Reklama

Vydali jsme nový magazín!

Objednávejte zde

Svět poprvé od globální krize zchudnul. Zejména ten západní

Svět poprvé od globální krize zchudnul. Zejména ten západní
Profimedia.cz
 ČTK

Majetek lidí na celém světě se poprvé od finanční krize roku 2008 snížil. Na vině jsou poklesy kurzů po vypuknutí ruské válce na Ukrajině. Ta oslabila akcie a zisky investičních fondů, což vedlo ke snížení celosvětového majetku o 3,5 procenta na 255 bilionů dolarů (5,5 trilionu korun). Podle agentury DPA to vyplývá ze studie poradenské společnosti Boston Consulting Group (BCG).

Reklama

"Zejména západní svět zažil v roce 2022 prudký propad finančních aktiv,“ uvedl analytik BCG Michael Kahlich. Reálná aktiva, jako jsou nemovitosti, drahé kovy nebo šperky, ale podle studie v loňském roce nadále rostla a přidala 5,5 procenta.

Ubylo čtyři tisíce miliardářů 

Skupina superbohatých lidí s finančním majetkem přesahujícím 100 milionů dolarů (zhruba 2,17 miliardy korun) se loni kvůli poklesu kapitálových trhů celosvětově zmenšila o zhruba 4000 na necelých 62 tisíc členů.

Bernard Arnault

Jedenáct miliard dolarů je pryč. Bernard Arnault během jednoho dne přišel o část jmění

Sektor luxusního zboží zasáhly obavy ze zpomalení růstu v USA. Pro Bernarda Arnaulta, nejbohatšího člověka světa, je to špatná zpráva. Během jednoho dne se jeho jmění ztenčilo o 11,2 miliardy dolarů, píše agentura Bloomberg. 

Přečíst článek

V žebříčku čistého majetku jsou na prvním místě Spojené státy se 144 biliony dolarů, následované Čínou (76 bilionů dolarů) a Japonskem (24 bilionů). Podle odhadu BCG se globální čisté bohatství pravděpodobně do roku 2027 bude zvyšovat o pět procent ročně na téměř 600 bilionů dolarů.

Nedávno publikované studie potvrzují trend z minulého roku, i když čísla nejsou totožná kvůli rozdílům v metodice. Také údaje poradenské firmy Capgemini potvrzují, že v roce 2022 pocítilo propad na akciových trzích mnoho bohatých lidí. Počet lidí s investovatelným majetkem ve výši alespoň jednoho milionu amerických dolarů se i podle ní celosvětově snížil.

Nejbohatší Američané kvůli pádu akcií přišli o miliardy. Na charitu ale poslali více než dřív.

Nejbohatší Američané kvůli pádu akcií přišli o miliardy. Na charitu ale poslali více než dřív

Pětadvacet nejbohatších filantropů Spojených států loni přišlo zejména kvůli propadu akciových trhů o desítky miliard dolarů. To jim však nevadilo, aby na charitu poslali 27 miliard dolarů, nejvíce za několik posledních let, napsal deník The Wall Street Journal.

Přečíst článek

Magazín Newstream CLUB

Je nový byznysově - lifestylový čtvrtletník o tom, jak žít bohatý a smysluplný život. Přináší inspiraci, osobnosti, miliardáře, rozhovory, life-hacky. Nedílnou součástí je fashion, design, travel, styl, food, filantropie a taky budoucnost.

Za hlavní téma PRVNÍHO čísla magazínu Newstream CLUB s titulkem Work is Life jsme zvolili radikální změnu, která se odehrává na poli práce. Ostatně i tento magazín je výrazem této změny. Ještě před několika lety by takový časopis zaměstnal velkou redakci na několik týdnů. Díky současným technologiím jej dokáže připravit mnohem menší tým. Pokud je dost efektivní a 100procentně oddaný pro věc.

Aktuální číslo magazínu Newstream CLUB představuje na titulní straně manažerku a podnikatelku Michaelu Bakala, která prozrazuje, že zvažuje novou kariéru. Vydala se proto studovat psychologii do Kalifornie.

Headhunter Jan Bubeník v prvním čísle mluví o tom, jak se v poslední době změnily nároky na šéfy. „Dnešní šéf je kapitán na rozbouřeném moři,“ říká.

Miliardáři a investoři Libor Winkler, Ondřej Fryc, Andrea Ferancová Bartoňová či Radim Jančura sdílejí své tipy, jak nakládat s penězi a investicemi.

V magazínu je sekce věnovaná filantropii – představují se top české nadace včetně Cibulky manželů Vlčkových a nadace rodiny Kellnerových. Objevují se v něm také články z prestižního Harvard Business Review, které redakce na základě licence jako jediná přináší českému publiku. 

K dostání je v síti trafik Lagardère. K dostání je také online i jako předplatné přes SEND.

Objednávejte zde.

Další číslo magazínu Newstream Club vyjde v prosinci 2023.

Související témata

Reklama

Související

Wall Street, ilustrační foto

Zázrak na burze. Akcie fintechu hodnotnějšího než Goldmani raketově rostou. A nikdo neví proč

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme