Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Zuckerberg si dál udobřuje Trumpa. Poslal mu milion dolarů

Šéf společnosti Meta Mark Zuckerberg
ČTK
 ČTK

Americká technologická společnost Meta Platforms poslala inauguračnímu fondu Donalda Trumpa milion dolarů (23,9 milionu korun).

Firma podnikatele Marka Zuckerberga se snaží vylepšit pošramocený vztah s nastávajícím prezidentem, napsal web The Wall Street Journal. Meta pak zprávu potvrdila.

Dar pro budoucího prezidenta je odklonem od dosavadní praxe Zuckerberga a jeho společnosti. Přichází po volební kampani, v níž Trump Zuckerbergovi pohrozil, že ho potrestá, pokud se pokusí ovlivnit volby proti němu.

Snahy naklonit si nastupující administrativu jsou ředitelům velkých technologických firem společné. Jejich zaměstnanci mají tendenci silně inklinovat k levici a společnosti se často stávají terčem hněvu Trumpa a dalších republikánů. Ti se nyní chystají převzít kontrolu nad Bílým domem a oběma komorami Kongresu. Volají přitom po nové regulaci technologií.

Německý kancléř Olaf Scholz

Scholz telefonoval s Putinem. Bylo to frustrující, uvedl německý kancléř

Nedávný telefonát s ruským prezidentem Vladimirem Putinem byl podle německého kancléře Olafa Scholze sice frustrující, hodlá ho ale zopakovat, řekl ve vysílání stanice RTL. Scholz Putinovi, který před téměř třemi lety nařídil invazi na Ukrajinu, zavolal v polovině listopadu. Vysloužil si za to ostrou kritiku doma i v zahraničí.

Přečíst článek

Zleva europoslanec Filip Turek a bývalý prezident Václav Klaus (vpravo) na na členské schůzi Motoristé sobě

David Ondráčka: Nejde o Turka, ale o Klause. Motoristé jej chtějí dostat zpět do politiky

Klaus sobě, to je skutečný a jediný cíl retro projektu Motoristé sobě. Je to pokus o mocenský návrat Václava Klause a jeho devadesátkového gangu zpět do politiky. Nejde o Turka, jde o Klause. Tak to je třeba chápat, všechny řeči mají jen odvést pozornost od této podstaty. Jejich zakladatel Macinka to sám říká: „my nejsme béčko Andreje Babiše, my jsme áčko Václava Klause“.

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Doporučujeme