Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

propouštění - informace o tématu

Diamo propustí na 350 lidí. Kdo musí z kola ven, dozví se to příští týden

Diamo propustí na 350 lidí. Kdo musí z kola ven, dozví se to příští týden

Státní podnik DIAMO Stráž po Ralskem na Českolipsku zahájí v pondělí 3. června propouštěcí pohovory se zaměstnanci, výpověď by mělo dostat 341 lidí, to je zhruba deset procent zaměstnanců.

Přečíst článek

Je to pro mě velké zklamání, řekl Síkela po jednání s majitelem Liberty

Jednání s majitelem hutní společnosti Liberty Ostrava Sanjeevem Guptou bylo neuspokojivé a nepřineslo odpovědi na otázky, které vláda má. Novinářům to ve středu řekl ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (STAN). Zatím nebyl naplněn požadavek vlády na vrácení peněz vyvedených do zahraničí. Dokud se tak nestane, vláda nebude huti poskytovat žádné prostředky daňových poplatníků, dodal. Podle něj jde o více než deset miliard korun. Gupta dnešní jednání při odchodu z ministerstva nechtěl komentovat.

Přečíst článek
Levi Strauss končí s výrobou v Polsku. Evropa nemůže konkurovat levné Asii

Evropa nemůže konkurovat levné Asii. Levi Strauss končí s výrobou v Polsku

V Polsku i celé Evropě jsou drahé energie i pracovní síla. Lepší bude šít džíny v Asii. Po více než třiceti letech provozu ukončuje americký výrobce džínového oblečení výrobu v Polsku. O práci přijdou stovky lidí.

Přečíst článek
Gigant Nike propouští

Sportovní gigant Nike propouští, ceny jeho ikonických tenisek míří dolů

Gigant v oblasti sportovního oblečení a obuvi Nike propustí více než 1600 zaměstnanců, tedy zhruba dvě procenta. Firma Nike snížila svoji roční prognózu tržeb, a tak se snaží ořezat náklady. Spotřebitelé stále šetří a to se odráží také na cenách. Maloobchodníci letos zlevnili dvakrát větší počet tenisek Nike než o dva roky dříve.

Přečíst článek

Continental se chystá masivně propouštět

Německý výrobce automobilových dílů Continental chystá velké propouštění. V rámci zeštíhlení hodlá zrušit kolem 7150 pracovních míst ve svých automobilových aktivitách. Opatření se podle agentury DPA týká více než tří procent celkové pracovní síly podniku.

Přečíst článek
Pobočka pobočky České pošty Ostrava 39 - OC Forum Nová Karolina

Zavření poboček, škrty a vyhazovy prospěly České poště. Ta loni snížila ztrátu

Česká pošta za loňský rok snížila ztrátu zhruba o miliardu korun přibližně na 700 milionů korun. Přispěly k tomu provozní změny a úspory včetně uzavření 300 poboček. Letošní hospodaření by mělo skončit kladnou nulou, řekl při otevření 900. pobočky Pošty Partner ve Hvožďanech na Příbramsku generální ředitel Miroslav Štěpán.

Přečíst článek
Smršť rychlých zpráv o propouštění ve velkých firmách nebere konce

Stanislav Šulc: A je to tady. Všichni propouštějí

Aktuální výsledková sezona přináší jednu poměrně znepokojivou informaci. Všude se propouští. Bez ohledu na dosavadní úspěchy, zisky, byznys model, napříč sektory i zeměmi. Propouštějí velké firmy i startupy. Co to znamená? Došly prachy.

Přečíst článek
eBay se chystá propustit desetinu zaměstnanců

Každý desátý půjde z kola ven. eBay chystá velké propouštění

Aukční síň eBay v obavě o svůj udržitelný růst optimalizuje personální náklady. Propustí téměř desetinu pracovní síly.

Přečíst článek

Bosch se chystá propouštět. Hlavně v Německu

Německá společnost Bosch, která je největším dodavatelem automobilových součástek na světě, hodlá během příštích tří let zrušit zhruba 1200 pracovních míst v divizi pro elektroniku a v softwarové divizi. Společnost ve svém prohlášení uvedla, že tak reaguje na rostoucí náklady a slabý hospodářský růst. Bosch podle svých internetových stránek zaměstnává po celém světě zhruba 421 tisíc lidí.

Přečíst článek
Výrobce sanitární techniky Laufen utlumí výrobu ve Znojmě

Laufen utlumí výrobu ve Znojmě. O práci přijde 250 lidí

Výrobce koupelen a sanitární keramiky Laufen CZ sníží letos výrobu ve Znojmě a propustí 250 zaměstnanců. Výrobu ponechá v jihočeské Bechyni. Společnost o tom v pondělí informovala v tiskové zprávě.

Přečíst článek
Volkswagen šetří. Místo propouštění spoléhá na demografickou křivku

Volkswagen šetří. Namísto propouštění zatím spoléhá na demografickou křivku

Automobilka Volkswagen plánuje snížit náklady na administrativu o pětinu. Je to součást opatření, kterými chce ušetřit deset miliard eur, tedy téměř čtvrt bilionu korun. O plánech největšího německého výrobce aut píše s odkazem na interní firemní podcast hospodářský deník Handelsblatt. Škrty se zaměří spíš na snížení nákladů než na počet zaměstnanců, řekl člen představenstva Volkswagenu Gunnar Kilian v rozhovoru s šéfem značky VW Thomasem Schäferem.

Přečíst článek
Reklama

News box

Investiční společnost Berkshire Hathaway znovu snížila svůj velký podíl v čínské automobilce BYD. Akcie největšího čínského výrobce elektromobilů začala prodávat v roce 2022 poté, co se jejich cena více než zdvacetinásobila. Nově drží firma miliardáře Warrena Buffetta v BYD 6,9 procenta místo dřívějších sedmi procent. Vyplývá to z hlášení podniku hongkongské akciové burze.

Česká měna stagnuje k euru. Obchoduje se nadále za 24,72 koruny za euro. Vůči dolaru koruna ve srovnání s pátečním závěrem zpevnila 💪 o pět haléřů na 23,08 koruny za dolar. 

Ceny ropy 🛢 na začátku týdne rostou 📈. Naděje na zvýšení poptávky díky letní řidičské sezoně na severní polokouli převážily nad čínskými statistikami, které zvýraznily nerovnoměrné oživení největšího světového dovozce ropy. Ropa Brent kolem přidává 0,9 procenta na 79,15 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) si připisuje 0,7 procenta na 83,20 dolaru za barel.
Hlavní ekonom Evropské centrální banky Philip Lane mírní obavy z dopadů výprodeje na finančních trzích ve Francii. Podle něj není nutné zemi spěchat na pomoc, protože vývoj tam není chaotický. Výprodej zasáhl francouzské finanční trhy minulý týden a byl reakcí na oznámení prezidenta Emmanuela Macrona vyhlásit předčasné volby.
Ruský oligarcha Ališer Usmanov podal ve Frankfurtu žalobu na banku UBS Europe, která je součástí švýcarské bankovní skupiny UBS. Tvrdí, že nepodloženými zprávami o jeho transakcích zapříčinila vyšetřování jeho osoby. Píše to agentura Reuters s odvoláním na oligarchova právníka Petera Gauweiler. Usmanov čelí sankcím ze strany Evropské unie i Spojených států.
Jeden voják zemřel na místě dnešního výbuchu munice ve vojenském prostoru Libavá na Olomoucku. Munice vybuchla při plánovaném výcviku pyrotechniků, všichni byli příslušníky Centra zabezpečení munice Týniště nad Orlicí. Číst více
Ve vojenském výcvikovém prostoru Libavá, který se nachází na území Olomouckého kraje, před polednem vybuchla blíže neurčená munice. Na místě jsou zranění, zasahuje vrtulník záchranné služby, informovala dnes armáda na síti X. Událost řeší Vojenská policie. Počet zraněných zatím mluvčí Vojenské policie Kateřina Mlýnková ani mluvčí armády Magdalena Dvořáková neupřesnily.

Vietnam má problém s připojemín k internetu 🌐. Tři z pěti podmořských optických kabelů jsou aktuálně mimo provoz, píše agentura Reuters. Jde už o druhý zásadní výpadek připojení v posledních dvanácti měsících. 

V hospodaření Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra ČR (ZPMV) nezjistil Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) nehospodárné a neúčelné vynakládání peněz 🤑. Kontroloři ale odhalili dílčí nedostatky v jednotlivých fondech, týkaly se například veřejných zakázek a správy pohledávek.
Izraelský premiér Benjamin Netanjahu rozpustil šestičlenný válečný kabinet, píše agentura Reuters s odvoláním na nejmenovaného izraelského činitele. Takový krok se podle agentury očekával po nedávném odchodu centristy a bývalého náčelníka generálního štábu izraelské armády Bennyho Gance.
Reklama
Reklama
Doporučujeme