Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

finance - informace o tématu

Petr Borkovec/Partners

Zemětřesení v Partners: Petr Borkovec jde řídit banku s Markem Ditzem. Do sítě přijde Petr Křen

Spoluzakladatel Partners Petr Borkovec bude řídit Partners Banku v roli co-CEO s Markem Ditzem. Jeho klientský kmen přebere Petr Křen.

Přečíst článek

Petr Borkovec: Partners Banka má tolik klientů, že se nám přehřál klientský servis

Přečíst článek
Mzdy v eurech jsou nesmysl. Buď je mějme v koruně, nebo přijměme euro

Lukáš Kovanda: Mzdy v eurech jsou nesmysl. Buď je mějme v koruně, nebo přijměme euro

Okruh českých zaměstnanců, kteří mohou dostávat výplatu v eurech, se od příštího roku rozšíří. Kromě těch, kteří pracují v zahraničí, ji nově budou moci inkasovat třeba pendleři nebo ti, co mají v zahraničí rodinu.

Přečíst článek
Premiér Petr Fiala (ODS)

Fiala: Reforma penzí už nemůže čekat, musíme udělat první krok

Neudržitelnost penzijního systému představuje podle premiéra Petra Fialy (ODS) zásadní zátěž pro Česko. Je třeba zajistit, aby důchodové pojištění nezkolabovalo, řekl ministerský předseda po zahájení mimořádné sněmovní schůze svolané z koaličního podnětu k úvodnímu kolu debaty o sporných širších změnách v penzích.

Přečíst článek
Bankovka v hodnotě 2000 korun

Změna po 30 letech. Daňový informační systém přebere firma Eviden

Finanční správa po více než 30 letech mění provozovatele automatizovaného daňového informačního systému (ADIS). Zakázku na jeho provoz, údržbu a rozvoj vyhrála firma Eviden, součást francouzské skupiny Atos. Uspěla s cenou 1,8 miliardy korun, píšou Hospodářské noviny. Podle nich firma nabídla provoz téměř o polovinu levněji, než kolik si účtoval dlouholetý dodavatel IBM. Převzetí systému je podle deníku naplánováno na začátek července.

Přečíst článek

Karin Šoóšová: Rozkolísaný a rozmanitý akciový trh přeje aktivnímu investování

Volatilita akciového trhu, tedy míra rozkolísanosti cen akcií, je intenzivně sledovaným parametrem mezi profesionály. Existuje řada nástrojů, jak na volatilitu sázet, nebo naopak své portfolio vůči volatilitě zajistit. Méně známým, ale neméně důležitým parametrem je, jak velké jsou rozdíly mezi pohyby cen jednotlivých akcií, neboli rozptyl (dispersion).

Přečíst článek
Místopředseda představenstva Hypoteční banky Miroslav Zetek

Blíží se čas refixací hypoték z doby boomu před covidem. Čekáme velkou vlnu, říká Miroslav Zetek z ČSOB Hypoteční banky

Dva roky vysokých sazeb, kdy si lidé nebrali hypotéky a nekupovali nové bydlení, tuzemské banky dobře přečkaly. Protože před třemi či čtyřmi lety, když byly úroky na dvou procentech, rozdaly za stovky miliard úvěrů na bydlení. Z tohoto poolu dosud žijí. Jenže, doba fixací za tyto minimální sazby se krátí. Nejčastější byly pěti a sedmileté fixace. Pomalu začínají vyprchávat. A úrokové sazby u hypoték se v současnosti pohybují nad pěti procenty. Pro desítky tisíc lidí to bude výrazné zdražení dřívějších výhodných půjček na bydlení. „Pětileté fixace už se trochu dostávají do popředí,“ říká Miroslav Zetek, místopředseda představenstva Hypoteční banky, největšího poskytovatele hypoték na trhu.

Přečíst článek
Český prezident Petr Pavel

Pavel: Jsem příznivcem eura, Česku by dlouhodobě prospělo

Prezident republiky Petr Pavel na debatě s občany v Šemberově divadle ve Vysokém Mýtě znovu řekl, že je příznivcem přijetí eura. Při zvažování této věci by ale podle něj měla rozhodovat fakta, nikoliv emoce. S uspořádáním referenda o přijetí eura by byl opatrný.

Přečíst článek
peníze, ilustrační foto

Stanislav Šulc: Dobrá zpráva pro všechny. Češi se vracejí k zadlužování

Zadlužení českých domácností roste. A co víc, roste rychleji, než bylo v posledních dvou letech obvyklé. Co by ještě před několika dekádami představovalo problém, stalo se v současnosti dokonce dobrou zprávou. Jsou to totiž právě domácnosti a jejich spotřeba, které rozhýbávají velmi pomalu se rozjíždějící českou ekonomiku. A klidně ať si to je třeba na dluh.

Přečíst článek
Přehled nejvlivnějších žen ve finančním světě doplnilo 24 nových jmen

PROHLÉDNĚTE SI: Bérová, Tykač, Jirásková, Havrlant. Přehled nejvlivnějších žen ve finančním světě doplnilo 24 nových jmen

Přinášíme exkluzivně pohled na třetí ročník Síně slávy projektu #FinŽeny. Do unikátního přehledu dlouhodobě nejvlivnějších českých bankéřek, ekonomek, manažerek, finančních ředitelek a dalších dlouhodobě vlivných žen sektoru financí letos přibylo 24 nových jmen.

Přečíst článek
Ethereum, ilustrační foto

Dva studenti americké MIT ukradli kryptoměny za miliony dolarů. Stačilo jim 12 sekund

Ve Spojených státech byli zatčeni dva bratři pro podezření z krádeže 25 milionů dolarů (568 milionů korun) v kryptoměnách a to za pouhých 12 sekund.

Přečíst článek
Prodejce oděvů Esprit podal v Německu návrh na insolvenci

Esprit ve finančních potížích. Firma podala v Německu návrh na insolvenci

Prodejce oděvů Esprit se dostal do finančních potíží. Skupina podala u soudu v Düsseldorfu návrh na vyhlášení insolvence na mateřskou společnost Esprit Europe a na šest německých dceřiných společností. S odvoláním na sdělení skupiny Esprit Holdings Limited to uvedla agentura DPA. Firma bude v obchodní činnosti zatím pokračovat.

Přečíst článek
Reklama

News box

Naplněna podle českého prezidenta 👨 Petra Pavla byla původní očekávání, že summit ve Švýcarsku přinese alespoň nějaký pokrok na cestě k míru na Ukrajině. Fakt, že se některé účastnické státy nepodepsaly pod společnou závěrečnou deklaraci podle něj samo o sobě neznamená, že jsou v opozici. 
Německo jedná s Uzbekistánem o migrační 🤝 dohodě, která by mohla zahrnovat deportace afghánských žadatelů o azyl. To by Berlínu umožnilo vyhnout se uzavírání přímých dohod s afghánským radikálním islamistickým hnutím Tálibán. Informovala o tom dnes agentura Bloomberg s odvolám na zdroje s tímto plánem obeznámené.
Účastníci summitu o míru na Ukrajině se dohodli na pokračování úsilí v pracovních skupinách, jejichž cílem bude přijít s „akčními plány pro mír", řekl na konci dvoudenní akce ve Švýcarsku ukrajinský prezident 👨 Volodymyr Zelenskyj. Podle švýcarského listu Tribune de Genève na tiskové konferenci uvedl, že tyto plány by měly být hotové do „měsíců, ne let“.

Americký exprezident Donald Trump si v noci na dnešek stěžoval, že žádosti Ukrajiny o podporu Spojených států „neberou konce“, a uvedl, že v případě jeho znovuzvolení by byla záležitost rychle  „urovnaná“. Podle Trumpa se „to musí zastavit“, z jeho slov ovšem nebylo zcela jasné, zda lídr Republikánské strany odkazoval na americkou pomoc nebo celou ruskou agresi.

Ministr spravedlnost Pavel Blažek (ODS) chce oddálit schvalování změn zákona, které mají  zpřísnit kontrolu advokátních úschov. V diskusním pořadu Otázky Václava Moravce České televize dnes řekl, že nebude souhlasit s tím, aby se druhé čtení ve Sněmovně uskutečnilo do prázdnin. 
Účastníci prvního summitu o míru na Ukrajině dnes v prohlášení vyzvali k návratu dětí deportovaných Ruskem a k zapojení „všech stran“ do případného 🤝 mírového procesu. Informuje o tom agentura AFP. Další média uvádí, že delegace z několika zemí včetně Brazílie, Saúdské Arábie nebo Indie se k závěrečné deklaraci jednání ve Švýcarsku nepřihlásily.
Hnutí ANO bude při povolebních jednáních o postech v Evropském parlamentu usilovat o to, aby se místopředsedkyní EP stala dosavadní místopředsedkyně Sněmovny a nově zvolená europoslankyně ANO 👩 Klára Dostálová. V dnešním diskusním pořadu Partie na CNN Prima News to řekla rovněž nově zvolená europoslankyně ANO Jaroslava Pokorná Jermanová. 
Demonstranti v Izraeli dnes silničními blokádami odstartovali sérii  protestů proti premiérovi Benjaminu Netanjahuovi. Cílem podle nich je, aby příští týden byl posledním týdnem vlády pravicového politika, píše dnes server deníku Haarec. Organizátoři demonstrací za propuštění rukojmích také vyzvali k protestům před sídly ministerstev či u bydlišť vládních politiků.
Na severu Islandu v pátek odpoledne havaroval 🚌 autobus s 22 českými turisty. Několik zraněných přepravil vrtulník do nemocnice, informoval na webu ředitel CK Adventura Petr Novotný. Server iDnes.cz napsal, že podle místních médií je pět zraněných na jednotce intenzivní péče, z toho dva jsou v umělém spánku.
Dva dozorce, které dnes drželi muži ve vazební věznici v Rostově na Donu na jihozápadě Ruska jako rukojmí, se 👍 podařilo osvobodit. Skupina útočníků je po zásahu bezpečnostních sil po smrti, napsala agentura TASS. Agentura Reuters krátce předtím uvedla, že z místa byla slyšet střelba.
Reklama
Reklama
Doporučujeme