Fintechová firma Revolut chystá prodej akcií až za 500 milionů dolarů
Fintechová společnost Revolut oznámila zaměstnancům, že chystá prodej stávajících akcií až za 500 milionů dolarů, čímž by se hodnota podniku dostala zhruba na 45 miliard dolarů, tedy přes bilion korun. Píše o tom na svém webu deník Financial Times (FT). Revolut by si tak upevnil postavení nejhodnotnějšího start-upu v Evropě.
Podle zdrojů FT obeznámených se situací budou mít zaměstnanci, kteří ve společnosti pracují alespoň rok a nejsou ve výpovědi, nárok na možnost odprodat 20 procent svých akciových opcí za cenu 865,42 dolarů za akcii. Na rozdíl od předchozích prodejů nemají na prodej za takovou cenu nárok bývalí zaměstnanci.
Revolut uvedl, že se "zavázal umožnit svým zaměstnancům podílet se na úspěchu společnosti tím, že se stanou jejími akcionáři, a zároveň jim poskytnout pravidelnou příležitost k prodeji akcií". U zrodu Revolutu, který se označuje i za digitální banku, stojí podnikatelé s ukrajinskými a ruskými kořeny.
Revolut minulý týden získal bankovní licenci v Británii, kde má devět milionů zákazníků a kde i sídlí. Společnost nemá fyzické pobočky. Nabízí digitální bankovnictví, převody peněz a obchodování s kryptoměnami a s akciemi prostřednictvím jediné aplikace. Jejích služeb využívají i zákazníci v České republice.
Igor Rattaj dělí svůj čas i byznys mezi Česko, Slovensko a jejich sousední země. Vládce horských středisek, aquaparků a hlavní akcionář společnosti TMR je ve svých třiapadesáti letech již legendou česko-slovenského kapitalismu. Pro finanční skupinu J&T v Česku v devadesátých letech zakládal banku, je průkopníkem horského byznysu a s firmou Tatry Mountain Resorts ovládá středisko ve Špindlerově Mlýně, které je centrem české byznysové elity. Krom byznysových aktivit je zapáleným filmovým i divadelním hercem. „Česko i Slovensko jsou na stejné cestě, ale každé jinými kroky. Česko je pod větším vlivem Západu, ale ani Slovensko v žádném případě není proruská země,“ říká miliardář v rozhovoru pro magazín Newstream CLUB 4.Igor Rattaj: Byznysově je Česko Evropa. Slovensko spíš vesnice
Leaders
Společnost Alphabet v úterý odpoledne překonala očekávání ohledně zisku a tržeb, ale investoři přesto poslali její akcie na konci prodloužené seance dolů. Proč? Zisk i tržby Alphabetu překonaly očekávání. Akcie i tak oslabily
Zprávy z firem
Magazín newstream CLUB
Hlavním tématem letního čísla magazínu Newstream CLUB je Česko-Slovensko, s podtitulem Dvě země, jeden trh.
V rozhovoru se představuje Karel Vágner, marketér a podnikatel v řadě úspěšných projektů, známý také spoluprací s manželkou a úspěšnou modelkou Simonou Krainovou.
Další osobnosti jako Igor Rattaj se zamýšlejí nad rozdíly mezi podnikáním v Česku a na Slovensku. O umělé inteligenci hovoří česko-slovenská investorka Andrea Ferancová Bartoňová, o veřejnosti a kultuře slovenský bestsellerista Jozef Karika. Uznávaný chef Marcel Ihnačák prozrazuje, která z obou kuchyní je „lepší“. Marketér Milan Šemelák s klientem Williamem Rudolfem Lobkowiczem mluví o tom, jak přetvořit odkaz šlechtického rodu do moderní doby.
Magazín přináší inspirativní čtení, které má čtenáře motivovat k tomu, aby zkusili i ve své profesi či hobby vytvářet věci s trvalejší vizí.
K dostání je v síti PNS i online. Nově také v elektronické podobě v našem e-shopu.