Reklama

Trojskou Dennyho vilu prodává miliardářský server

Tereza Zavadilová
tzv

Nejdražší vilu Česka, která stojí na pozemcích vedle Trojského zámečku, nabízí i ikonické tržiště pro boháče JamesEdition. Ačkoli ceny nemovitostí v Praze rostou, takhle vila zlevnila.

Aktuálně nejdražší vilu v Česku, kterou má nyní v nabídce Re/Max G8, si postavil bývalý majitel autobazarů AAA Auto, Australan Anthony Denny. Ten svůj podíl před sedmi lety prodal a postupně se stáhl z Prahy. Dům je na trhu už čtyři roky a ačkoli ceny nemovitostí v Praze od té doby vzrostly někde až na dvojnásobek, prodejní cena vily klesla - zatímco v roce 2017 byla na trhu k mání za asi 390 milionů korun, nyní ji realitka nabízí za 306 milionů korun. 

Čtyřpatrová vila v luxusní čtvrti má vnitřní bazén, parkoviště, vyhřívané mramorové podlahy i venkovní cesty, výhled na Prahu i do botanické zahrady a soukromou vinici. 

Vilu má v nabídce nyní server JamesEdition, což je původem nizozemské tržiště luxusních věcí, krom realit nabízí třeba jachty, helikoptéry či sběratelské předměty. 

Vila v Dubaji, ilustrační foto

Trh s luxusními nemovitostmi v Dubaji táhnou bohatí Evropané

Poptávka po luxusních nemovitostech v Dubaji v prvním pololetí nebývale vzrostla, což vedlo i ke zvýšení cen. 

Přečíst článek

Reklama

Olga Trčková z DSC Gallery na kuchyni od Jiřího Georga Dokoupila

Sázejte na velká jména, pak se u digitálního umění nespálíte, radí galeristka Olga Trčková

Zapamatujte si datum 4. září. To se u nás otevře první virtuální galerie v takzvaném metaprostoru, která nabídne možnost nákupu digitálních originálů známých pod zkratkou NFT. "Možnosti virtuálních světů pro umělce a umění jsou takřka neomezené," říká galeristka Olga Trčková, jejíž DCS Gallery v Dlouhé otevře svou virtuální "pobočku".

Přečíst článek

Ceny bytů letí vzhůru, ilustrační foto.

Covid přinesl zvláštní situaci. Nájmy jdou dolů, ale ceny bytů rostou

Ceny nemovitostí jsou v Česku nadhodnoceny o 20, v některých regionech až o 25 procent, odhaduje Česká národní banka. To však neznamená, že by byly předražené, připomíná její viceguvernér Marek Mora.

Přečíst článek

Reklama
Doporučujeme