Reklama

Vydali jsme nový magazín!

Objednávejte zde

Technologické akcie zažily nejhorší týden za dvacet let. Hrozí prasknutí bubliny?

akciová bublina, ilustrační foto
iStock
Stanislav Šulc
sta

Index Nasdaq 100, v němž jsou akcie nejznámějších technologických společností, každý den ztrácel 1 procento hodnoty, uvedla agentura Bloomberg. Tak špatný týden populární sektor nezažil dvacet let. Tehdy přitom splaskla takzvaná dotkom bublina.

Reklama

Amazon – minust šest procent, Tesla – minus 5,26 procenta, Meta (dříve Facebook) – minus více než čtyři procenta. Google – minus dvě a půl procenta. Netflix – minus téměř 22 procent.

A to vše pouze za pátek, poslední obchodní den uplynulého týdne. Jak trefně poznamenala agentura Bloomberg, investoři sázející na růst mohou být rádi za jedinou věc – že se kvůli svátku obchodovalo jen čtyři dny.

Efekt covid vyprchal. Lidé už doma zase cvičí míň

Pandemie je u konce, naznačují propady Netflixu, Pelotonu a Clubhousu

Během koronavirové krize se z nich stali miláčkové lidí nedobrovolně zavřených doma. Díky Netflixu se lidé v pandemii měli na co dívat, díky Pelotonu cvičili, díky sociální síti Clubhouse si spolu povídali. Poslední výsledky Netflixu naznačují, že pandemické kouzlo vyprchalo, totéž platí i pro Peloton. Ani jednomu se nedaří lákat dostatečné množství nových zákazníků. A ještě hůř na tom je Clubhouse, fenomén konce prvního pandemického roku. 

Přečíst článek

Každý z nich totiž slavný technologický sektor přišel o jedno procento hodnoty. Týden plný takovýchto propadů přitom burza Nasdaq specializující se na technologické firmy prožila jen při prasknutí takzvané dotkom bubliny v roce 2000 a po 11. září o rok později.

„Jen v tomto týdnu Nasdaq 100 odepsal 7,5 procenta, což dokonaly tragické výsledky pandemických miláčků, jako je Netflix. Investoři přestávají věřit v postpandemické oživení a s ním spojený růst technologického sektoru. Jen od začátku roku pak indes ztratil 12 procent, čímž má našlápnuto prožít nejhorší měsíc od krize v roce 2008,“ uvedl Bloomberg.

„Výprodeje v poslední hodině seance a kontinuální každodenní propady naznačují, že s technologickým sektorem přestávají mít trpělivost institucionální investoři a snaží se akcií zbavit co nejrychleji,“ prohlásil Chris Murphy ze Susquehanna International Group, která se na obchod s technologickými akciemi soustředí.

Případ Roubal

Netflix, HBO i Disney chtějí české diváky. Jak zareaguje Nova a ostatní?

Do Česka v nadcházejících měsících zamíří tři globální streamovací služby. Doplní tak nabídku interaktivních televizí v čele s Netflixem. Reagovat na to musí také tuzemské stanice. Nova proto tlačí své Voyo a má s ním velké plány. Jaký bude boj o diváka, který se stale více odklání od tradiční televize a zábavu hledá aktivně sám?

Přečíst článek

KFC v Praze

Kuře táhne víc než hovězí. KFC má v Česku nejvíc poboček

Nejširší sítí rychlého občerstvení v České republice je KFC se 114 restauracemi, o pět méně jich má konkurenční McDonald´s. Řetězce se letos plánují rozrůst většinou o několik nových poboček. Vyplývá to z ankety mezi fast food řetězci.

Přečíst článek

Magazín Newstream CLUB

Je nový byznysově - lifestylový čtvrtletník o tom, jak žít bohatý a smysluplný život. Přináší inspiraci, osobnosti, miliardáře, rozhovory, life-hacky. Nedílnou součástí je fashion, design, travel, styl, food, filantropie a taky budoucnost.

Za hlavní téma PRVNÍHO čísla magazínu Newstream CLUB s titulkem Work is Life jsme zvolili radikální změnu, která se odehrává na poli práce. Ostatně i tento magazín je výrazem této změny. Ještě před několika lety by takový časopis zaměstnal velkou redakci na několik týdnů. Díky současným technologiím jej dokáže připravit mnohem menší tým. Pokud je dost efektivní a 100procentně oddaný pro věc.

Aktuální číslo magazínu Newstream CLUB představuje na titulní straně manažerku a podnikatelku Michaelu Bakala, která prozrazuje, že zvažuje novou kariéru. Vydala se proto studovat psychologii do Kalifornie.

Headhunter Jan Bubeník v prvním čísle mluví o tom, jak se v poslední době změnily nároky na šéfy. „Dnešní šéf je kapitán na rozbouřeném moři,“ říká.

Miliardáři a investoři Libor Winkler, Ondřej Fryc, Andrea Ferancová Bartoňová či Radim Jančura sdílejí své tipy, jak nakládat s penězi a investicemi.

V magazínu je sekce věnovaná filantropii – představují se top české nadace včetně Cibulky manželů Vlčkových a nadace rodiny Kellnerových. Objevují se v něm také články z prestižního Harvard Business Review, které redakce na základě licence jako jediná přináší českému publiku. 

K dostání je v síti trafik Lagardère. K dostání je také online i jako předplatné přes SEND.

Objednávejte zde.

Další číslo magazínu Newstream Club vyjde v prosinci 2023.

Související témata

Reklama

Související

Apple, ilustrační foto

Hodnota společnosti Apple opět překonala hranici tří bilionů dolarů, pomáhá zájem o umělou inteligenci i Fed

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme