Reklama

Linet posiluje na australském trhu. Za stovky milionů tam kupuje distributora zdravotnických matrací

Zdravotnické lůžko Linet
Se svolením Linet
 ČTK

Výrobce zdravotnických lůžek Linet Group kupuje australskou distributorskou společnost Pegasus Health Group. Hodnota obchodu činí nižší stovky milionů korun. Linet by tak měl posílit pozici na australském trhu, především ve státě Nový Jižní Wales. Austrálie je pro Linet stále důležitějším trhem, uvedl mluvčí společnosti Michal Uryč.

Reklama

Pegasus Health Group se dlouhodobě věnuje distribuci produktů Linet a také poskytuje pronájmy lůžek a matrací, což je služba, která se rozšiřuje po celém kontinentu. Australské zdravotnictví je na vysoké úrovni a porovnatelné například se Spojenými státy, kde už Linet zaznamenal úspěchy v souvislosti se svými prémiovými produkty a službami.

„Totéž chceme poskytovat zákazníkům na australském trhu. Právě akvizice Pegasus Health Group nám umožní nabídnout na trhu skutečně plnou škálu našich služeb, nejen špičkové produkty. Pegasus je silný jak v pronájmech, tak v domácí péči, která má stále větší potenciál a důležitost,“ řekl obchodní ředitel Linetu Petr Foit.

Tržby společnosti na australském trhu postupně vyrostly až k úrovni pěti milionů eur (asi 121 milionů korun). A Linet zde předpokládá další růst. „Kupujeme výborně řízenou společnost, která dosahuje vysoké ziskovosti. Na všech důležitých trzích světa posilujeme své postavení, akvizice skupiny Pegasus do toho přesně zapadá. A je to další krok v naší strategii dostat se organicky a také akvizičně na podstatně vyšší obrat,“ doplnil ředitel Linet Group Tomáš Kolář.

Tunisko

Lasvitu či Linetu se v Tunisku líbí. Kvůli politice se tam ale další firmy nehrnou

Pro Českou republiku je Tunisko čtvrtým nejdůležitějším exportním trhem v Africe. České firmy tam loni vyvezly zboží za 3,6 miliardy korun, o rok dříve export činil 3,9 miliardy korun. 

Přečíst článek

Pegasus Health Group funguje přes 30 let, její loňské tržby dosáhly výše 8,1 milionu eur (zhruba 197 milionů korun), většinu generuje pronájem zdravotnického vybavení, zvláště matrací. Pegasus je dodává jak nemocnicím, tak do domácí péče. Celá skupina má 73 zaměstnanců a vede ji Scott Nowland, na své pozici zůstane.

Linet sídlí v nizozemském Dordrechtu a zaměstnává 1900 lidí v 20 společnostech a lokalitách. Před 30 lety jej založil Zbyněk Frolík v Želevčicích u Slaného, kde je dosud jeden ze závodů. Přes 95 procent tržeb má společnost na zahraničních trzích, především v USA a Německu. Za obchodní rok 2020/2021 dosáhl obrat společnosti kolem 340 milionů eur (téměř devět miliard korun).

David Soukup, CFO Packety, matky Zásilkovny

Novým finančním ředitelem Packety je David Soukup. Přichází z Linetu

Na pozici Chief Financial Officer (CFO) skupiny Packeta, majitele Zásilkovny, nastoupil David Soukup. V této pozici je zároveň členem nejužšího vedení a podílí se na strategických rozhodnutích a směřování Packety.

Přečíst článek

výroba převodovek

Anketa mezi kapitány průmyslu: Jaká je hlavní výzva pro rok 2022?

Co bude hlavní výzvou pro český průmysl v příštím roce? Oslovili jsme ve spolupráci se Svazem průmyslu a dopravy jeho kapitány, majitele i ředitele významných firem, a přinášíme unikátní anketu na toto téma. Každá firma řeší své vlastní výzvy. Ale některé problémy jsou společné pro všechny. Kromě pandemie a rostoucí inflace trápí lídry firem, které táhnou tuzemskou ekonomiku, také nedostatek pracovníků nebo nejasnosti kolem Green Dealu. Příležitost naopak vidí v rozšiřování nových technologií, ať už jde o elektromobilitu či jiná chytrá řešení. Žádné černé scénáře před sebou klíčoví lidé průmyslu nevidí, naopak věří, že tuzemská ekonomika bude opět šlapat.

Přečíst článek

Speciál Realitní Club

Realitní Club je multiplatformní projekt serveru newstream.cz věnovaný nemovitostem, zaměřený pro B2B i B2C segment. Má tři základní části –  webovou, printovou a eventovou se silným zaměřením na sociální sítě. Jako první odstartovala speciální stránka Realitního Clubu. Speciál je rozdělen do čtyř kategorií, které se „deep dive“ způsobem věnují klíčovým oblastem nemovitostního trhu. 

  • Brownfieldy: vize a budoucnost nezastavěných území především ve velkých městech;
  • Komerční reality: kanceláře, coworking;
  • Nová výstavba: development, nájemní bydlení, družstevní bydlení, hypotéky;
  • Reality a politika: jak se municipality i nejvyšší patra centrální politiky podílejí na výstavbě.

Součástí budou rozhovory s developery, politiky, architekty i designéry.

Témata související s realitami:

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme