Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Skotská vesnice, kde straší, je na prodej. Pozemek s ruinami vyjde na pět milionů

Petra Nehasilová Jansová

Opuštěná vesnice ve Skotsku, v níž podle pověstí straší, je na prodej. Asi tři hektary čtvereční zahrnující pláž nebo starobylé ruiny vyjde na 173 tisíc liber, v přepočtu na zhruba pět milionů korun.

Reklama

The Old Village of Lawers se nachází na březích jezera Loch tay asi 50 kilometrů západně od města Perth. Vesnice, neobydlená od 20. let minulého století, se rozkládá na třech hektarech. Kromě pozemku se prodává i soukromá pláž, lesy, právo rybolovu nebo starobylé ruiny. 

„Oblast je jedním z nejžádanějších skotských hrabství. Výjimečné místo z této nemovitosti samozřejmě dělají i zbytky domů. Podle bájí zde totiž straší,“ uvedl společník realitní kanceláře Goldcrest Land and Forestry Group pro server Businnes Insider. 

Podobné nemovitosti jsou podle Lamberta v době pandemie čím dál tím žádanější. „V době, kdy mohou opět nastat preventivní opatření existuje jistě spousta lidí, kteří budou chtít utéct před velkými městy,“ dodal. 

Magazín newstream CLUB

Hlavním tématem letního čísla magazínu Newstream CLUB je Česko-Slovensko, s podtitulem Dvě země, jeden trh. 

V rozhovoru se představuje Karel Vágner, marketér a podnikatel v řadě úspěšných projektů, známý také spoluprací s manželkou a úspěšnou modelkou Simonou Krainovou.

Další osobnosti jako Igor Rattaj se zamýšlejí nad rozdíly mezi podnikáním v Česku a na Slovensku. O umělé inteligenci hovoří česko-slovenská investorka Andrea Ferancová Bartoňová, o veřejnosti a kultuře slovenský bestsellerista Jozef Karika. Uznávaný chef Marcel Ihnačák prozrazuje, která z obou kuchyní je „lepší“. Marketér Milan Šemelák s klientem Williamem Rudolfem Lobkowiczem mluví o tom, jak přetvořit odkaz šlechtického rodu do moderní doby.

Magazín přináší inspirativní čtení, které má čtenáře motivovat k tomu, aby zkusili i ve své profesi či hobby vytvářet věci s trvalejší vizí

K dostání je v síti PNS i online. Nově také v elektronické podobě v našem e-shopu.

Související témata 

Nástupnictví

Miliardáři

Umění

Filantropie

Reklama

Související

Jak se proměnil panelákový byt pod taktovkou architektů?

Sláva panelákům. Stačí pár promyšlených zásahů a byt konkuruje novostavbám

Přečíst článek
Automatické mlýny v Pardubicích

Místo mouky umění. Konverzi pardubických mlýnů opěvují odborníci. Zaslouženě

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme