Americká mediální společnost Warner Bros. Discovery uvedla, že do poloviny příštího roku rozdělí firmu na dva veřejně obchodované podniky. Ty si v rámci tohoto kroku mezi sebou rozdělí streamovací a studiovou divizi a provoz televizních sítí.
Nejočekávanější televizní událost roku? Druhá série Hry na oliheň je rozhodně jedním z kandidátů na tento titul. Tvůrci se pokoušejí navázat na globální fenomén úvodní série, která měla premiéru před třemi lety, tedy v dobách nejtužší pandemie. Pokračování tak před sebou mělo nelehký úkol – pokračovat v zajímavém příběhu, rozšířit vesmír Squid Game do větších kontur a ještě neztratit nic z divácké atraktivity. V prvních dvou cílech uspěl, třetí je o dost složitější.
Někdo se možná těší na novou štědrovečerní pohádku, většina světa a také velká část českých diváků ale vzhlíží k datu 26. prosince. To se totiž na streamovací platformě Netflix objeví druhá řada Hry na oliheň, jihokorejského megahitu z roku 2021. Netflix si od pokračování slibuje hodně, čemuž odpovídá i obří globální kampaň. Tentokrát se část peněz utratila také v Česku, což dokazuje kampaň v metru nebo obří outdoorová reklama u pražského Anděla.
Detektivové ve Francii a Nizozemsku prohledali kanceláře americké mediální společnosti Netflix, a to v rámci předběžného vyšetřování kvůli podezření z daňových úniků. Agentuře Reuters to sdělil zdroj z francouzské justice. Vyšetřování americké streamovací platformy ve Francii bylo podle něj zahájeno v listopadu 2022.
Pokud vám někdo někdy tvrdil, že léto je „okurková sezóna“, tak já si dovolím nesouhlasit. Ty, kteří sledovali boj o žlutý trikot na Tour de France, musely zvedat ze „sedla“ všechny útoky Tadeje Pogačara, a pokud se ze zákulisí ozývaly hlasy, že někdy byl moc „krutý“ ke svým soupeřům, pak to, že jdete za vítězstvím, za mě není nic špatného, protože jen ti, co překonali rekordy, utkví ve vaší paměti.
Koronavirová pandemie od základu proměnila každodenní život většiny lidí. Mnozí získali se zavedením práce z domova více volného času, který trávili sledováním seriálů, nákupy online, virtuálními schůzkami s přáteli nebo třeba cvičením z pohodlí svého obýváku. Změna životního stylu umožnila zrod i zcela nových společností, které se úspěšně prosadily na akciovém trhu. Ekonomické vítěze z období lockdownů v letech 2020 a 2021 ale s odezněním pandemie postihlo tvrdé přistání. Některé pandemické hvězdy dokonce zcela vyhasly, jiné ještě velmi slabě blikají.
Fiona Harvey žaluje americkou streamovací službu nejméně o 170 milionů dolarů (téměř čtyři miliardy korun) kvůli seriálu Sobík (Baby Reindeer). Poznala se v hlavní záporné postavě, která stalkuje hlavního hrdinu. Seriál sám hlásá, že vznikl „podle skutečných událostí“. Harvey poukazuje na celou řadu odchylek od skutečnosti a hlásí, že jí seriál zničil život. Pro Netflix to není první žaloba svého druhu.
Za 26 miliard dolarů, tedy téměř 600 miliard korun, chce společnost Sony podpořená investory z Apollo Global Management koupit konkurenční mediální společnost Paramount. Pokud by k dealu skutečně došlo, Hollywood by se opticky smrsknul o jedno studio. Série fúzí a akvizic je pro další směřování amerického audiovizuálního průmyslu nevyhnutelná. Protože Hollywood ztrácí dech. Propojování studií jim může pomoci chránit největší konkurenční výhodu, kterou ještě stále mají.
Uplynulý týden se nesl na vlně mohutných výprodejů na světových burzách. Výhled na vyšší sazby po delší dobu v kombinaci s dalšími rozbroji na Blízkém východě začínají podrývat důvěru investorů. Po delším čase se hlavní americký index S&P 500 podíval pod hladinu 5000 bodů. Růst tržní volatility tak rozhodně nemusí být u konce.
Zátah proti sdílení hesel i příběh narkobaronky Griseldy zajistily Netflixu hvězdné čtvrtletí. Nárůst počtu předplatitelů streamingové služby byl dvojnásobný oproti očekávání. Výhled ale zklamal.
Ceny ropy 🛢 klesají poté, co Spojené státy zavedly nové sankce vůči Íránu, což oživilo naději, že se namísto dalšího zesílení jeho konfliktu s Izraelem a vojenského zapojení USA podaří vyjednat dohodu.
Rusko neusiluje o kapitulaci Ukrajiny, ale chce, aby Kyjev uznal realitu na bojišti, prohlásil dnes podle agentur TASS a Reuters ruský prezident Vladimir Putin na mezinárodním ekonomickém fóru v Petrohradu.
Dolar na závěr týdne oslabuje 👎 ke koši měn, za celý týden by však mohl vykázat nejvyšší růst za více než měsíc. Investoři totiž v důsledku války na Blízkém východě a nejistoty ohledně jejího dopadu na světovou ekonomiku vyhledávali tradičně bezpečná aktiva. Dnes se však objevily signály, že USA se do konfliktu bezprostředně nezapojí, což snížilo poptávku po těchto bezpečných aktivech, v čele s dolarem.
Přímý zásah íránského reaktoru v Búšehru povede k úniku radioaktivity ☢, varoval dnes na zasedání Rady bezpečnosti OSN šéf Mezinárodní agentury pro atomovou energii Rafael Grossi. Rada v New Yorku jedná o izraelsko-íránském konfliktu, který začal minulý pátek izraelským útokem na íránskou jadernou a vojenskou infrastrukturu a další cíle.
Česká měna se dnes k euru opět obchodovala téměř beze změny ➡, oslabila o haléř na 24,83 koruny z euro. Vůči dolaru smazala čtvrteční ztrátu, když posílila o pět haléřů na 21,56 koruny za dolar.
Druhý největší výrobce oceli na světě ArcelorMittal ruší ❌ plány na přeměnu dvou oceláren v Německu na uhlíkově neutrální. Důvodem jsou příliš 🔝 vysoké náklady na energii ⚡ v zemi, oznámila dnes společnost.
Pražská burza dnes posílila 💪. Index PX stoupl ↗ o 0,42 procenta na 2140,46 bodu. Pomohl k tomu hlavně růst ceny akcií společnosti ČEZ, které se podílely na většině z celkového objemu obchodů na burze. Vyplývá to z výsledků obchodování na webu burzy.
Ruské státní energetické, dopravní a finanční firmy jsou kandidáty na privatizaci, uvedl ministr financí Anton Siluanov. Rusko, které směřuje významné prostředky do války na Ukrajině, potřebuje peníze do rozpočtu, připomněla agentura Reuters.
Izraelská armáda dnes v Gaze zabila 🔫 nejméně 44 Palestinců, včetně 25 čekajících na humanitární pomoc, sdělila podle agentury Reuters tamní civilní obrana.
Při cestování se psem 🐶, kočkou 🐱 či fretkou do jiného členského státu Evropské unie musí majitel označit zvíře čipem a zajistit platné očkování proti vzteklině. Zvíře musí mít rovněž cestovní pas. O pravidlech cestování se zvířaty dnes informovala Státní veterinární správa.