Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Průvan v Morgan Stanley. Americká banka chystá další propouštění

Americká banka Morgan Stanley chystá další propouštění
profimedia.cz
 ČTK

Americká investiční banka Morgan Stanley hodlá ve druhém čtvrtletí propustit zhruba 3000 lidí, což odpovídá téměř čtyřem procentům zaměstnanců. Uvedly to zahraniční agentury. Banka podle nich reaguje na obtížnější ekonomické podmínky a nižší počet fúzí a akvizic.

Reklama

Morgan Stanley zaměstnávala na konci prvního čtvrtletí přes 82 tisíc lidí. Banka už před několika měsíci snížila počet pracovních míst zhruba o dvě procenta, upozornila agentura Bloomberg.

Nejvýznamnější transakcí v regionu bylo převzetí rumunského výrobce a distributora elektřiny Enel SpA řeckou společností firmou Public Power Corp.

Recese a válka na Ukrajině vymazaly v tuzemsku trh s akvizicemi a fúzemi

Objem i počet transakcí na trhu fúzí a akvizic v prvním čtvrtletí meziročně propadl. Na území Česka či s jeho zapojením se uskutečnilo 14 transakcí za 93,4 milionu korun. Ve stejném období loni to přitom bylo 20 transakcí za 4,1 miliardy korun.

Přečíst článek

Bance klesl v prvním čtvrtletí čistý zisk na 2,83 miliardy dolarů, v přepočtu zhruba 61 miliard korun, a to z 3,54 miliardy dolarů před rokem. Její tržby se kvůli útlumu v investičním bankovnictví snížily téměř o dvě procenta na 14,5 miliardy dolarů.

Fúzí a akvizic ubylo

Celosvětová hodnota fúzí a akvizic v prvním čtvrtletí podle společnosti Dealogic meziročně klesla o 48 procent na 575,1 miliardy dolarů. Zájem podniků o uzavírání obchodních transakcí snižovaly rostoucí úrokové sazby, vysoká inflace a obavy z recese. 

V poslední době se kvůli nejistotě na finančních trzích také téměř zastavily primární veřejné nabídky akcií (IPO). To mělo rovněž negativní vliv na hospodářské výsledky Morgan Stanley i dalších investičních bank.

Ústup londýnské burzy ze slávy. Podíl na evropských úpisech akcií je nejnižší od roku 2009

Ústup londýnské City ze slávy. Podíl na evropských úpisech akcií je nejnižší od roku 2009

Podíl Londýna na celkových příjmech z evropských primárních nabídek akcií klesl v letošním roce na nejnižší úroveň od roku 2009. Podle údajů agentury Bloomberg vynesly primární nabídky v Londýně letos jen 1,8 miliardy dolarů (41,5 miliardy korun), což představuje devět procent z celkového výnosu primárních nabídek v Evropě. Zpráva je další známkou toho, že vliv Británie mezi globálními finančními trhy slábne.

Přečíst článek

Magazín newstream CLUB

Jak vytvářet odkaz pro příští generace? Odpovědi z byznysového světa, ale i od výrazných osobností společenského života nabízí třetí číslo magazínu newstream CLUB, který právě vychází.

Na obálce byznysově - lifestylového čtvrtletníku je František Kinský, legendární šlechtic, který vypráví, jak se v jejich rodě dědí nikoli majetek, ale zodpovědnost a služba. 

Hvězdami jarního čísla jsou dále mimo jiné Silke Horáková (Albatros), Luděk Sekyra (Sekyra Group), Zbyněk Frolík (Linet) nebo architekt Václav Aulický či umělec Milan Knížák.

Magazín se věnuje tématům dlouhodobých investic, předávání majetku v rámci rodinných klanů, tradičním českým značkám či tomu, jak developeři společně s architekty mění tvář měst na dlouhá staletí.

Magazín přináší inspirativní čtení, které má čtenáře motivovat k tomu, aby zkusili i ve své profesi či hobby vytvářet věci s trvalejší vizí

K dostání je v síti PNS i online. Nově také v elektronické podobě v našem e-shopu.

Související témata 

Nástupnictví

Miliardáři

Umění

Filantropie

Reklama

Související

V Číně vyšetřují velkou stínovou banku, která půjčovala miliardy realitním firmám

V Číně vyšetřují velkou stínovou banku, která půjčovala miliardy realitním firmám

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme