Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Dovolené o Vánocích jdou na dračku. Vítězí Egypt, Maledivy či Kanáry

Petra Nehasilová Jansová

Navzdory nejisté ekonomické situaci Češi na cestování nezanevřeli, a i o letošních Vánocích vyrazí do zahraničí. A ve srovnání s předchozími covidovými sezónami jich bude cestovat mnohem víc.

Reklama

Zájem o cestování na podzim i v zimě pokračuje a prodeje automaticky navázaly na rekordní letní sezónu. Pobyty přes státní svátky i podzimní prázdniny byly vyprodané a vyprodávají se i termíny přes Vánoce a Silvestr, hlásí dvě největší tuzemské cestovní kanceláře.

„U Čedoku aktuálně vidíme nárůst prodejů během zimní sezóny o 70 procent v porovnaní s rokem 2019,“ řekla serveru newstream.cz mluvčí Čedoku Kateřina Pavlíková.

Danilo Turletto, Sound´s Travel & Leisure Sarl

Jak se dělá hotelový byznys v exotických zemích

Madagaskar je opravdu překrásná země a turisté ji zatím ještě příliš neobjevili. Nechceme však, aby se stala turistickým skanzenem. Jde nám především o to, abychom co nejvíce zachovali původní přírodu, rozmanitost krajiny a atmosféru ostrova. To je ta jedinečná, autentická hodnota, kterou Madagaskar má a kterou chceme zachovat a představovat i našim klientům, říká mi při dálkovém letu z Nosy Be do Prahy Danilo Turletto, Director of Sales and Marketing a partner madagaskarské turistické a investiční skupiny Sound´s Travel & Leisure Sarl Group.

Přečíst článek

I nadále pokračuje trend, který cestovní kanceláře zaznamenaly v létě. „Češi si vybírají luxusní hotely a neváhají investovat ani do vzdálenějších destinací,“ přibližuje Jan Bezděk, mluvčí skupiny Fischer Group, kam spadají cestovní kanceláře Fischer a Exim Tours. 

Reklama

Zájem o vzdálenější destinace potvrzuje i Pavlíková z Čedoku. „Aktuálně vidíme největší poptávku po exotice, která je asi o 50 procent vyšší než loni,“ dodává.

I nadále ale mezi Čechy vítězí tradiční Egypt nebo Kanárské ostrovy. „Zájem o pobyty v 75 procent než před třemi lety,“ dodala Pavlíková.

Kateřina Pavlíková, Čedok

Mluvčí Čedoku Pavlíková: Exotika se teď dá pořídit o dost levněji

Omán, Madagaskar, Zanzibar. Čedok nabízí exotiku i pro milovníky all inclusive zájezdů a poznávání. Díky spojení s polským vlastníkem má Čedok silnější vyjednávací pozici a dostane se na lepší ceny, říká mluvčí tradiční české cestovní kanceláře Kateřina Pavlíková. Letošek bude v historii Čedoku pravděpodobně nejúspěšnější od revoluce.

Přečíst článek

Cestovat ve velkém se bude i příští rok

A zájem Čechů o cestování, i navzdory válce na Ukrajině, zdražování či blížící se ekonomické recesi, věští zástupci cestovních kanceláří i pro příští rok. „Zdražování nebylo nijak dramatické. Samozřejmě záleží na typu zájezdu a lokalitě, ale ceny vzrostly maximálně do 10 procent ve srovnání s předchozím rokem,“ říká Bezděk za Fischer Group.

Už nyní je podle Bezděka objem prodaných zájezdů na letní sezónu na předcovidové úrovni. A podobně je na tom i konkureční Čedok. „Prodeje máme aktuálně asi o 20 procent vyšší než v roce 2019, proto na další sezónu naše kapacity navyšujeme a přidáváme spoustu novinek. Největší nárůst rezervací očekáváme po Vánocích a během ledna, kdy ještě v rámci first minute platí nejnižší ceny a další akční podmínky,“ dodává Pavlíková.

Egyptské letovisko Marsa Matruh

Reportáž: Na Hurghadu zapomeňte. Skutečný Egypt lze ještě najít u pobřeží Středozemního moře

Češi dosud detailně prozkoumávali Egypt hlavně u pobřeží Rudého moře. Nově, je to jen pár týdnů, se přímým letem z Prahy dostanou i do města Marsa Matruh na pobřeží Středozemního moře. Co tam najdou?

Přečíst článek

Hotel Augustine ve svátečním

GALERIE: Jak si nejlépe užít Vánoce? Třeba v luxusním hotelu

Ústřice, kaviár, foie gras, kubistický design i augustiniánská knihovna a historie staré Prahy. Na to láká malostranský hotel Augustine. Nyní také na vánoční a novoroční program.

Přečíst článek

Magazín newstream CLUB

Hlavním tématem letního čísla magazínu Newstream CLUB je Česko-Slovensko, s podtitulem Dvě země, jeden trh. 

V rozhovoru se představuje Karel Vágner, marketér a podnikatel v řadě úspěšných projektů, známý také spoluprací s manželkou a úspěšnou modelkou Simonou Krainovou.

Další osobnosti jako Igor Rattaj se zamýšlejí nad rozdíly mezi podnikáním v Česku a na Slovensku. O umělé inteligenci hovoří česko-slovenská investorka Andrea Ferancová Bartoňová, o veřejnosti a kultuře slovenský bestsellerista Jozef Karika. Uznávaný chef Marcel Ihnačák prozrazuje, která z obou kuchyní je „lepší“. Marketér Milan Šemelák s klientem Williamem Rudolfem Lobkowiczem mluví o tom, jak přetvořit odkaz šlechtického rodu do moderní doby.

Magazín přináší inspirativní čtení, které má čtenáře motivovat k tomu, aby zkusili i ve své profesi či hobby vytvářet věci s trvalejší vizí

K dostání je v síti PNS i online. Nově také v elektronické podobě v našem e-shopu.

Související témata 

Nástupnictví

Miliardáři

Umění

Filantropie

Reklama

Související

Lávka HolKa

Prestižní americký deník láká cestovatele na 36 hodin do Prahy. To je zoufale málo, reagují čtenáři

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme