Reklama

Plán převzetí Twitteru je pozastaven, Musk chce vyjasnit podíl falešných účtů. Akcie sítě klesly

Plán převzetí Twitteru je pozastaven, Musk chce vyjasnit podíl falešných účtů
ČTK

Plán převzetí internetové společnosti Twitter zhruba za 44 miliard dolarů (více než bilion korun), které za podnik nabídl šéf americké společnosti Tesla Elon Musk, je pozastaven. Musk to dnes uvedl na svém twitterovém účtu. Chce nejprve podrobnosti k podílu falešných a spamových účtů. Akcie Twitteru se v reakci na jeho sdělení propadly zhruba o 20 procent. Musk, který je nejbohatším člověkem na světě, se na převzetí společnosti Twitter dohodl minulý měsíc.

Důvodem pozastavení je, že se čeká na podrobnosti o nedávných informacích společnosti Twitter, že falešné účty na této sociální síti tvoří méně než pět procent. Akcie Tesly po oznámení naopak vzrostly zhruba o pět procent, uvedla agentura Bloomberg.

Firma Twitter ve svých posledních čtvrtletních výsledcích uvedla, že „průměr falešných nebo spamových účtů během prvního čtvrtletí roku 2022 představoval méně než pět procent měsíčních denních aktivních uživatelů během čtvrtletí“.

Boj s falešnými účty byl základním kamenem Muskovy snahy o reformu Twitteru. V prohlášení, které minulý měsíc oznámilo jeho dohodu o koupi Twitteru, uvedl, že chce porazit spamovací roboty, ověřit všechny lidi a zpřístupnit jeho algoritmy jako open source. Musk také řekl, že by rád z platformy udělal baštu svobody projevu, čímž by zbavil zábrany moderování obsahu.

Bývalý americký prezident Donald Trump

Musk se zastal Trumpa. Zakázat mu Twitter bylo hloupé a nemorální

Zakázat Donaldu Trumpovi psaní příspěvků na Twitter byla chyba a napříště by tato sociální síť neměla trvalé zákazy vydávat, řekl na konferenci listu Financial Times o budoucnosti aut Elon Musk, který se firmu chystá koupit.

Přečíst článek

Muskův nejnovější tweet přistál na síti jen několik hodin poté, co se objevily zprávy, že Twitter zmrazil nábor v rámci úsilí o snížení nákladů před uzavřením dohody. Odcházejí také dva přední představitelé Twitteru. Kayvon Beykpour, vedoucí spotřebitelských produktů, a Bruce Falck, odpovědný za výnosový produkt, byli oba požádáni generálním ředitelem Paragem Agrawalem, aby opustili společnost, uvedli oba manažeři v samostatných veřejných příspěvcích.

Změny odrážejí současný stav „limbu“ Twitteru, zatímco čeká na nového vlastníka. Hindenburg Research, investiční výzkumná firma, která se zaměřuje na aktivistický krátký prodej, v pondělí uvedla, že vidí „významné riziko“, že Muskova navrhovaná nabídka bude oceněna nižší cenou.

Elon Musk

Co pro mě bude úspěchem? Když na Twitteru bude diskutovat víc Američanů, říká Musk

Elon Musk má o u budoucnosti své poslední akvizice jasno. Na Twitter chce přitáhnout mnohem větší počet lidí a z okrajové sociální platformy vybudovat dominantní.

Přečíst článek

Účet Elona Muska patří k nejcennějším na Twitteru

Zafunguje „efekt Musk“ i na Twitter? Budoucí majitel slibuje radikální změny. A miliardové tržby

Do pěti let má sociální síť Twitter dosáhnout pětinásobných tržeb oproti loňsku. Podle Elona Muska se společnost zaměří více na předplatitelský model, naopak význam reklamy by měl klesat.

Přečíst článek

Vše o inflaci

Strašák inflace. Co ji způsobuje? Jak se jí bránit? Jak investovat, kam uložit úspory, kde jsou slušné úroky, které dluhopisy se vyplatí? Jak s inflací bojuje stát, vláda a ČNB? Kdo a proč zdražuje a o kolik? Jak na zvyšování cen vyzrát? Je správný čas si vzít hypotéku, porostou úrokové sazby, nebo klesnou, a z jakého důvodu? Kontext, tipy, rady, varování.

Vysoká inflace trápí nejen Česko, ale i další země Evropy či Spojené státy. Podívejte se na přehled ve světě.

Témata související s inflací:

Vše o inflaci čtěte zde

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme