Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

zdraví - informace o tématu

ilustrační foto

Biohacking: Ani v prosinci nezapomínejte na ovoce a zeleninu. Inspiraci hledejte u předků

Sezónními čerstvými plodinami konzumovanými v prosinci jsou nejčastěji ty exotické, dovezené ze vzdálených krajů. Našemu zdraví vždy prospívá zařazení ovoce a zeleniny do našeho jídelníčku, podle výzkumů i ty zavařené, usušené či jinak zpracované také dodají benefity našemu organismu. Vždy je tedy lepší konzumovat nějakou zeleninu a ovoce, než žádnou. Pokud bychom se chtěli vydat cestou našich předků, ti v této době konzumovali uchovanou kořenovou zeleninu, košťáloviny, sušené ovoce a luštěniny.

Přečíst článek
Vlašské ořechy

Biohacking: Hrst ořechů, zelený čaj či speciální drink. A váš mozek pookřeje

Přečíst článek
{LABEL}

{NADPIS}

{POPISEK}

Lék na hubnutí Wegovy

Spása pro obézní Číňany. Na tamní trh míří lék Wegovy

Dánská farmaceutická společnost Novo Nordisk spouští prodej léku na obezitu Wegovy v Číně. Firma odhaduje, že v zemi, která je druhým největším farmaceutickým trhem na světě, trpí obezitou více než 180 milionů lidí. S odkazem na mluvčího podniku o tom informuje agentura Reuters.

Přečíst článek

Biohacking: Čaj aneb mnohými zapomenutá antioxidační mana

V podzimních plískanicích je horký čaj vítaným občerstvením jak doma, tak venku v restauracích a kavárnách. V našich zeměpisných šířkách jsou nejoblíbenějšími druhy čaje černý, bylinkový, ovocný a zelený. Společné mají to, že nás vnitřně zahřejí, povzbudí trávení, hydratují a dodají specifické mikroživiny v tom konkrétním typu čaje obsažené.

Přečíst článek

Martin Růžička z Nobilis Tilia: Co vyrobíme, je do měsíce u zákazníka

V kosmetickém průmyslu je obrovská konkurence. Dlouhodobě mohou uspět jen ti, jejichž produkty skutečně fungují. To je i případ české společnosti Nobilis Tilia, která už třicet let vyrábí přírodní kosmetiku a aromaterapeutické oleje v srdci Českosaského Švýcarska. Vsadila na kvalitu. Vše, od suroviny přes technologie výroby až po výsledné produkty, má přísné certifikace. Věděli jste, že na jeden litr růžového oleje je potřeba pět tun okvětních lístků růže? Kde takový olej nakupují, prozrazuje šéf společnosti Nobilis Tilia Martin Růžička v rozhovoru pro server mistoprodeje.cz.

Přečíst článek
mišpule obecná

Biohacking: Sezóna zdravých plodů zdaleka neskončila. Mlsejte mišpule, brukve či kaštany

I v nynějším chladném počasí je sezóna čerstvých potravin, a to nejen těch z holandských skleníků. Stále můžeme vyjít na zahradu a posbírat řadu druhů zeleniny a dokonce i ovoce. Nadšenci pro staré druhy plodin mají nyní možnost sklízet mišpule, což je druh ovoce příbuzný růžím a šípkům. Jejich konzumace je specifická tím, že se plody musí nechat na stromě přemrznout a buď uskladnit, nebo nechat v průběhu zimy na stromě a sklízet postupně.

Přečíst článek
{LABEL}

{NADPIS}

{POPISEK}

Hericium erinaceus. Houba, která chutná a vyživuje mozek

Biohacking: Hericium. Houba, která chutná a vyživuje mozek

Lví hříva, botanicky korálovec ježatý, latinsky hericium erinaceus je jedlá a medicinální houba používaná zejména v čínské medicíně po tisíce let. Tam je jí připisován posilující vliv na srdce, plíce, ledviny, játra a slezinu a tím podporuje dobré trávení a vyrovnává hladinu energie. Díky znatelným účinkům byla houba poslední desetiletí zkoumána i vědci, kteří zjistili řadu nepopiratelných benefitů pro zdraví lidského organismu.

Přečíst článek
Lenka Kejíková od letošního roku působí v Generali České pojišťovně na pozici pojistně-technické ředitelky pro životní pojištění a je také členkou představenstva.

Zájem o životní pojištění roste, stejně jako pojistné částky

V loňském roce bylo aktivních téměř pět milionů smluv životního pojištění. To je sice méně než před pár lety, podle Lenky Kejíkové z Generali České pojišťovny ale zájem postupně zase roste. Jedním z důvodů mohou být i pokroky lékařské vědy, které umožňují krytí stále většího množství vážných onemocnění nebo pojištění některých dříve „nepojistitelných“ osob. Třeba HIV pozitivních pacientů.

Přečíst článek
Unikátní česká kosmetika SAIN
video

Revoluční objev českých vědců umí omladit pleť

Alaptid, unikátní bioaktivní peptid, je známý pro své omlazující účinky již od osmdesátých let, až v posledních letech však došlo k jeho využití v praxi. Objev Evžena Kasafírka z Výzkumného ústavu pro farmacii a biochemii v Praze se stal hlavní účinnou složkou anti-age řady pečující kosmetiky SAIN.

Přečíst článek
Ředitel Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) Zdeněk Kabátek

Za dva roky nás čekají problémy, varuje šéf Všeobecné zdravotní pojišťovny Kabátek

Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) by se v roce 2027 mohla dostat do problémů, pokud nedojde ke změně na příjmové i výdajové straně a dále bude pokračovat růst výdajů na straně zdravotních služeb. V diskusním pořadu České televize Otázky Václava Moravce to řekl její ředitel Zdeněk Kabátek.

Přečíst článek
Květ černého bezu

Biohacking: Echinacea a Černý bez pomáhají odehnat podzimní virózy. Slouží v řadě podob

Použití specifických rostlin a bylin v naší denní rutině v tomto ročním období nám přinese řadu benefitů. Podle typu rostliny a naší motivace experimentovat je můžeme použít jako přísadu do jídla, udělat si odvar ve formě čaje, konzumovat v doplňcích stravy jako extrakt či kapsle.

Přečíst článek
Končí letní čas, hodiny se v noci na neděli posunou o hodinu zpátky

Končí letní čas. Hodiny se posunou o hodinu zpátky

V noci na neděli skončí letní čas. Tři hodiny po půlnoci se hodiny posunou zpátky na 02:00, noc tak bude o hodinu delší. Standardní středoevropský čas, pro který se vžilo označení zimní, bude platit do poslední březnové neděle příštího roku, tedy pět měsíců. Náramkové či nástěnné hodiny si lidé musí posunout sami, čas v elektronických přístrojích, například v telefonu nebo počítači, se změní automaticky.

Přečíst článek

News box

Ruská válka proti Ukrajině neskončí někdy brzy. Řekl to ve čtvrtek americký viceprezident Vance televizi Fox News. Americký ministr zahraničí Marco Rubio stejné televizi řekl, že pozice Ukrajiny a Ruska jsou od sebe nadále velmi vzdálené.
Nejpozději dnes musejí podat přiznání k dani z příjmu lidé, kteří ho odevzdávají v elektronické formě. Zároveň je také poslední den pro zaplacení daně. Čas ještě mají ti, kdo k podání přiznání využívají služeb daňového poradce, pro ně platí termín do 1. července.
Doporučujeme