Urbanismus kolem stanice Olbrachtova navrhnou nizozemští architekti

Urbanismus u stanice metra D Olbrachtova navrhnou architekti nizozemského ateliéru Benthem Crouwel Architects, jejichž projekt vzešel z mezinárodní architektonické soutěže.
Dalšími oceněnými finálovými návrhy byly práce architektů z rakouského studia Querkraft Architekten a ruského UNK architects.
Finalisty ze 70 přihlášených týmů vybrala odborná porota, v níž předsedal Radek Kolařík z pražského ateliéru RKAW. Spolu s ním se na výběru podílela bývalá hlavní architektka dánské Kodaně Tina Saaby, Pascal Müller z curyšského ateliéru Müller Sigrist Architekten, který se specializuje na multifunkční budovy, Viktorie Součková z kanceláře Bogle Architects a Jan Schindler ze studia Schindler Seko Architekti.
Podívejte se, jak by mohlo vypadat okolí stanice Olbrachtova do následující galerie.
„O vítězství prestižního holandského architektonického studia v nadstandardně náročné konkurenci rozhodly jednotlivé detaily konceptu a především fakt, že jejich návrh nejlépe vyhověl kritériím soutěže a specifikům lokality,“ uvedl Kolařík.
Nizozemské studio partner Benthem Crouwel Architects rovněž vyhrálo soutěž na výstavbu nového hlavního nádraží v Brně. „Česká republika se stala naším druhým domovem. Tedy minimálně tím pracovním,” komentoval vítězství architekt Pascal Cornips a partner Benthem Crouwel Architects.
Architektonický ateliér Chybik+Kristof se podepsal pod spoustu projektů od rezidenčních staveb po veřejné nebo experimentální jako je food market Manifesto v Praze. Za svoji práci byli architekti z Brna také mnohokrát oceněni, naposledy zaujali porotu prestižní MIPIM Awards projektem Vinařství Lahofer. „Vytváří se povědomí nejenom o nás, ale i o české architektuře, ale vlastně i o tom, že se na Moravě vyrábí víno. To považuji za hodně důležité,” říká v rozhovoru pro newstream.cz jeden ze zakladatelů studia Ondřej Chybík.
Mrakodrap může do Ostravy přinést novou energii, říká architekt Chybík
Enjoy
Zájem o dřevostavby roste. Například v Nizozemí nebo Francii si dokonce stanovili povinnost, že část výstavby bude muset být právě ze dřeva. I Češi čím dál častěji projevují zájem o tento typ domů, zatím ale v tuzemsku lze ze dřeva postavit maximálně čtyři patra vysokou budovu.
Dřevostavby mají budoucnost a stavět by se měly i do výšky
Enjoy
Magazín Newstream CLUB
Je nový byznysově - lifestylový čtvrtletník o tom, jak žít bohatý a smysluplný život. Přináší inspiraci, osobnosti, miliardáře, rozhovory, life-hacky. Nedílnou součástí je fashion, design, travel, styl, food, filantropie a taky budoucnost.
Za hlavní téma PRVNÍHO čísla magazínu Newstream CLUB s titulkem Work is Life jsme zvolili radikální změnu, která se odehrává na poli práce. Ostatně i tento magazín je výrazem této změny. Ještě před několika lety by takový časopis zaměstnal velkou redakci na několik týdnů. Díky současným technologiím jej dokáže připravit mnohem menší tým. Pokud je dost efektivní a 100procentně oddaný pro věc.
Aktuální číslo magazínu Newstream CLUB představuje na titulní straně manažerku a podnikatelku Michaelu Bakala, která prozrazuje, že zvažuje novou kariéru. Vydala se proto studovat psychologii do Kalifornie.
Headhunter Jan Bubeník v prvním čísle mluví o tom, jak se v poslední době změnily nároky na šéfy. „Dnešní šéf je kapitán na rozbouřeném moři,“ říká.
Miliardáři a investoři Libor Winkler, Ondřej Fryc, Andrea Ferancová Bartoňová či Radim Jančura sdílejí své tipy, jak nakládat s penězi a investicemi.
V magazínu je sekce věnovaná filantropii – představují se top české nadace včetně Cibulky manželů Vlčkových a nadace rodiny Kellnerových. Objevují se v něm také články z prestižního Harvard Business Review, které redakce na základě licence jako jediná přináší českému publiku.
K dostání je v síti trafik Lagardère. K dostání je také online i jako předplatné přes SEND.
Objednávejte zde.
Další číslo magazínu Newstream Club vyjde v prosinci 2023.