Trojskou Dennyho vilu prodává miliardářský server
Nejdražší vilu Česka, která stojí na pozemcích vedle Trojského zámečku, nabízí i ikonické tržiště pro boháče JamesEdition. Ačkoli ceny nemovitostí v Praze rostou, takhle vila zlevnila.
Aktuálně nejdražší vilu v Česku, kterou má nyní v nabídce Re/Max G8, si postavil bývalý majitel autobazarů AAA Auto, Australan Anthony Denny. Ten svůj podíl před sedmi lety prodal a postupně se stáhl z Prahy. Dům je na trhu už čtyři roky a ačkoli ceny nemovitostí v Praze od té doby vzrostly někde až na dvojnásobek, prodejní cena vily klesla - zatímco v roce 2017 byla na trhu k mání za asi 390 milionů korun, nyní ji realitka nabízí za 306 milionů korun.
Čtyřpatrová vila v luxusní čtvrti má vnitřní bazén, parkoviště, vyhřívané mramorové podlahy i venkovní cesty, výhled na Prahu i do botanické zahrady a soukromou vinici.
Vilu má v nabídce nyní server JamesEdition, což je původem nizozemské tržiště luxusních věcí, krom realit nabízí třeba jachty, helikoptéry či sběratelské předměty.
Poptávka po luxusních nemovitostech v Dubaji v prvním pololetí nebývale vzrostla, což vedlo i ke zvýšení cen.
Trh s luxusními nemovitostmi v Dubaji táhnou bohatí Evropané
Money
Zapamatujte si datum 4. září. To se u nás otevře první virtuální galerie v takzvaném metaprostoru, která nabídne možnost nákupu digitálních originálů známých pod zkratkou NFT. "Možnosti virtuálních světů pro umělce a umění jsou takřka neomezené," říká galeristka Olga Trčková, jejíž DCS Gallery v Dlouhé otevře svou virtuální "pobočku".
Sázejte na velká jména, pak se u digitálního umění nespálíte, radí galeristka Olga Trčková
Leaders
Ceny nemovitostí jsou v Česku nadhodnoceny o 20, v některých regionech až o 25 procent, odhaduje Česká národní banka. To však neznamená, že by byly předražené, připomíná její viceguvernér Marek Mora.
Covid přinesl zvláštní situaci. Nájmy jdou dolů, ale ceny bytů rostou
Money
Magazín Newstream CLUB
Je nový byznysově - lifestylový čtvrtletník o tom, jak žít bohatý a smysluplný život. Přináší inspiraci, osobnosti, miliardáře, rozhovory, life-hacky. Nedílnou součástí je fashion, design, travel, styl, food, filantropie a taky budoucnost.
Za hlavní téma PRVNÍHO čísla magazínu Newstream CLUB s titulkem Work is Life jsme zvolili radikální změnu, která se odehrává na poli práce. Ostatně i tento magazín je výrazem této změny. Ještě před několika lety by takový časopis zaměstnal velkou redakci na několik týdnů. Díky současným technologiím jej dokáže připravit mnohem menší tým. Pokud je dost efektivní a 100procentně oddaný pro věc.
Aktuální číslo magazínu Newstream CLUB představuje na titulní straně manažerku a podnikatelku Michaelu Bakala, která prozrazuje, že zvažuje novou kariéru. Vydala se proto studovat psychologii do Kalifornie.
Headhunter Jan Bubeník v prvním čísle mluví o tom, jak se v poslední době změnily nároky na šéfy. „Dnešní šéf je kapitán na rozbouřeném moři,“ říká.
Miliardáři a investoři Libor Winkler, Ondřej Fryc, Andrea Ferancová Bartoňová či Radim Jančura sdílejí své tipy, jak nakládat s penězi a investicemi.
V magazínu je sekce věnovaná filantropii – představují se top české nadace včetně Cibulky manželů Vlčkových a nadace rodiny Kellnerových. Objevují se v něm také články z prestižního Harvard Business Review, které redakce na základě licence jako jediná přináší českému publiku.
K dostání je v síti trafik Lagardère. K dostání je také online i jako předplatné přes SEND.
Objednávejte zde.
Další číslo magazínu Newstream Club vyjde v prosinci 2023.