photo byla asi jedna z mých největších výzev v životě, bylo to nesmírně náročné, ale mělo to smysl. Na foťák jsem ovšem sama sáhla znovu zase až po šesti letech,“ říká fotografka, galeristka a šéfka prestižních fotografických soutěží Czech Press Photo a Czech Nature Photo Veronika Souralová, která ve své galerii v Nových Butovicích v Praze hostila další klubové setkání Newstream Business Clubu českých a slovenských žen.

Přečíst článek
Obraz Emila Filly Podnos s ovocem a mandolína

V Praze se prodaly obrazy za desítky milionů. Nejdražším se stal Podnos s ovocem a mandolína

Za zhruba 11,4 milionu korun včetně aukční přirážky byl v aukci v Praze prodán obraz Emila Filly Podnos s ovocem a mandolína, uvedl Jiří Rybář ze společnosti 1. Art Consulting, která aukci pořádala. Nejedná se o rekordní cenu za obraz od Filly, za jeho díla zájemci v posledních letech zaplatili i několik desítek milionů korun. Celkem se v pražském Topičově salonu prodala díla za 66,5 milionu včetně přirážky.

Přečíst článek
Doběšová

Pro Kellnerovy bylo vždy důležité vidět výsledek, říká šéfka soukromé školy Open Gate

Rodinná nadace Kellnerových se soustředí na vzdělávání. Jen loni na projekty s ním spojené rozdala 159 milionů korun. Za jednadvacet let existence nadace věnovala 1,85 miliardy korun. „Pro paní Kellnerovou je rodinná nadace velmi osobní záležitost,“ říká Petra Dobešová. Ta je od roku 2019 členkou správní rady rodinné nadace, od loňského roku také ředitelkou školy Open Gate, vlajkové lodi této pomoci. „Rádi bychom se přičinili, aby v dětech zůstala láska k celoživotnímu učení,“ říká. Finanční pomoc nadace proto směřuje kromě Open Gate také do zahraničních stipendií, ale předně, do podpory samotných učitelů na víc než stovce veřejných škol. Protože bez učitele by to nešlo.

Přečíst článek
Autor mincí Michal Vitanovský

Legendární výtvarník Michal Vitanovský připravil minci Bedřicha Smetany. Vznikne jen 500 kusů

Rok 2024 se ponese ve znamení zakladatele české hudební tradice Bedřicha Smetany. Uplyne 200 let od jeho narození a uskuteční se další rok české hudby, který bude věnován především právě velikánovi z Litomyšle. Kromě celé řady akcí budou mít čeští investoři a sběratelé unikátní příležitost, jak toto výročí oslavit a zároveň filantropicky podpořit českou kulturu. Ve spolupráci společnosti BH Securities a výtvarníka Michala Vitanovského vzniká totiž dvojuncová zlatá investiční mince Bedřich Smetana. Emise je limitovaná na 500 kusů pro celý svět a část z výtěžku poputuje do Nadace České filharmonie.

Přečíst článek

Zapletalová: Největším luxusem a nejdražší investicí je čas. I proto by jej měly začít ženy dávat i sobě

Čas hraje zcela zásadní roli při ruční výrobě ve sklářství i v životě každého člověka. Čas je totiž tou nejluxusnější komoditou a měli bychom proto mnohem více promýšlet, do čeho jej investujeme. Na čas pro sebe by tak neměly zapomínat ani ženy, které v dnešní společnosti dávají často přednost všem a všemu před sebou samými, zaznělo jako hlavní motto na dalším inspirativním klubovém setkání Newstream Business Clubu českých a slovenských žen, které tentokrát ve své Galerii Moser v Praze Na Příkopech hostila spolumajitelka sklárny Moser a šéfka nadačního fondu Flamínia Kateřina Zapletalová. 

Přečíst článek
která hostí další ze setkání Newstream Business Clubu českých a slovenských žen.

Bez péče o duši je úspěch vyloučen, říká spolumajitelka Moseru, která hostí klubové setkání žen

Úspěch přichází až s duševní rovnováhou. Nezáleží jen na intelektuálních schopnostech ale také na tělesné zdatnosti a emocionální vyrovnanosti, míní Kateřina Zapletalová, spolumajitelka sklárny Moser. Úspěšná manažerka a spoluzakladatelka nadačního fondu Flamínia, který podporuje duševní zdraví teenagerů, hostí další ze setkání Newstream Business Clubu českých a slovenských žen.

