Reklama

Vydali jsme nový magazín!

Objednávejte zde

Skotská vesnice, kde straší, je na prodej. Pozemek s ruinami vyjde na pět milionů

Petra Jansová

Opuštěná vesnice ve Skotsku, v níž podle pověstí straší, je na prodej. Asi tři hektary čtvereční zahrnující pláž nebo starobylé ruiny vyjde na 173 tisíc liber, v přepočtu na zhruba pět milionů korun.

Reklama

The Old Village of Lawers se nachází na březích jezera Loch tay asi 50 kilometrů západně od města Perth. Vesnice, neobydlená od 20. let minulého století, se rozkládá na třech hektarech. Kromě pozemku se prodává i soukromá pláž, lesy, právo rybolovu nebo starobylé ruiny. 

„Oblast je jedním z nejžádanějších skotských hrabství. Výjimečné místo z této nemovitosti samozřejmě dělají i zbytky domů. Podle bájí zde totiž straší,“ uvedl společník realitní kanceláře Goldcrest Land and Forestry Group pro server Businnes Insider. 

Podobné nemovitosti jsou podle Lamberta v době pandemie čím dál tím žádanější. „V době, kdy mohou opět nastat preventivní opatření existuje jistě spousta lidí, kteří budou chtít utéct před velkými městy,“ dodal. 

Magazín Newstream CLUB

Je nový byznysově - lifestylový čtvrtletník o tom, jak žít bohatý a smysluplný život. Přináší inspiraci, osobnosti, miliardáře, rozhovory, life-hacky. Nedílnou součástí je fashion, design, travel, styl, food, filantropie a taky budoucnost.

Za hlavní téma PRVNÍHO čísla magazínu Newstream CLUB s titulkem Work is Life jsme zvolili radikální změnu, která se odehrává na poli práce. Ostatně i tento magazín je výrazem této změny. Ještě před několika lety by takový časopis zaměstnal velkou redakci na několik týdnů. Díky současným technologiím jej dokáže připravit mnohem menší tým. Pokud je dost efektivní a 100procentně oddaný pro věc.

Aktuální číslo magazínu Newstream CLUB představuje na titulní straně manažerku a podnikatelku Michaelu Bakala, která prozrazuje, že zvažuje novou kariéru. Vydala se proto studovat psychologii do Kalifornie.

Headhunter Jan Bubeník v prvním čísle mluví o tom, jak se v poslední době změnily nároky na šéfy. „Dnešní šéf je kapitán na rozbouřeném moři,“ říká.

Miliardáři a investoři Libor Winkler, Ondřej Fryc, Andrea Ferancová Bartoňová či Radim Jančura sdílejí své tipy, jak nakládat s penězi a investicemi.

V magazínu je sekce věnovaná filantropii – představují se top české nadace včetně Cibulky manželů Vlčkových a nadace rodiny Kellnerových. Objevují se v něm také články z prestižního Harvard Business Review, které redakce na základě licence jako jediná přináší českému publiku. 

K dostání je v síti trafik Lagardère. K dostání je také online i jako předplatné přes SEND.

Objednávejte zde.

Další číslo magazínu Newstream Club vyjde v prosinci 2023.

Související témata

Miliardáři

Filantropie

Leadership

Biohacking

Fashion

Design

Umělá inteligence

Work-life balance 

Reklama

Související

Prostorný loft vznikl přeměnou skladovacích prostor v někdejším holešovickém pivovaru.

Místo pivních sudů luxusní bydlení. Lofty jako v Holešovicích miloval i Warhol

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme