Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Urbanismus kolem stanice Olbrachtova navrhnou nizozemští architekti

Okolí stanice Metra D
Se svolením Velska
Petra Jansová

Urbanismus u stanice metra D Olbrachtova navrhnou architekti nizozemského ateliéru Benthem Crouwel Architects, jejichž projekt vzešel z mezinárodní architektonické soutěže.

Reklama

Dalšími oceněnými finálovými návrhy byly práce architektů z rakouského studia Querkraft Architekten a ruského UNK architects. 

Finalisty ze 70 přihlášených týmů vybrala odborná porota, v níž předsedal Radek Kolařík z pražského ateliéru RKAW. Spolu s ním se na výběru podílela bývalá hlavní architektka dánské Kodaně Tina Saaby, Pascal Müller z curyšského ateliéru Müller Sigrist Architekten, který se specializuje na multifunkční budovy, Viktorie Součková z kanceláře Bogle Architects a Jan Schindler ze studia Schindler Seko Architekti.

Podívejte se, jak by mohlo vypadat okolí stanice Olbrachtova do následující galerie.

Reklama

„O vítězství prestižního holandského architektonického studia v nadstandardně náročné konkurenci rozhodly jednotlivé detaily konceptu a především fakt, že jejich návrh nejlépe vyhověl kritériím soutěže a specifikům lokality,“ uvedl Kolařík. 

Nizozemské studio partner Benthem Crouwel Architects rovněž vyhrálo soutěž na výstavbu nového hlavního nádraží v Brně. „Česká republika se stala naším druhým domovem. Tedy minimálně tím pracovním,” komentoval vítězství architekt Pascal Cornips a partner Benthem Crouwel Architects. 

Ondřej Chybík, architekt

Mrakodrap může do Ostravy přinést novou energii, říká architekt Chybík

Architektonický ateliér Chybik+Kristof se podepsal pod spoustu projektů od rezidenčních staveb po veřejné nebo experimentální jako je food market Manifesto v Praze. Za svoji práci byli architekti z Brna také mnohokrát oceněni, naposledy zaujali porotu prestižní MIPIM Awards projektem Vinařství Lahofer. „Vytváří se povědomí nejenom o nás, ale i o české architektuře, ale vlastně i o tom, že se na Moravě vyrábí víno. To považuji za hodně důležité,” říká v rozhovoru pro newstream.cz jeden ze zakladatelů studia Ondřej Chybík.

Přečíst článek

Dřevostavby mají budoucnost a stavět by se měly i do výšky

Zájem o dřevostavby roste. Například v Nizozemí nebo Francii si dokonce stanovili povinnost, že část výstavby bude muset být právě ze dřeva. I Češi čím dál častěji projevují zájem o tento typ domů, zatím ale v tuzemsku lze ze dřeva postavit maximálně čtyři patra vysokou budovu.

Přečíst článek

Magazín newstream CLUB

Hlavním tématem letního čísla magazínu Newstream CLUB je Česko-Slovensko, s podtitulem Dvě země, jeden trh. 

V rozhovoru se představuje Karel Vágner, marketér a podnikatel v řadě úspěšných projektů, známý také spoluprací s manželkou a úspěšnou modelkou Simonou Krainovou.

Další osobnosti jako Igor Rattaj se zamýšlejí nad rozdíly mezi podnikáním v Česku a na Slovensku. O umělé inteligenci hovoří česko-slovenská investorka Andrea Ferancová Bartoňová, o veřejnosti a kultuře slovenský bestsellerista Jozef Karika. Uznávaný chef Marcel Ihnačák prozrazuje, která z obou kuchyní je „lepší“. Marketér Milan Šemelák s klientem Williamem Rudolfem Lobkowiczem mluví o tom, jak přetvořit odkaz šlechtického rodu do moderní doby.

Magazín přináší inspirativní čtení, které má čtenáře motivovat k tomu, aby zkusili i ve své profesi či hobby vytvářet věci s trvalejší vizí

K dostání je v síti PNS i online. Nově také v elektronické podobě v našem e-shopu.

Související témata 

Nástupnictví

Miliardáři

Umění

Filantropie

Reklama

Související

Apartmánové byty - pilotní projekt divize Real Estate společnosti Volarik Capital - vizualizace

Prodal Ferrari, aby postavil podzemní wellness. Podnikatel Volařík si na jihu Moravy plní developerské sny

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme