Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Dr. Max roste. V Brně má nejmodernější evropský velkosklad

Sklad Dr. Max v Brně
Michal Nosek/Newstream
Michal Nosek

Dr. Max, největší česká síť lékáren, loni vykázala obrat 29,8 miliardy korun, což je oproti roku 2023 nárůst o devět procent. O růstu tržeb firmy se zasloužila síť klasických lékáren, ale i e-shop, který vykázal obrat 3,6 miliardy, což znamená růst o 16 procent.

Lékárenská síť Dr. Max, která patří mezi největší hráče ve střední a východní Evropě, zažívá v posledním období výrazný růst a úspěšně pokračuje v expanzi na evropském trhu. Síť poboček se loni rozrostla o 27 na celkových 529. „V tomto trendu bychom chtěli pokračovat, záleží však na tom, jak se bude vyvíjet regulace trhu,“ uvedl generální ředitel Dr.Max Jan Žák s tím, že právě liberální princip zajistil velmi dobrou dostupnost lékařské péče. 

Technologické inovace

Vedle expanze sází Dr. Max i na technologické inovace. Společnost začala využívat nástroje umělé inteligence pro analýzu zákaznické zpětné vazby, díky čemuž dokázala snížit provozní náklady o více než polovinu. V nemocniční lékárně v Roudnici nad Labem navíc zavedla robotický sklad, který zefektivňuje výdej léčiv. Jedná se o pilotní projekt, který bude zaveden i na dalších pobočkách.

Skupina provozuje své lékárny na sedmnácti místech Evropy. V Česku si společnost kromě zvyšování počtu lékáren zároveň pronajala nové skladové prostory v Brně-Líšni a Ostravě-Porubě, čímž výrazně posílila svou distribuční infrastrukturu. „Základna našeho e-shopu v Brně-Líšni, která letos zahájila standardní provoz, představuje díky podílu automatizace, robotizace a použitým technologiím absolutní špičku v rámci celé Evropy,“ popsal Žák s tím, že firma pokračuje v inovativních aktivitách zejména instalací skladových a výdejních robotů a elektronických cenovek. 

Lékárenských robotů momentálně Dr. Max využívá 17 a elektronickými cenovkami je vybaveno 180 lékáren. Dr. Max tak potvrzuje svou pozici lídra evropského lékárenského trhu. Díky strategickým investicím, důrazu na inovace a zákaznickou zkušenost patří mezi nejdynamičtěji rostoucí firmy v oboru.

Ilustrační foto

Revoluce ve farmacii? První léky vyvinuté AI se na trhu mají objevit už za šest let

Už na konci desetiletí by mohly být na trhu dostupné první léky zcela vyvinuté umělou inteligencí, uvedl server agentury Bloomberg.

Přečíst článek

generální ředitel sítě lékáren Dr.Max Daniel Horák

Tržby sítě lékáren Dr.Max byly loni rekordní, dařilo se i e-shopu

Lékárny Dr.Max utržily loni v Česku rekordních 22,6 miliardy korun, meziročně o sedm procent více. On-line prodeje vzrostly o 32 procent na 1,9 miliardy korun z celkových tržeb lékáren. Počet lékáren sítě v ČR se zvýšil o čtyři na 466. Uvedl to generální ředitel Daniel Horák. Hospodářský výsledek nesdělil. Podle Sbírky listin činil předloni čistý zisk společnosti Česká lékárna holding (ČLH), která síť Dr.Max provozuje, 518,3 milionu korun. Firma patří investiční skupině Penta.

Přečíst článek

PODZIMNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Hlavním tématem podzimního čísla magazínu Newstream Club je Sázka na Česko. Česko je totiž země s ohromným potenciálem. To je jedna ze spojovacích myšlenek vlivných českých podnikatelů. A ten potenciál je zejména v lidech. Jak ale tento potenciál vzít a přetočit jej ve skutečnou hodnotu, na které lze následně stavět růst? Právě o těchto otázkách jsme mluvili s několika výraznými figurami českého, slovenského, ale i světového byznysu.

Velmi aktivní, a přitom neotřelý způsob ukazuje galeristka Olga Trčková, která v centru Prahy vybudovala úspěšnou komerční galerii DSC Gallery. O tom, jak může Česko, či potažmo Česko a Slovensko uspět na globální scéně, pak vědí své miliardáři Vlastislav Bříza a Dalibor Cicman. První dokázal tradiční značku Koh-i-noor dostat do celého světa, druhý se svým e-commerce projektem GymBeam svět postupně dobývá.

Kromě rozhovorů s klíčovými osobnostmi trhu se v magazínu dozvíte také prognózu vývoje na pražské burze, proč se v Kuchyni na Pražském hradě nesmaží smažák nebo jak to vlastně mají Češi se svými chalupami.

Deváté vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v prosinci.

Související

Doporučujeme