Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

banky - informace o tématu

Eurové úspory se dají zhodnotit i na spořicím účtu v Česku. Jen ale v jedné bance

Eurové úspory se dají zhodnotit i na spořicím účtu v Česku. Ale jen v jedné bance

Sazby cizoměnových spořicích účtů nejsou v Česku zrovna hitparádou velkého zhodnocení. Až na jednu výjimku vám zhodnotí úspory v eurech téměř nulou. O něco lepší šanci na zhodnocení poskytují spíš termínované vklady v eurech a dalších měnách, které ale zase blokují peníze po řadu týdnů. Podívejte se na náš přehled, kde vám úspory v eurech a dolarech zhodnotí nejlépe a kde úročit úspory úplně banka přestala.

Přečíst článek

Konkurence pro JPMorgan? V USA vzniká nový bankovní gigant, prsty v tom má i Buffett

Přečíst článek
placení hodinkami firmy Apple

Placení přes Apple Pay je nejpoužívanější službou pro placení mobilem v Česku

Placení prostřednictvím služby Apple Pay, která v Česku funguje pět let, je nejpoužívanější službou pro placení mobilem v ČR. U každé velké banky ji využívají stovky tisíc klientů. Na počtu karetních transakcích se Apple Pay podílí z několika desítek procent. Vyplývá to z dat největších tuzemských bank.

Přečíst článek
Hlídejte si pojistky u platební karty. Ty nejlevnější kryjí jen málo rizik

PŘEHLEDNĚ: Zkontrolujte si, jakou má vaše platební karta pojistku. Jsou tam velké rozdíly

S tím, jak se rozšířilo placení kartami, mobily a chytrými hodinkami, rozšiřují se i možnosti, jak chránit platební karty před ztrátou, krádeží či zneužitím pomocí pojištění. To ale nebývá vždy u karet automaticky nastaveno. Jednotlivé banky se navíc odlišují v tom, jaká rizika jejich pojistky kryjí a do jaké výše. Přinášíme tak základní shrnutí nejdůležitějších parametrů pojištění platebních karet, abyste se v případě škody nedostali zbytečně do úzkých.

Přečíst článek

Lepší spoření na důchod chystá už dvacítka firem. Jedna z velkých bank stále chybí

Letošní finanční novinka, Dlouhodobý investiční produkt, takzvaný DIP, má Čechy přimět k aktivnějšímu investování, a zvláště tomu směrovanému k tvorbě dlouhodobé rezervy na stáří. DIP ovšem mohou podle zákona poskytovat jedině v Česku regulované finanční instituce. Takových je v seznamu českých institucí osmnáct a v zahraničním seznamu jsou stále jen dvě. Zjistili jsme, které banky se kvůli DIP už zaregistrovaly a která největší stále chybí.

Přečíst článek
Socha býka na Wall Street

Týden tradera: Index S&P 500 zažil solidní katapult a ČNB zariskovala

Rally na trzích drží své pozoruhodné tempo. A 5000 bodů v rámci amerického hlavního indexu S&P 500 je konečně tu. Akcie sice zůstávají poměrně překoupené, ale investoři sázejí na další růst a ukončují spekulace na pokles. Mezi hlavní události týdne patřilo zasedání ČNB, pokles regionální banky NYCB nebo solidní výsledky výrobce čipů Arm Holdings.

Přečíst článek
Air Bank platební karta u terminálu.

Mezi banky, které mají pojistku na ochranu osobních věcí, se nově přidává i Air Bank

Proti zneužití ztracené platební karty i ztrátě osobních věcí se mohou nově pojistit i klienti Air Bank, kteří dosud tuto možnost na rozdíl od zákazníků jiných tuzemských bank neměli. Novinku banka nabízí ve spolupráci s Maxima pojišťovnou a tvrdí, že má jedny z nejvyšších limitů u tohoto pojištění na trhu.

Přečíst článek
ČSOB

Bance ČSOB loni stoupl zisk o šest procent na více než 15 miliard

Čistý zisk skupiny ČSOB, která patří mezi největší tuzemské banky, v roce 2023 stoupl meziročně o šest procent na 15,4 miliardy korun. Objem aktiv pod její správou vzrostl o 19 procent na 365 miliard korun. Zisky ostatních velkých bank se vyvíjely oběma směry.

Přečíst článek
Banka UBS

UBS řeže, kde se dá. Loni banka propustila více než 16 tisíc lidí

Největší švýcarská banka UBS ve čtvrtém čtvrtletí snížila čistou ztrátu na 279 milionů dolarů (zhruba 6,5 miliardy korun) ze 715 milionů dolarů ve třetím kvartálu. Firma, která loni převzala domácího konkurenta Credit Suisse, dodala, že pokračuje v její integraci a plánuje zvýšit dividendu a obnovit odkup svých akcií.

Přečíst článek
Unicredit Bank

UniCredit Bank v Česku a na Slovensku stoupl loni čistý zisk o téměř čtvrtinu

Česká a slovenská UniCredit Bank vykázala v roce 2023 čistý zisk 414 milionů eur, tedy 10,3 miliardy korun, což je meziroční nárůst o 23 procent. Vyplývá to z informací, které zveřejnila mateřská společnost banky. Z konkurenčních bank Monetě loni zisk nepatrně vzrostl, Raiffeisenbank klesl o 27 procent.

Přečíst článek
peníze, ilustrační foto

Česká exportní banka vykázala nejvyšší zisk od svého vzniku v roce 1995

Česká exportní banka (ČEB) loni meziročně zdvojnásobila zisk před zdaněním z 530 milionů korun v roce 2022 na více než jednu miliardu korun. Je to nejvyšší zisk ČEB od jejího vzniku v roce 1995. Podle předběžných výsledků poskytla loni vývozcům a investorům expandujícím do zahraničí úvěry a záruky v objemu 6,8 miliardy korun, což je meziroční růst o 40 procent.

Přečíst článek

Raiffeisenbank loni klesl zisk o víc než čtvrtinu na 5,5 miliardy korun

Raiffeisenbank v Česku v roce 2023 meziročně klesl čistý zisk o 27,1 procenta na 5,5 miliardy korun. Aktiva banky vzrostla o 12,6 procenta na 677 miliard korun. Ostatní velké banky výsledky za loňský rok zatím nezveřejnily.

Přečíst článek
Reklama

News box

Evropské akcie dnes 📈 posilují, náladu na trhu podpořily zejména příznivé výsledky americké technologické společnosti Nvidia. Panevropský akciový index STOXX Europe 600 se tak vyšplhal na rekordních téměř 496 bodů. Později mírně sestoupil, připisoval si zhruba 0,8 procenta a pohyboval se blízko 495,1 bodu. Index tak překonal dosavadní rekord z ledna 2022, napsala agentura Reuters.
Evropská centrální banka vykázala za loňský rok první 📉 ztrátu za téměř 20 let. Zvýšení jejích úrokových sazeb v rámci boje proti inflaci totiž vedlo k nárůstu úrokových nákladů. ECB dnes oznámila, že loňská ztráta činila 1,3 miliardy eur po uvolnění 6,6 miliardy eur z rezerv na krytí finančních rizik. 
Británie podpořila kandidaturu dosluhujícího nizozemského premiéra 👨 Marka Rutteho na pozici šéfa Severoatlantické aliance. Podle agentury Reuters to dnes uvedlo britské ministerstvo zahraničí. Bruselský server Politico ve středu napsal, že Rutte už si zajistil podporu dvou třetin členských států NATO. Současný generální tajemník bloku Jens Stoltenberg ve funkci skončí v říjnu.
Elektronický systém přihlašování na střední školy využilo na 1️⃣3️⃣5️⃣​​​​​​​ tisíc uchazečů, přihlášku podali plně elektronicky či takzvanou hybridní formou. Tvoří tak asi 90 procent ze 150 tisíc uchazečů, kteří jsou již v systému. Přesný počet přihlášených na střední školy bude známý poté, co ředitelé středních škol zadají do systému všechny přihlášky, které uchazeči podali klasickou papírovou formou. 
Míra inflace v Evropské unii v lednu zpomalila na 3️⃣,1️⃣ procenta z prosincové hodnoty 3,4 procenta. Ve své zprávě to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. K růstu cen podle něj v prvním letošním měsíci nejvíce přispívaly služby a potraviny. Inflace tak obnovila sestupný trend, v prosinci se totiž kvůli vyšším cenám potravin zvýšila. Do té doby několik měsíců zvolňovala.
Ještě před ohlášeným začátkem protestní akce v 10:00 🛑 zastavili zemědělci provoz na hraničním přechodu na Slovensko v Hodoníně. Pomalu jedoucí stroje komplikovaly příjezd do Hodonína už kolem 9:00, na hranicích zastavily asi o půl hodiny později a kolonu nebylo možné projet.
Rada Kraje Vysočina odvolala ředitele Nemocnice Jihlava 👨 Lukáše Veleva, kterého soud kvůli podezření z korupce poslal ve středu do vazby. Novým ředitelem bude technický náměstek nemocnice Alexander Filip. Rada zároveň rozhodla, že v nemocnicích, které zřizuje, nařídí mimořádné kontroly. řekl hejtman Vysočiny Vítězslav Schrek (ODS a STO).
Rafinérské a petrochemické skupině Orlen Unipetrol loni 📉 klesl čistý zisk na 5,2 miliardy korun z předloňských 17,9 miliardy korun. Meziročně firmě klesly i tržby, a to o pětinu na 166,4 miliardy korun. Skupina loni zpracovala 7,5 milionu tun ropy. 
Nejvyšší státní zástupce Igor Stříž  nepodá dovolání v kauze muže, kterému odvolací Krajský soud v Brně za dlouhodobé znásilňování nevlastní dcery uložil podmíněný trest. Zákonné podmínky mu neumožňují rozsudek napadnout. Případ zhruba před měsícem vyvolal protesty, konaly se demonstrace za práva obětí znásilnění.
Američané ve středu znovu zaútočili na cíle jemenských povstalců, přičemž zničili sedm protilodních 🚀 raket a jedno raketové odpalovací zařízení. Navíc sestřelili jeden dron. Na X to uvedlo regionální velitelství americké armády CENTCOM.
Reklama
Reklama
Doporučujeme