Reklama

zdraví - informace o tématu

Ořechy patří do každého jídla

Biohacking: Zázračné ořechy. Opravdu jsou na nervy, ale umí mnohem víc

Ořechy ráno, ořechy v poledne, ořechy večer, ořechy do každého jídla. Nepřiberete po nich ani gram, navíc pomáhají ke zlepšení fungování organismu. Na co jsou dobré „vlašáky“, na co mandle a proč má smysl jíst „lískáče“?

Přečíst článek

Biohacking: Obyčejné brambory nejsou strašák. Umí podporovat hubnutí

Přečíst článek
luštěniny, dieta, zdravá strava, wellness

Biohacking: Luštěniny pomohou i s metabolickým syndromem. Pozor ale na jejich zpracování

Přečíst článek
jídlo, ilustrační foto

Biohacking: Jednoduchá cesta, jak srazit vysoký tlak a ještě shodit

Jíst sedmkrát denně? To se doporučuje při dietě DASH, která cílí na snížení krevního tlaku. Jednoduchou cestu, co a kdy jíst, představuje další díl seriálu Biohacking.

Přečíst článek
ilustrační foto

Biohacking: Jak správně jíst při cvičení a čeho se vyvarovat

Jak se stravovat, když cvičíte, je populárním tématem asi i proto, že jde o záležitost velmi individuální a specifickou. Jakým způsobem, jak rozmanitě, jak často a v jaké intenzitě cvičíte, v jaké jste právě fyzické kondici, zdravotním stavu, věku, či zda máte nadváhu, zvláštní fyzické či psychické nároky - to vše a mnohem více v tom hraje roli. Univerzální návody mohou někomu zafungovat, ale většině těžko. Právě proto, že jsou obecné. Cílem biohackingu je vždy individualizace jakýchkoliv strategií, které chceme na vylepšení svého života použít. Nejlepší taktikou je tedy se poradit na místech k tomu určených, kde člověku poradí na základě individuálních potřeb a preferencí.

Přečíst článek
Vědci zkoušejí novou cestu k využití orgánů zvířat pro člověka

Vědci zkoušejí novou cestu k využití orgánů zvířat pro člověka

Pacient po mozkové smrti byl v USA po tři dny připojen ke geneticky upraveným játrům prasete. Je to nový pokus, jak z transplantací, závislých do vysoké míry na náhodě, udělat standardní byznys biotechnologického průmyslu.

Přečíst článek

Vyzkoušejte zdravotní benefity Nordic Walkingu

Ukážeme vám, že Nordic Walking, tedy chůze v terénu se speciálními holemi může mít zdravotní benefity pro všechny věkové kategorie. Procvičíte při něm téměř celé tělo, což přináší mnoho zdravotních benefitů. Nordic Walking je vhodný pro široké spektrum lidí bez ohledu na věk či fyzickou kondici. Pokud hledáte zábavný a účinný způsob, jak zlepšit fyzičku a celkové zdraví, měli byste určitě dát Nordic Walkingu šanci.

Přečíst článek
Půst, přerušovaný půst, dieta

Biohacking: Znáte pescetariánství? Je to strava dlouhověkosti

Pět jídel denně či vynechat snídani? Ne, zase je všechno jinak, dvě a půl jídla denně stačí, cituje dnešní díl seriálu Biohacking, který se věnuje dietám, nový způsob stravování pro dlouhověkost.

Přečíst článek
Vědci zkoumají nový typ antibiotik, ničí i odolné bakterie

Vědci zkoumají novou třídu antibiotik, které dokáží zničit i odolné bakterie

Skupina vědců švýcarské farmaceutické firmy Roche zkoumá slibný objev nové třídy antibiotik, která fungují i proti obtížně léčitelným infekcím způsobeným velmi odolnými bakteriemi.

Přečíst článek
Špenátový salát

Biohacking: Dáváte si předsevzetí jíst na nový rok lépe? Zkuste nutritariánství

Jíst co největší množství mikroživin při co nejmenším počtu kalorií. To je klíč ke zdravé stravě. Jak na to, dozvíte se v dalším díle seriálu Biohacking.

Přečíst článek
Keto dieta

Biohacking: Ketóza je takový vynucený hladomor. Na hubnutí to ale funguje

Paleo dieta nebo low carb dieta jsou šetrnější varianty nízkosacharidové diety, po které se hubne. Jak se dočtete v dalším díle seriálu o biohackingu, ledviny to přesto zatíží a na dlouho by to nemělo být.

Přečíst článek

Biohacking: Středomořská strava je efektivní a nejjednodušší ze stravovacích diet

Média jsou plná rad, co a jak bychom měli jíst. Od odborníků i laiků s vlastními zkušenostmi jsme bombardováni návody a svědectvími, jak se lze "uzdravit a zhubnout". Neexistuje však všeobecná shoda, jak má vypadat lidská strava. A tak se každý rozhoduje a intuitivně jedná, jak uzná za vhodné. Existuje ale stravovací styl, který je experty hodnocen jako velmi vhodný pro většinu společnosti - středomořská strava.

Přečíst článek
Moderní a včasná léčba by se podle plánu kardiologů měla dostat i do odlehlejších koutů Česka

Na nemoci srdce se v ČR umírá pořád nejvíce. Lékaři volají po změně

Až o 20 procent Čechů umírá na nemoci srdce více než ve Francii. Přitom jim mohou předcházet včasnou léčbou a prevencí.  

Přečíst článek
Reklama

News box

Manželka Alexeje Navalného se nezúčastnila pohřbu svého muže. Julija Navalná mu vzdala hold na sociálních sítích, kde zveřejnila vzkaz, ve kterém děkuje za 26 let společného života. Ruského opozičního předáka a kritika Kremlu pochovali na moskevském hřbitově ⚰, Navalná je podle médií v zahraničí.
Stát chce poskytnout dotace ve výši 300 milionů korun na pokrytí vnitřku železničních vagonů 🚆mobilním signálem 5G. Peníze budou z Národního plánu obnovy a dotační výzvu pravděpodobně na konci dubna vypíše Český telekomunikační úřad. Železniční vozy mají být upraveny do konce roku 2025. 
Praha 5 podá správní žalobu proti povolení stavby 🏗 bytového domu pro seniory, který chce na nynějším sportovním hřišti Gymnázia Nad Kavalírkou v Košířích postavit developer Central Group.  Číst více
Společnost Inditex, která je vlastníkem značky Zara 👗, začne od 1. dubna s ohledem na vývoj na ukrajinském trhu postupně znovu otevírat obchody v zemi, která přes dva roky čelí ruské agresi.
Schodek státního rozpočtu ke konci února vzrostl na 102,5 miliardy korun z lednových 26 miliard korun, informovalo ministerstvo financí. Je to druhý nejhlubší únorový deficit po loňském roce, kdy hospodaření státu po dvou měsících bylo ve schodku 119,7 miliardy korun. 
Agentura Severoatlantické aliance (NATO) pro poskytování podpory a pořizování výzbroje (NSPA) loni uzavřela kontrakty s českými podniky v hodnotě 91,7 milionu eur, tedy zhruba 2,3 miliardy korun. Oproti roku 2022 se jednalo o zhruba 1️⃣5️⃣násobný nárůst ⬆. 

Rakev s tělem Alexeje Navalného po krátké komorní pietě opustila chrám na okraji Moskvy ⛪ a je na cestě na hřbitov, uvedl spolupracovník zesnulého politika Leonid Volkov. Před kostelem se shromáždily davy podporovatelů opoziční politiky , kteří se s ním chtěli rozloučit.

Polsko od půlnoci na neděli ukončí kontroly na hranicích se Slovenskem, uvedlo polské ministerstvo vnitra. Stabilizovala se podle něj situace na balkánské migrační trase 🚶a snížilo se nebezpečí související s ilegální migrací na polsko-slovenské části hranice.
České dráhy se obrátily na Ústavní soud  👨‍⚖️ kvůli neúspěšné arbitráži se strojírenskou firmou Škoda Transportation. Arbitráž stanovila, že dráhy musí doplatit firmě 1️⃣,2️⃣ miliardy korun za dodávku lokomotivy. Následoval vleklý soudní spor, na přelomu roku však dovolání státního dopravce odmítl Nejvyšší soud.  Číst více
Novým finančním ředitelem 💶 plzeňské strojírenské skupiny Škoda Group je pětačtyřicetiletý Jaroslav Zoch. Do evropského výrobce vozidel pro veřejnou dopravu přišel z mezinárodní investiční skupiny PPF, která je majoritním akcionářem Škody. 
Reklama
Reklama
Doporučujeme