Přečíst článek
George Soros

Soros předává impérium synovi Alexovi. Zaslouží si to, vzkazuje

Miliardář a finančník George Soros předává kontrolu nad svým rozsáhlým impériem sedmatřicetiletému synovi Alexandrovi. Řekl to v rozhovoru, který v neděli zveřejnil list The Wall Street Journal (WSJ). Dvaadevadesátiletý šéf hedgeového fondu Quantum Fund, který se stal filantropem a významným podporovatelem liberálních aktivit, uvedl, že dříve nechtěl, aby jeho nadaci Open Society Foundations (OSF) převzalo jedno z jeho pěti dětí.

Přečíst článek
Manželé Bakalovi

Bakalovi byli v Česku, potkali se se studenty

Nadace rodiny Bakalových vybírá stipendisty do 14. ročníku programu Scholarship, který podpoří nadané studenty při studiu v zahraničí.

Přečíst článek

Nové diplomy pro trans lidi. Univerzity je musejí vydat, rozhodl soud

Advokátní kancelář PRK Partners v rámci svého Pro Bono programu úspěšně zastupovala klienta, který podstoupil proces změny pohlaví, v jeho sporu o nových vydání vysokoškolských diplomů s aktuálními osobními údaji.

Přečíst článek

News box

Indie 📈 zvýší dovoz koksovatelného uhlí z Ruska. Dodávky od jejího hlavního dodavatele, kterým je Austrálie, totiž klesají a ocelárny se potýkají s prudkým růstem cen. S odvoláním na tři vládní zdroje a zástupce odvětví to dnes uvedla agentura Reuters. 
Řecko v prosinci předčasně splatí půjčky v objemu 5️⃣,3️⃣ miliardy eur (zhruba 129 miliard korun), které získalo od členských zemí eurozóny v rámci prvního záchranného programu. Agentuře Reuters to dnes sdělili nejmenovaní představitelé řeckého ministerstva financí. 
Evropská komise představila plán modernizace  elektrárenské sítě, který má zastaralou infrastrukturu v zemích Evropské unie připravit na posílení role obnovitelných zdrojů energie. Oznámila to dnes komisařka pro energetiku Kadri Simsonová. 
Nějaký chatbot založený na umělé inteligenci (AI) v současnosti využívá okolo 3️⃣5️⃣ procent kancelářských profesí v Česku. Loni to byly jednotky procent. Vyplývá to z údajů České asociace umělé inteligence.
Světový trh s luxusem letos díky růstu poptávky v Asii 📈 vzroste o osm až deset procent na rekordních 1,5 bilionu eur (36,5 bilionu korun). Uvádí to studie poradenské společnosti Bain & Company a italského spolku výrobců luxusního zboží Fondazione Altagamma.
Úřad vlády začal ➡️ přesouvat své webové stránky pod jednotnou státní doménu gov.cz. Krok má zlepšit kybernetickou bezpečnost, ale také přinést významné úspory. O postupném přechodu internetových stránek státních orgánů na doménu gov.cz rozhodla vláda v lednu. 
Francouzský řetězec se sportovním vybavením Decathlon plánuje letos v České republice dosáhnout obratu 8️⃣ miliard korun. Proti minulému roku očekává jeho 📈 mírné navýšení ze 7,84 miliardy korun. On-line prodeje se budou na obratu podílet z přibližně 18,5 procenta. 
Soud pravomocně rozhodl, že ministr dopravy 👨 Martin Kupka (ODS) nezákonně  zrušil jmenování šéfa Úřadu pro přístup k dopravní infrastruktuře (ÚPDI) Pavla Kodyma. Ministr tak učinil poté, co Kodym upozornil Evropskou komisi, že se stát chystá podle jeho názoru nezákonně poslat Českým drahám miliardy korun a zvýhodnit je tak proti ostatním dopravcům. 
Německo kvůli rozpočtové krizi předčasně  ukončí regulaci cen elektřiny, plynu a dálkového tepla, které původně plánovalo dotovat do března 2024. Kancléř Olaf Scholz dnes ve Spolkovém sněmu prohlásil, že takzvaná brzda na ceny energií už není potřeba. 
Obviněný šestatřicetiletý muž, na kterého státní zástupce podal obžalobu kvůli založení loňského 🔥 požáru v národním parku České Švýcarsko, zůstává ve vazbě. Rozhodl o tom dnes soud, rozhodnutí je nepravomocné. Obhájce bývalého dobrovolného strážce národního parku Vít Pavko novinářům řekl, že jeho klient trvá na tom, že České Švýcarsko nezapálil. 
Reklama
Reklama
Doporučujeme