Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Londýn po brexitu neosiřel. Přilákal rekordní investice do fintechů

Start-up, ilustrační foto
Stanislav Šulc / Newstream
 ČTK

Investoři vložili v letošním prvním pololetí do londýnských finančně technologických start-upů rekordních 5,3 miliardy dolarů (115,9 miliardy korun). V meziročním srovnání je to více než dvojnásobek. Dokazuje to, že britská metropole navzdory brexitu zůstává centrem fintechů.

Reklama

Londýnské fintechy získaly v letošních prvních šesti měsících o 3,2 miliardy dolarů více než ve stejném období loni. Vyplývá to z průzkumu společností Dealroom a London & Partners, na který upozornila agentura Reuters. Rekordní investovaná částka podle ní ukazuje, že britská metropole si i po brexitu drží status centra digitálních finančních služeb.

Finančně technologické firmy po celém světě získaly v období od ledna do června od investorů 54,1 miliardy dolarů, což je více než úhrnem za uplynulé dva roky. Londýnské start-upy měly velký podíl na evropském růstu, získaly více než třetinu z investic. V celosvětovém měřítku se Londýn řadí na druhé místo za San Francisco a mírně před New York, zjistil výzkum.

Výzkum byl zveřejněn poté, co ve středu formou přímého vstupu vstoupily na burzu v Londýně akcie společnosti Wise, která zajišťuje převody peněz. Akcie den zahájily na ceně 800 pencí, což firmu ocenilo na 7,95 miliardy liber (239,7 miliardy korun). To je výrazně více, než se očekávalo.

The old Village od Lawers
video

Skotská vesnice, kde straší, je na prodej. Pozemek s ruinami vyjde na pět milionů

Opuštěná vesnice ve Skotsku, v níž podle pověstí straší, je na prodej. Asi tři hektary čtvereční zahrnující pláž nebo starobylé ruiny vyjde na 173 tisíc liber, v přepočtu na zhruba pět milionů korun.

Přečíst článek

Do nových výrobních technologií hodlají letos investovat hlavně střední a velké podniky, především výrobci strojů a firmy z automobilového průmyslu.

Průzkum: Firmy jsou letos v investicích opatrné, uvítaly by i dál zrychlené odpisy

Firmy jsou podle průzkumu Svazu průmyslu a dopravy ČR (SP) v investicích pro letošní rok zatím opatrné, 70 procent z nich se chce držet plánu ze začátku roku. Nejčastěji budou nakupovat nové výrobní technologie. Peníze hodlají vložit také do modernizace či rozšíření výrobních areálů, nebo do výzkumu a vývoje. Vláda přitom může pomoci rychlým spuštěním nových operačních programů a Národního plánu obnovy, uvedli zástupci SP.

Přečíst článek

Magazín newstream CLUB

Jak vytvářet odkaz pro příští generace? Odpovědi z byznysového světa, ale i od výrazných osobností společenského života nabízí třetí číslo magazínu newstream CLUB, který právě vychází.

Na obálce byznysově - lifestylového čtvrtletníku je František Kinský, legendární šlechtic, který vypráví, jak se v jejich rodě dědí nikoli majetek, ale zodpovědnost a služba. 

Hvězdami jarního čísla jsou dále mimo jiné Silke Horáková (Albatros), Luděk Sekyra (Sekyra Group), Zbyněk Frolík (Linet) nebo architekt Václav Aulický či umělec Milan Knížák.

Magazín se věnuje tématům dlouhodobých investic, předávání majetku v rámci rodinných klanů, tradičním českým značkám či tomu, jak developeři společně s architekty mění tvář měst na dlouhá staletí.

Magazín přináší inspirativní čtení, které má čtenáře motivovat k tomu, aby zkusili i ve své profesi či hobby vytvářet věci s trvalejší vizí

K dostání je v síti PNS i online. Nově také v elektronické podobě v našem e-shopu.

Související témata 

Nástupnictví

Miliardáři

Umění

Filantropie

Reklama

Související

video

FreshStart: Firma musí mít tah na bránu, říká investorka Ferancová Bartoňová

Přečíst článek
video

Živě: O budoucnosti finančních služeb debatují experti na největší česko-slovenské fintech konferenci

Přečíst článek

Petr Šíma: Letošní rok startupům nepřál? Ale kdeže! To jen loni investoři moc rozhazovali

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme