Reklama

Musk se zastal Trumpa. Zakázat mu Twitter bylo hloupé a nemorální

Bývalý americký prezident Donald Trump
ČTK
 ČTK

Zakázat Donaldu Trumpovi psaní příspěvků na Twitter byla chyba a napříště by tato sociální síť neměla trvalé zákazy vydávat, řekl na konferenci listu Financial Times o budoucnosti aut Elon Musk, který se firmu chystá koupit.

Reklama

Blokování Trumpových příspěvků hodlá miliardář a šéf automobilky Tesla zrušit, protože bylo podle něj morálně chybné a hloupé. Twitter Trumpův účet zablokoval natrvalo loni v lednu, protože exprezident podněcoval své stoupence, kteří pak násilně vnikli do budovy Kongresu. Loni v květnu pak společnost zablokovala program, který sdílel příspěvky z Trumpových webových stránek. Rozhodnutí zakázat Trumpovi přístup na twitter bývalého republikánského prezidenta neumlčelo, ale spíše zesílilo ohlas jeho názorů mezi lidmi na politické pravici, míní Musk.

Musk uzavřel dohodu o koupi Twitteru za 44 miliard dolarů (přes bilion korun) minulý měsíc. Na konferenci listu Financial Times uvedl, že obchod by v nejlepším případě mohl být dokončen za dva až tři měsíce. Pak by převzal kontrolu nad sociální sítí, kterou využívají miliony uživatelů, včetně politiků. Musk slíbil společnost ozdravit, zvýšit počet uživatelů a umožnit větší svobodu slova.

Účet Elona Muska patří k nejcennějším na Twitteru

Zafunguje „efekt Musk“ i na Twitter? Budoucí majitel slibuje radikální změny. A miliardové tržby

Do pěti let má sociální síť Twitter dosáhnout pětinásobných tržeb oproti loňsku. Podle Elona Muska se společnost zaměří více na předplatitelský model, naopak význam reklamy by měl klesat.

Přečíst článek

Trump si stěžuje na cenzuru nejen ze strany Twitteru, ale i Facebooku a Google. Exprezident po zprávě, že Twitter kupuje Musk, uvedl, že návrat nechystá, raději prý upřednostní vlastní sociální síť spuštěnou v únoru.

Oznámení, že Twitter přechází do rukou šéfa Tesly, ale přivítal minulý měsíc brazilský prezident Jair Bolsonaro a jeho příznivci. Od nového majitele očekávají větší svobodu projevu na síti. Twitter a další sociální sítě Bolsonarovi dříve smazaly několik příspěvků, protože podle nich šířil lži, například ohledně pandemie covidu-19.

Reklama

Microsoft, ilustrační foto

Technologičtí giganti se potýkají s miliardovými ztrátami své hodnoty. Kvůli Fedu

Zvýšení úrokových sazeb americkou centrální bankou Fed se podepsalo především na hodnotě technologických gigantů. Akcie se od středy potýkají s dramatických poklesem, upozorňuje server CNBC.

Přečíst článek

Bitcoin, ilustrační foto

Bitcoin padá pod 33 tisíc dolarů. Přejímá mizernou náladu z burz

Cena bitcoinu dnes klesla pod 33 tisíc dolarů. Nejznámější kryptoměna je tak nejníže od loňského července, od listopadového maxima už odepsala přes polovinu hodnoty. Propad akciových trhů se totiž negativně projevuje i na kryptoměnách, které se teď obchodují v souladu s rizikovými aktivy, jako jsou například akcie technologických společností. Uvedla to agentura Reuters.

Přečíst článek

Reklama

Související

Bývalý americký prezident Donald Trump

Lukáš Kovanda: Muskův „deal“ zvyšuje Trumpovy šance na návrat do Bílého domu

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme