Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Co pro mě bude úspěchem? Když na Twitteru bude diskutovat víc Američanů, říká Musk

Elon Musk
ČTK
Petra Jansová
pej

Elon Musk má o u budoucnosti své poslední akvizice jasno. Na Twitter chce přitáhnout mnohem větší počet lidí a z okrajové sociální platformy vybudovat dominantní.

Reklama

„Chci pracovat na rozšíření dosahu Twitteru. Chci, aby ho začala používat jako svoji sociální platformu většina Američanů,“ nechal se slyšet Musk na každoroční společenské akci Met Gala v New Yorku. 

Podle agentury Reuters Twitter denně navštíví kolem 40 milionů Američanů. 

Kromě přitáhnutí většího počtu uživatelů má Musk rovněž v plánu zprůhlednit politiku Twitteru a veřejnosti odkrýt to, jakým způsobem software nakládá s jednotlivými tweety. 

Mark Zuckerberg

Američtí miliardáři letos chudnou. Nahoru se derou indičtí magnáti

Výsledková sezona dokonala dílo zkázy na majetku většiny nejbohatších lidí planety. Poraženým dosavadního roku je zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg, jehož jmění kleslo o polovinu. Naopak neznámý indický miliardář Gautam Adani využívá komplikované situace na Ukrajině a v Číně a jeho přístavy mu vydělaly desítky miliard navíc za pár týdnů, vyplývá ze žebříčku miliardářů agentury Bloomberg.

Přečíst článek
 

Reklama

Musk začátkem dubna oznámil, že koupil v Twitteru zhruba devítiprocentní podíl. Poté oznámil, že chce firmu Twitter koupit celou. Nabídnul 54,20 dolaru za akcii, což celý podnik ohodnocuje zhruba na 43 miliard dolarů (977 miliard korun). Tuto částku také akcionáři dostanou.

Musk je podle nejnovějšího žebříčku časopisu Forbes nejbohatším člověkem na světě, hodnota jeho majetku se odhaduje na 268 miliard dolarů. Kromě Tesly vlastní podíl 43,61 procenta v nekótované společnosti SpaceX, jejíž hodnota se odhaduje na 100 miliard dolarů. 

placení hodinkami

Applu hrozí obří pokuta. Podle Vestagerové potlačuje konkurenci na poli platebních aplikací

Apple zvýhodňuje proti konkurenci svou mobilní platební aplikaci Apple Pay, tvrdí Evropská komise. Pokud se její podezření potvrdí, hrozí Applu pokuta až 36 miliard dolarů (857 miliard korun).

Přečíst článek

Warren Buffett

Warren Buffett: Inflace napálí všechny. Trhy se staly hráčským salonkem

Proslulé „Orákulum z Omahy“ na výroční konferenci své investiční společnosti Berkshire Hathaway dal kolegům pár cenných rad. Tou hlavní však bylo, že před inflací se nejspíš neschová nikdo, ať investuje do čehokoli.

Přečíst článek

Magazín newstream CLUB

Jak vytvářet odkaz pro příští generace? Odpovědi z byznysového světa, ale i od výrazných osobností společenského života nabízí třetí číslo magazínu newstream CLUB, který právě vychází.

Na obálce byznysově - lifestylového čtvrtletníku je František Kinský, legendární šlechtic, který vypráví, jak se v jejich rodě dědí nikoli majetek, ale zodpovědnost a služba. 

Hvězdami jarního čísla jsou dále mimo jiné Silke Horáková (Albatros), Luděk Sekyra (Sekyra Group), Zbyněk Frolík (Linet) nebo architekt Václav Aulický či umělec Milan Knížák.

Magazín se věnuje tématům dlouhodobých investic, předávání majetku v rámci rodinných klanů, tradičním českým značkám či tomu, jak developeři společně s architekty mění tvář měst na dlouhá staletí.

Magazín přináší inspirativní čtení, které má čtenáře motivovat k tomu, aby zkusili i ve své profesi či hobby vytvářet věci s trvalejší vizí. 

K dostání je v síti PNS i online. Nově také v elektronické podobě v našem e-shopu.

Související témata 

Nástupnictví

Miliardáři

Umění

Filantropie

Reklama

Související

Americká Komise pro cenné papíry a burzy přitvrdila. Kvůli Muskovu převzetí Twitteru se obrátila na soud

Americká Komise pro cenné papíry a burzy přitvrdila. Kvůli Muskovu převzetí Twitteru se obrátila na soud

Přečíst článek
Obal biografie Elona Muska z pera Waltera Isaacsona, vydaného v září 2023 nakladatelstvím Simon & Schuster

Biografie Elona Muska: Génius i démon, který zachraňuje svět – ale překáží mu v tom lidé

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme