Reklama

Lžete, obvinil vedení Twitteru bývalý šéf bezpečnosti firmy

Sociální síť Twitter - ilustrační foto
Pixabay
 ČTK

Americká společnost Twitter lhala federálnímu regulátorovi a vlastní správní radě o "krajních a nehorázných nedostatcích" v ochraně proti hackerům i o své chabé snaze bojovat proti spamům. Ve své stížnosti na společnost to uvádí bývalý šéf bezpečnostního oddělení Twitteru Peiter Zatko. Informuje o tom list The Washington Post (WP), který získal kopii Zatkovy stížnosti.

Reklama

Zatko, známý také pod jménem Mudge, popisuje Twitter jako chaotickou a neřízenou společnost, ničenou vnitřními spory a neschopnou náležitě chránit 238 milionů každodenních uživatelů, mezi nimiž jsou vládní agentury, hlavy států a další vlivné osobnosti.

Mark Zuckerberg

Je to mistr manipulace a vykořisťuje lidi, napsal chatbot o svém stvořiteli Zuckerbergovi

Chatovací robot americké společnosti Meta Platforms o zakladateli podniku Marku Zuckerbergovi říká, že vykořisťuje lidi. Automat reportérovi britské stanice BBC řekl, že Zuckerberg to dělá pro peníze a že je mu to jedno. Firma přispěchala s vysvětlením, že jde teprve o prototyp. Jinak je podle ní chatbot schopen bavit se téměř o čemkoliv, protože využívá umělou inteligenci.

Přečíst článek

Zatko Twitter viní zejména z porušení podmínek 11leté smlouvy uzavřené s Federální obchodní komisí (FTC), které firma tvrdila, že má solidní bezpečnostní plán. Zatko uvádí, že sám upozornil kolegy, že polovina serverů funguje na zastaralém a zranitelném softwaru a že vedení firmy tají fakta o bezpočtu případů porušení pravidel ochrany dat o uživatelích. Místo toho vedení správní radě předkládalo optimistické přehledy nepodstatných změn.

Rezignace na boj se spamy

Zatkovu stížnost v červenci dostala FTC, ministerstvo spravedlnosti a Komise pro cenné papíry (SEC). Podle ní mají tisíce zaměstnanců Twitteru všeobecný a špatně sledovatelný přístup ke klíčovému softwaru společnosti, což mnoho let vedlo k hackerským útokům, při nichž byly napadeny účty lidí jako Elon Musk nebo američtí prezidenti Barack Obama a Donald Trump.

Sociální síť Twitter - ilustrační foto

Twitter zaplatí v USA tučnou pokutu kvůli porušení soukromí uživatelů

Společnost Twitter provozující populární stejnojmennou sociální síť zaplatí v rámci soudní dohody pokutu 150 milionů dolarů (asi 3,5 miliardy korun) za porušování soukromí uživatelů sítě a ohrožení bezpečnosti jejich účtů. Podle soudu firma šest let tajila uživatelům, že jejich údaje používá pro cílení reklamy, uvedla agentura Reuters.

Přečíst článek

Reklama

Zatko uvádí, že společnost dávala přednost rozšiřování počtu uživatelů před bojem proti spamům. Šéfové inkasovali za růst počtu uživatelů mohutné odměny kolem deseti milionů dolarů (248 milionů korun), zatímco za likvidaci spamů nic.

Výkonný ředitel Parag Agrawal podle stížnosti lhal, když v květnu tweetoval, že společnost zavedla pobídky k označení a odstranění co největšího množství spamů.

Zatka přijal do firmy její bývalý šéf Jack Dorsey na konci roku 2020, po velkém hackerském útoku na systém společnosti. Agrawal ho v lednu propustil.

Účet Elona Muska patří k nejcennějším na Twitteru

Pět dnů, které otřesou Muskem, nebo Twitterem. Soud bude už v říjnu

Twitter může urychlit soudní spor s miliardářem Elonem Muskem kvůli tomu, že Musk odstoupil z nákupu této sociální sítě za 44 miliard dolarů (bilion korun). Hlavní soudkyně soudu v Delaware rozhodla, že proces by se měl konat v říjnu a trvat pět dní, informuje agentura Bloomberg.

Přečíst článek

V rozhovoru s WP Zatko řekl, že nebylo lehké s obviněním vystoupit. Podle pravidel SEC týkajících se těch, kdo upozorní na nedostatky, se na Zatka vztahuje ochrana proti odvetě. Stížnost, která má 84 stran, dostaly výbory Kongresu. Zatka zastupuje nezisková organizace Whistleblower Aid.

Čekání na soud s Muskem

Se společností Twitter čeká soud šéfa automobilky Tesla Elona Muska, který v dubnu nabídnul 44 miliard dolarů za převzetí Twitteru. V červenci ale od dohody odstoupil a obvinil Twitter, že nereagoval na žádosti o informace týkající se falešných nebo spamových účtů na platformách, což je zásadní pro obchodní výsledky.

Soudní stání je naplánováno na říjen v Delaware a Musk k němu chce podle informací BBC nechat předvolat Dorseye. Twitter doufá, že soud Muska přinutí společnost převzít. Muskovi právníci podle BBC věří, že Dorsey podpoří Muskův argument o falešných účtech.

Speciál Realitní Club

Realitní Club je multiplatformní projekt serveru newstream.cz věnovaný nemovitostem, zaměřený pro B2B i B2C segment. Má tři základní části –  webovou, printovou a eventovou se silným zaměřením na sociální sítě. Jako první odstartovala speciální stránka Realitního Clubu. Speciál je rozdělen do čtyř kategorií, které se „deep dive“ způsobem věnují klíčovým oblastem nemovitostního trhu. 

  • Brownfieldy: vize a budoucnost nezastavěných území především ve velkých městech;
  • Komerční reality: kanceláře, coworking;
  • Nová výstavba: development, nájemní bydlení, družstevní bydlení, hypotéky;
  • Reality a politika: jak se municipality i nejvyšší patra centrální politiky podílejí na výstavbě.

Součástí budou rozhovory s developery, politiky, architekty i designéry.

Témata související s realitami:

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme