Reklama

Vydali jsme nový magazín!

Objednávejte zde

Hotelový deal roku. Fond Blackstone prodal obří komplex v San Antoniu

Fond Blackstone souhlasil s prodejem San Antonio Resort Hotel v USA za 800 milionů dolarů společnosti Ryman Hospitality Properties.
JW Marriott San Antonio Hill Country Resort & Spa, se svolením
Dušan Kütner
duk

Na realitním americkém trhu se uskuteční největší hotelová transakce roku a druhá největší od začátku pandemie. Investiční fond Blackstone prodá komplex JW Marriott San Antonio Hill Country Resort & Spa v Texasu za 800 milionů dolarů (asi 17,6 miliardy korun), uvedl deník The Wall Street Journal. Podívejte se, o jak luxusní lázně jde.

Reklama

Blackstone souhlasil s prodejem JW Marriott San Antonio Hill Country Resort & Spa za 800 milionů dolarů. V případě dokončení transakce to bude druhý největší hotelový obchod s jedním aktivem v USA během pandemie, uvedl The Wall Street Journal.

Podívejte se ve fotogalerii, jak letovisko vypadá:

Kupujícím je Ryman Hospitality Properties, realitní investiční trust se sídlem v Nashvillu, který se na tento typ resortových nemovitostí specializuje. Lázeňský resort zahrnuje více než 1000 pokojů, lázně, dvě golfová hřiště a 25 tisíc čtverečních metrů zasedacích prostor.

Čeká český kancelářský trh peklo jako v Americe? Experti soudí, že zatím ne

Čeká český kancelářský trh „pekelná bouře“ jako v Americe? Experti naopak čekají růst

Český trh komerčních nemovitostí za poslední rok výrazně zpomaluje. Tak jako ostatně řada dalších trhů po celém světě. Týdeník The Economist dokonce píše o americkém komerčním realitním trhu jako o místu “pekelné bouře”, kde se schyluje k velkému požáru, pokud už rovnou nehoří. Tuzemští experti to v Česku zatím tak špatně nevidí. Svůj díl na tom nepochybně mají prodeje, které se točí jen kolem „nekancelářských“ prostor. Investiční aktivita by tak měla prý vzrůst už letos, v druhé polovině roku.

Přečíst článek

Resortové nemovitosti patřily mezi komerční typy nemovitostí, kterým se během pandemie dařilo dobře. Během prvních let COVID-19 se letoviska těšila vysoké poptávce ze strany lidí, kteří museli trávit čas doma a hledali místa, kam se dostanou autem.

Stoupl zájem o místa pro byznysové akce

V poslední době obchod s konferenčními centry ožil, neboť stoupla poptávka po mistech pro byznysové akce. JW Marriott San Antonio těžil z obou trendů. Nachází se mezi San Antoniem a Austinem a v letech 2020 a 2021 přitahoval turisty ke svým golfovým hřištím, vodním atrakcím o rozloze 36 tisíc čtverečních metrů a dalším atrakcím na 640 hektarech rozlohy. A poptávka ze strany kongresů byla v poslední době stejně silná jako před pandemií, podotkl WSJ.

Největší obchod s hotelem s jediným aktivem během pandemie byl prodej Diplomat Beach Resortu na jižní Floridě za 835 milionů dolarů na konci loňského roku. Nemovitost s 1000 pokoji na pobřeží zakoupily od Brookfield Asset Management společnosti Trinity Investments a Credit Suisse Asset Management.

Rohan Business Centre změnilo majitele. Za 31 milionu eur ho koupil Fio realitní fond

Rohan Business Centre změnilo majitele. Za 31 milionů eur ho koupil Fio realitní fond

Fond Reico ČS Nemovitostní se dohodl na prodeji kancelářské budovy Rohan Business Centre v pražském Karlíně. Koupil ji fond kolektivního investování Fio realitní fond. Hodnota transakce činí 31,3 milionu eur, tedy přibližně 740 milionů korun. Reico ČS to uvedla na svém webu.

Přečíst článek

Speciál Realitní Club

Realitní Club je multiplatformní projekt serveru newstream.cz věnovaný nemovitostem, zaměřený pro B2B i B2C segment. Má tři základní části –  webovou, printovou a eventovou se silným zaměřením na sociální sítě. Jako první odstartovala speciální stránka Realitního Clubu. Speciál je rozdělen do čtyř kategorií, které se „deep dive“ způsobem věnují klíčovým oblastem nemovitostního trhu. 

  • Brownfieldy: vize a budoucnost nezastavěných území především ve velkých městech;
  • Komerční reality: kanceláře, coworking;
  • Nová výstavba: development, nájemní bydlení, družstevní bydlení, hypotéky;
  • Reality a politika: jak se municipality i nejvyšší patra centrální politiky podílejí na výstavbě.

Součástí budou rozhovory s developery, politiky, architekty i designéry. 

Témata související s realitami:

Reklama

Související

Jeden z nejúspěšnějších hudebníků a zpěváků pop-music Elton John odehrál v červenci poslední koncert ve své více než padesátileté kariéře. A s tím, jak se v 76 letech rozloučil s živým hraním, se nyní loučí i se svým luxusním bytem v Atlantě v USA, která mu léta sloužila jako základna pro americká turné. Byt je na prodej za pět milionů dolarů.

Elton John pověsil koncertování na hřebík. A prodává svou luxusní základnu pro americká turné

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme