Reklama

Skotská vesnice, kde straší, je na prodej. Pozemek s ruinami vyjde na pět milionů

Petra Jansová

Opuštěná vesnice ve Skotsku, v níž podle pověstí straší, je na prodej. Asi tři hektary čtvereční zahrnující pláž nebo starobylé ruiny vyjde na 173 tisíc liber, v přepočtu na zhruba pět milionů korun.

Reklama

The Old Village of Lawers se nachází na březích jezera Loch tay asi 50 kilometrů západně od města Perth. Vesnice, neobydlená od 20. let minulého století, se rozkládá na třech hektarech. Kromě pozemku se prodává i soukromá pláž, lesy, právo rybolovu nebo starobylé ruiny. 

„Oblast je jedním z nejžádanějších skotských hrabství. Výjimečné místo z této nemovitosti samozřejmě dělají i zbytky domů. Podle bájí zde totiž straší,“ uvedl společník realitní kanceláře Goldcrest Land and Forestry Group pro server Businnes Insider. 

Podobné nemovitosti jsou podle Lamberta v době pandemie čím dál tím žádanější. „V době, kdy mohou opět nastat preventivní opatření existuje jistě spousta lidí, kteří budou chtít utéct před velkými městy,“ dodal. 

Reklama

Související

Jan Kasl

PODCAST Realitní Club: Nejvíc mi na pražském územním plánu vadí, že má na sobě čtverečkovanou síť, říká architekt Jan Kasl

Přečíst článek
edna z nejmenších kulturních památek na území České republiky, bývalá trafika v Žatci na Lounsku, je po roce opravená.

REPORTÁŽ: Nejmenší česká kulturní památka je v Žatci. Prvorepubliková trafika prošla kompletní rekonstrukcí

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme