Musk rozdal další výpovědi. Twitter od jeho příchodu přišel o 70 procent zaměstnanců

Společnost Twitter propustila dalších nejméně 200 zaměstnanců, což je asi deset procent její pracovní síly. S odkazem na své zdroje o tom v neděli informoval server listu The New York Times (NYT).
Je to už minimálně osmé kolo propouštění od konce loňského října, kdy firmu zhruba za 44 miliard dolarů (asi 985 miliard korun) převzal podnikatel Elon Musk. Od jeho příchodu se počet zaměstnanců snížil přibližně o 70 procent.
Poslední vlna propouštění se zřejmě týká produktových manažerů, datových vědců a softwarových inženýrů, kteří pracovali na strojovém učení a spolehlivosti webu, uvedl newyorský deník. Twitter na žádost agentury Reuters o komentář zatím nereagoval.
Počátkem listopadu Twitter kvůli snižování nákladů zrušil asi 3700 pracovních míst. Podle Muskovova vyjádření z ledna měl Twitter přibližně 2300 aktivních zaměstnanců.
Zatímco americká média dala ban Scottu Adamsovi, autorovi komiksu Dilbert, za jeho rasistické výroky mířené proti černochům, Elon Musk vystoupil na jeho podporu. V nedělním tweetu šéf Twitteru obvinil média z rasismu vůči bělochům. S důkazy pro své tvrzení se ovšem neobtěžoval.
Elon Musk obvinil média z rasismu vůči bělochům
Leaders
Podlomené finanční zdraví
Nový šéf Twitteru v listopadu uvedl, že služba se potýká s „masivním poklesem tržeb”, neboť inzerenti snížili výdaje kvůli obavám z moderování obsahu. Firma se nedávno začala dělit o tržby z reklamy s některými tvůrci obsahu.
Někteří kritici se obávají, že Muskovy úsporné kroky v Twitteru se odrážejí na funkčnosti stejnojmenné sociální sítě a regulaci jejího obsahu. Musk tento měsíc řekl, že mu bude trvat zhruba do konce letošního roku, než společnost stabilizuje a zajistí její finanční zdraví.
Kdysi nejbohatší muž světa nezažívá nejlepší rok. Bohatství se mu smršťuje nejen kvůli klesajícím cenám akcií automobilky Tesla, ale také kvůli sociální síti Twitter, z jejíhož nákupu se mu nepodařilo vykroutit. Muskovo „cpaní se“ do Twitteru se ukazuje jako opravdu hodně špatný nápad, píše Zdeněk Pečený z Newstreamu.
Zdeněk Pečený: Musk není žádný Superman. Koupě Twitteru mu láme vaz
Názory
Ještě nedávno nejbohatší obyvatel zeměkoule Elon Musk loni věnoval na charitu akcie Tesly v hodnotě 1,9 miliardy dolarů. V uplynulém roce také prodal akcie prestižní automobilky za 23 miliard dolarů. V blízké budoucnosti se už jich ale zbavovat nehodlá, uvedl deník The Wall Street Journal.
Musk prodal loni akcie Tesly za miliardy, další dal na charitu. A zbytek si už nechám, prohlásil
Leaders
Speciál Realitní Club
Realitní Club je multiplatformní projekt serveru newstream.cz věnovaný nemovitostem, zaměřený pro B2B i B2C segment. Má tři základní části – webovou, printovou a eventovou se silným zaměřením na sociální sítě. Jako první odstartovala speciální stránka Realitního Clubu. Speciál je rozdělen do čtyř kategorií, které se „deep dive“ způsobem věnují klíčovým oblastem nemovitostního trhu.
- Brownfieldy: vize a budoucnost nezastavěných území především ve velkých městech;
- Komerční reality: kanceláře, coworking;
- Nová výstavba: development, nájemní bydlení, družstevní bydlení, hypotéky;
- Reality a politika: jak se municipality i nejvyšší patra centrální politiky podílejí na výstavbě.
Součástí budou rozhovory s developery, politiky, architekty i designéry.
Témata související s realitami:
- inflace v Česku i ve světě
- vše kolem hypotečního trhu
- co se děje na investičním trhu?